Do wolonatriuszy

Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia na FB tematycznych fanpage. Zgłoszenia ślijcie na adresy z zakładki "Napisz do nas".

Szlak bojowy 27 WDP AK

 

Dołacz do akcji

Logowanie

Dziękuję Internautom za uczestnictwo w konferencji  na ul. Foksal w Warszawie. Tradycyjnie kilka "gorących" fotek i refleksji z konferencji: "W 70. rocznicę utworzenia 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej i 70. Rocznicy rozpoczęcia Akcja ”Burza” na Kresach Wschodnich – jej specyfika i znaczenie".

W niemal pękającej w szwach sali (patrz ujęcia z korytarza) odbyła się dla zaproszonych na konferencję gości specyficzna lekcja ZAPOMNIANEJ HISTORII POLSKI będąca jednocześnie wyrazem uznania dla bohaterskich czynów uczestników Akcji Burza na Wołyniu - Kresach II RP.

Wykłady prelegentów zostały uzupełnione relacjami autentycznych świadków, którzy mimo upływu lat i kilku godzin wykładów wykazali się olbrzymia pamięcią i kondycją fizyczną co było widać w ich wystąpieniach. Na konferencję i spotkanie z żołnierzami 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej zjechali z różnych rejonów Polski potomkowie żołnierzy, miłośnicy Kresów i patrioci.

Na zeszłotygodniowej mszy poświęconej temu samemu wydarzeniu i na wczorajszej konferencji nie dopatrzyłem się przedstawicieli władz państwowych.

To przykre, że okrągła 70. rocznica tych wydarzeń nie została dostrzeżona przez "miłościwie nam panujących" a przecież ta rocznica jest ostatnią okrągła rocznicą dla kresowych bohaterów. Ci co dożyją 80. rocznicy (oby było ich jak najwięcej) będą stanowić zaledwie "garstkę".

Zapoczątkowana na Wołyniu Akcja Burza na Kresach była powstaniem narodowym obejmującym swoim zasięgiem ponad połowę II RP i przykro, że w roku 70. rocznicy tej akcji władza zapadła na pomór sklerozy. Jest jednak małe "światełko w tunelu". To młodzież której nie sposób było nie zauważyć. Na uczestnictwo młodzieży zwrócili uwagę również sami żołnierze 27 WDP AK i to (tak się domyślam) więcej dla nich znaczyło niż przywiezieni w limuzynach "sztywniaki" którzy i tak niczego nie zrozumieliby uczestnicząc w tak ważnej dla POLSKI Konferencji. Tym elyyytom musimy koniecznie podziękować przy urnach wyborczych bo to skandal, skandal, skandal, jak stąd do Palestyny. Jeszcze raz dziękuję Internautom za uczestnictwo a Kresowym BOHATEROM WIECZNA CHWAŁA.

Kresowy Serwis Informacyjny

Serwis o Wołyniu

Serwis o Kresach

Polecane filmy

Wieczna Chwała Bohaterom

PAMIĘTAJ PAMIETAĆ

Zostań sponsorem serwisu

poprzez zamieszczenie w TYM miejscu swojej reklamy.

Zamówienie banneru reklamowego kliknij TU

Statystyki

Użytkowników:
6
Artykułów:
498
Odsłon artykułów:
3240925

Odwiedza nas 256 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright © 2004 r. 27 WDP AK
Wykonano w Agencji Reklamowej Bartexpo