Drukuj
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 1541

„Nie dla banderyzmu, TAK dla repatriantów”, to hasło pikiety która odbyła się przed Sejmem RP w dniu 9 kwietnia. Kilkadziesiąt osób pikietowało przeciwko braku jakiejkolwiek kontroli nad zalewem imigrantów z Ukrainy bez rozliczenia przez władze RP historii, historii zapisanej krwawymi literami. O wielu, bardzo wielu negatywnych skutkach tego procederu mówili zebrani w swoich emocjonalnych wystąpieniach. Zebrani byli jednego zdania: Nie może być mowy o jakichkolwiek stosunków i współpracy między Polską a sąsiadem zza Buga do czasu rzetelnego rozliczenie historii oraz potępienia i ukarania sprawców ludobójstwa.

Skrytykowano następujące po sobie rządy za przymykanie oczu na historię i gloryfikowanie banderyzmu po obu stronach Bugu. Krytykowano postawę MZS który posiadając przysługujące uprawnienia nie zrobił nic by zdjąć parawan zmowy milczenia o ludobójstwie dokonanym na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej.
Warto podkreślić, że mimo deklaracji władz RP o zacieśnianiu stosunków miedzy narodami Polski a Ukrainy część Polaków nie godzi na nie ponieważ widzi to zupełnie inaczej. Zdaniem elektoratu a zwłaszcza kresowego elektoratu to wszystko idzie w złym kierunku i zdecydowanie za szybko. Imigranci już zajmują miejsca pracy Polakom a wg. ministra Morawieckiego to dopiero początki.

Różne dane statystyczne podają rożne liczby o ilość imigrantów z Ukrainy a ma ich być docelowo 5 mln. Nie da się w tak niekontrolowany sposób oddawać Ukraińcom polskie miejsca pracy i miejsca na polskich uczelniach. Nikt nie kontroluje zasad udzielanych wiz i wydawania Kart Polaka bo już dawno przekształcono te rzeczy w poszukiwany towar handlowy przynoszący zysk handlarzom. W obwodzie lwowskim np. wydano więcej Kart Polaka niże jest zarejestrowanych tam Polaków a więc coś na rzeczy jest.   

Zapowiadane przez UE zniesie Ukraińcom wiz spowoduje masowe powroty Polaków z zachodu bo nie łudźmy się, że otwarcie im drogi do miejsc pracy na zachodzie nie dotknie już pracujących tam Polaków. Praca za niższe niż dla Polaków stawki to i tak o wiele wyższe zarobki niż obecnie w Polsce dlatego może okazać się, że pracujący na zachodzie Polacy będą zmuszeni zgodzić się na niższe zarobki albo powrót do ojczyzny.