Do wolonatriuszy

Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia na FB tematycznych fanpage. Zgłoszenia ślijcie na adresy z zakładki "Napisz do nas".

Szlak bojowy 27 WDP AK

 

Dołacz do akcji

Logowanie


Notice: Undefined offset: 63 in /home/bartexpo/public_html/27wdpak/libraries/src/Access/Access.php on line 608

Notice: Trying to get property 'rules' of non-object in /home/bartexpo/public_html/27wdpak/libraries/src/Access/Access.php on line 608

Notice: Undefined offset: 63 in /home/bartexpo/public_html/27wdpak/libraries/src/Access/Access.php on line 613

Notice: Trying to get property 'rules' of non-object in /home/bartexpo/public_html/27wdpak/libraries/src/Access/Access.php on line 613

29 listopada odbyło się zebranie kierownictwa OW z udziałem prezesów środowisk w terenie. Prowadzący zebranie prezes OW Wolak omówił na wstępie struktury Okręgu Wołyńskiego i przypomniał, że struktury OW i sam OW działa na zasadzie struktur, celów i programu ŚZŻAK.

Prezes omówił ostatni Zjazd OW ŚZZAK który odbył się w sierpniu br. opierając się na "pochlebnych" ocenach Zjazdu. Szkoda że nie wystarczyło czasu na omówienie krytycznych opinii i ocen Zjazdu a takie przecież były chociażby w odczytanym pod koniec obrad piśmie, które ze względu na czas skomentował jedynie prezes Wolak.

W czasie dwóch lat trwania bieżącej kadencji Zarządu OW, przybyło członków:

rok 2008 - 27
rok 2009 - 32
rok 2010 - 9

Ogółem, OW liczy 355 członków zwyczajnych oraz 201 członków nadzwyczajnych. Te dane oczywiście ulegną zmianie, bo kwartalne spotkania, to m.in nowe uchwały przywiezione przez środowiska w których są zmiany statusu członków.

Po sprawozdaniu z działalności Zarządu OW, głos zabierali kolejno prezesi środowisk. Jako że po raz pierwszy w bieżącej kadencji OW w obradach uczestniczył przedstawiciel serwisu który sam się zaprosił i nie dał się wyprosić, trudno ocenić wystąpienia prezesów środowisk i działalność środowisk nie mając odniesienia i porównania z poprzednimi sprawozdaniami. W wystąpieniach prezesów środowisk łatwo można było dostrzec pewną prawidłowość. Im więcej pochwał dla środowiska w wystąpieniu prezesa OW Wolaka, tym bardziej płomienne wystąpienie prezesa chwalonego środowiska. Nie sposób też było zauważyć, że w trwającej "licytacji" osiągnięć poszczególnych środowisk, większość z tych środowisk, choćby ze względu na miejsce działalności nie jest w stanie dorównać środowiskom z tzw. wschodniej strefy przygranicznej.

Z niepokojem słuchałem wystąpienia por. Wereszczyńskiego z Poznania, wystąpienia w którym przedstawiono stan środowiska a właściwie tego co już po środowisku pozostaje. To środowisko powoli zamiera i tylko determinacja porucznika utrzymuje Poznańskie środowisko w strukturach OW.

Jest jednak "światełko w tunelu" i zwrócił na to uwagę jako JEDYNY (a szkoda) z dyskutantów, prezes środowiska ze Szczecina Jerzy Mużyło. Poruszył on sprawę zaistnienia OW w internecie, bo tylko szybki i z masowym odbiorcą internet stwarza szansę na promowanie Wołynia, historii i szlaku bojowego 27 WDP AK oraz etosu żołnierza Armii Krajowej. Szkoda że nikt z uczestników nie "pociągnął" dalej tego tematu, bo przecież w XXI wieku bez internetu nie da się funkcjonować nowocześnie. Ten brak odzewu wzbudza we mnie wątpliwości, czy OW jest w stanie docenić dobrodziejstwa wypływające z epoki internetu i czy w ogóle chce z tego korzystać. A może właśnie dzięki internetowi da się uratować "upadające" środowisko w Poznaniu? Może uda się reaktywować nie istniejące dzisiaj środowiska. Żeby to sprawdzić należy spróbować bo szkoda byłoby stracić stracić z oczu światełko w tunelu. Prezes Wolak zadeklarował rezygnację więc może nowy prezes OW będzie bardziej otwarty i przyjazny nowinkom cywilizacyjnym?

/Szanowny czytelniku. Ze względu na nieoficjalne uczestnictwo w zebraniu OW przedstawiciela serwisu wynikającego z braku zaproszenia, opis fragmentów kwartalnego zebrania OW stanowi jedynie tło dla opisania faktu, iż OW w bieżącej kadencji w dalszym ciągu nie robi NIC by spopularyzować OW w intenecie jak to było w poprzedniej kadencji władz OW

Kresowy Serwis Informacyjny

Serwis o Wołyniu

Serwis o Kresach

Polecane filmy

Wieczna Chwała Bohaterom

PAMIĘTAJ PAMIETAĆ

Zostań sponsorem serwisu

poprzez zamieszczenie w TYM miejscu swojej reklamy.

Zamówienie banneru reklamowego kliknij TU

Statystyki

**Użytkowników:**
6
**Artykułów:**
509
**Odsłon artykułów:**
4429658

**Odwiedza nas **88 gości** oraz **0 użytkowników**.**

 
Copyright © 2004 r. 27 WDP AK
Wykonano w Agencji Reklamowej Bartexpo

**Konsola diagnostyczna Joomla!**

**Sesja**

**Informacje o wydajności**

**Użycie pamięci**

**Zapytania do bazy danych**

**Pliki językowe z błędami**

**Wczytane pliki języka**

**Nieprzetłumaczone frazy języka**