Do wolonatriuszy

Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia na FB tematycznych fanpage. Zgłoszenia ślijcie na adresy z zakładki "Napisz do nas".

Szlak bojowy 27 WDP AK

 

Dołacz do akcji

Logowanie

Bardzo brzydko sformułowane pytanie, ale najlepiej przedstawiające sytuację z jaką mamy do czynienia.
Koniec roku zazwyczaj służy podsumowaniom osiągnięć minionego okresu i niestety w wypadku zarządu Okręgu Wołyń, nie ma co podsumowywać.

Zakonspirowany zarząd, zakonspirowane działania i zakonspirowana informacja, zupełnie jak z "zaczarowaną Dorożką" Gałczyńskiego. Wszystko byłoby "fajnie" gdyby to rzeczywiście było zarejestrowane, jako "Towarzystwo Wzajemnej Adoracji" a nie oddział Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Podobno wydają "Biuletyn Informacyjny" dla siebie, bo któż z poza związku o nim słyszał, albo nie daj Boże czytał? Pytanie czemu to służy, może realizacji zadań statutowych? Dobrze, że istnieją inne środowiska wołyńskie nagłaśniające swoje działania i prowadzące kampanie informacyjną, bo już dawno nasze społeczeństwo zapomniałoby o sprawach wołyńskich. Nie ma jednak innej organizacji, która ratowała by pamięć o 27 WDP  AK, a zarząd OW niestety nie wypełnia tego zadania. Jak nie wiele się mówiło, tak jest nadal, o ile o dowódcach jakaś pamięć pozostanie, to o zwykłych żołnierzach nie pozostanie nic. Jedynie indywidualne działania jednostek zbierają jakieś okruchy wspomnień, ale to są działania poza związkowe. Rozumiem, że' "bohaterowie są zmęczeni", ale dlaczego nie dopuszczają do siebie prasy, pozwolą tym co mają siły i możliwości , aby realizacja zadań statutowych stała się faktem a nie atrapą. Wydawany biuletyn powinien mieć równolegle wersję internetową, również powinna być prowadzona szeroka kampania edukacyjna w tematyce dotychczas pomijanej i mało znanej większości społeczeństwa. Likwidacja "Białych plam w Historii Polski", to poważna sprawa, a zaniedbana, bo prowadzona w prymitywny sposób, metodą chałupniczą. Dużo by mówić o działaniach zewnetrznych, a właściwie ich braku, co dla Wołyniaków i ich potomków jest bardzo przykre, ale nie na tym nie koniec.To co dzieje się wewnątrz zwiąsku to żenujące i nie powinno mieć miejsca, dlatego nie będę o tym pisał, wystarczy co inni napisali i czego można się domyśleć. Reasumując polityka obecnego zarządu OW polegająca na "samouwielbieniu" właśnie nasuwa te smutne ale prawdziwe pytania "po co i komu potrzebny właśnie taki związek"?(A może tylko taki Zarząd?)

Kresowy Serwis Informacyjny

Serwis o Wołyniu

Serwis o Kresach

Polecane filmy

Wieczna Chwała Bohaterom

PAMIĘTAJ PAMIETAĆ

Zostań sponsorem serwisu

poprzez zamieszczenie w TYM miejscu swojej reklamy.

Zamówienie banneru reklamowego kliknij TU

Statystyki

Użytkowników:
6
Artykułów:
499
Odsłon artykułów:
3318014

Odwiedza nas 387 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright © 2004 r. 27 WDP AK
Wykonano w Agencji Reklamowej Bartexpo