Drukuj
Odsłony: 5921

Wpis skierowany jako list otwarty od Zarządu Solidarnych 2010 na Państwa ręce:

Drodzy uczestnicy walk sprzed 70 lat,
Członkowie Okręgu Wołyńskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej
Członkowie Rodzin,
Historycy,
Szanowni uczestnicy konferencji "Akcja "Burza" na Kresach Wschodnich"

Pragniemy serdecznie podziękować za to, że zechcieliście podzielić się Waszym doświadczeniem i wspomnieniami z okresu walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej. Państwa działania, Państwa losy sprzed lat, Państwa świadectwo i wiedza dziś - tworzą prawdziwą historię Polski, pozwalają na wypełnienie białych plam, które niestety wciąż w tej historii są obecne. Tym cenniejsze są Wasze relacje i starania upowszechnienia wydarzeń, które powinny znać młode pokolenia Polaków.
Dziękujemy historykom, którzy w swojej pracy naukowej badają fenomen polskiego podziemia w obszarach przemilczanych i zapomnianych, a niejednokrotnie zafałszowanych.
Możliwość spotkania na konferencji Państwa - uczestników Akcji "Burza" i 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej była dla nas ogromnym zaszczytem. Wasze bohaterskie czyny i walka o Polskę są naszym powodem do dumy i nie mogą pozostać zapomniane.
Wszystkim dziennikarzom relacjonującym konferencję tym bardziej dziękujemy za autentyczne wypełnienie misji publicznych mediów. Za niezwykle ważną pracę na rzecz społeczeństwa, upowszechnianie prawdziwej i mało znanej historii Polski.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konferencji za obecność, poświęcony czas, wysłuchanie referatów i wspomnień świadków historii. Prosimy, przekażcie to co tu usłyszeliście - dalej.
Jesteśmy przekonani, że autentyczna wiedza o bohaterach, dramatach i zwycięstwach Polaków jest podstawą do budowy przyszłości Polski. Za pracę na tę rzecz dziękujemy.
W imieniu Solidarnych 2010 - Zarząd Stowarzyszenia:

Ewa Stankiewicz
Jadwiga Chmielowska
Natalia Tarczyńska
Jacek Kazimierski
Grzegorz Kutermankiewicz

Przeżyjmy to jeszcze raz:

http://solidarni2010.pl/17690-relacjanbspnbspznbspnbspkonferencjinbspnbspburzanbspnbspna-kresach-wschodnich--jej-specyfika-i-znaczenie.html

 

-------------------

Ze swej strony przepraszam za to , że Niektórzy z Państwa nie zostali uhonorowani pamiątkami przez Solidarnych2010  podczas zakończenia Konferencji; z powodu nieobecności lub panującego zamieszania.

Postaramy się to nadrobić jak najszybciej.

ziękuję za wszelką życzliwość i wspaniałe przyjęcie naszej inicjatywy.

Z  wdzięcznością i poważaniem -

Hanna Dobrowolska