Do wolonatriuszy

Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia na FB tematycznych fanpage. Zgłoszenia ślijcie na adresy z zakładki "Napisz do nas".

Szlak bojowy 27 WDP AK

 

Dołacz do akcji

Logowanie

To propozycja hasła usera "Hamiltona", którą zaproponował na forum tworzącego się stowarzyszenia "Pokolenia 27WDP AK"

Może to właśnie wnuczka, wnuk będą tym pokoleniem, które w znacznym stopniu wpłynie na to, by prawdę o Wołyniu ocalić od zapomnieni

Może to właśnie wnuki posiadają genetyczną moc sprawczą wojownika, moc i siłę dzięki której otworzą serca dziadków i "wycisną" z nich to, co przez dziesiątki lat skrzętnie ukrywali i chronili głęboko w sercu tak, że nawet agenci UB nie byli w stanie czegokolwiek z nich wydobyć? Z całą pewnością, tak postawione przez wnuków pytanie może totalnie zaskoczyć dziadków ale czy dziadkowie są w stanie odmówić czegokolwiek wnukom?

Dzisiaj nie ma już (a raczej nie powinno być) ubeckiej agentury, więc to ostatni dzwonek aby żyjący jeszcze Wołyniacy otworzyli się wreszcie na zewnątrz i przekazali całą swoją wiedzę i prawdę o tamtych czasach. My, synowie i wnuki Wołyniaków musimy zadbać o to, by nic z ich wspomnień i serc nie uronić, to jest przecież nasz obowiązek i kawał Narodowej Historii.

Rozpropagujmy wspólnie hasło usera Hamiltona "Dziadku, opowiedz mi o Wołyniu" i spisujmy słowo w słowo, dokładnie i systemowo to, co dziadkowie zechcą nam przekazać.

Wołyniacy oddali życie, przelewali krew, walczyli zbrojnie w oddziałach partyzanckich, w 27WDP AK nie po to, by dzisiaj historię o nich kreowali mniej-bardziej udolni "utrwalacze" historii a sami Wołyniacy w samotności i w zapomnieniu czekali na otwarcie się bramy prowadzącej ich na wieczną wartę.

Tak być nie może. Wojenne pokolenie Wołyniaków jeszcze żyje i z całą pewnością ma wiele do powiedzenia i mimo wieku, ma jeszcze wiele do zrobienia a my musimy dołożyć wszelkich starań, by im w tym pomóc.

Postęp cywilizacyjny i nośniki przekazu informacji będą w tym niezmiernie pomocne. Wspomnienia Wołyniaków będą publikowane ( są już początki ) w tworzącym się serwisie http://pokolenia.27wdpak.btx.pl/ , by nie uronić z nich ani jednej literki.

Wynik sondy zamieszczonej w serwisie wykazuje, że blisko 90 % źle ocenia politykę Rządu RP w zakresie wyjaśnienia stosunków Polska-Ukraina więc jeżeli Rząd nie jest tym zainteresowany, to musimy zrobić to my, zstępne pokolenie Wołyniaków.

Kresowy Serwis Informacyjny

Serwis o Wołyniu

Serwis o Kresach

Polecane filmy

Wieczna Chwała Bohaterom

PAMIĘTAJ PAMIETAĆ

Zostań sponsorem serwisu

poprzez zamieszczenie w TYM miejscu swojej reklamy.

Zamówienie banneru reklamowego kliknij TU

Statystyki

**Użytkowników:**
6
**Artykułów:**
509
**Odsłon artykułów:**
4467474

**Odwiedza nas **140 gości** oraz **0 użytkowników**.**

 
Copyright © 2004 r. 27 WDP AK
Wykonano w Agencji Reklamowej Bartexpo

**Konsola diagnostyczna Joomla!**

**Sesja**

**Informacje o wydajności**

**Użycie pamięci**

**Zapytania do bazy danych**

**Pliki językowe z błędami**

**Wczytane pliki języka**

**Nieprzetłumaczone frazy języka**