Drukuj
Kategoria: Publikacje
Odsłony: 5443

Ruch Społeczny Porozumienie Pokoleń Kresowych, Narodowa Warszawa wraz ze stołecznymi patriotami i miłośnikami Kresów/Wołynia jest mocno zaniepokojony stanem Skweru Wołyńskiego w Warszawie przy ul. Gdańskiej. Od kilku miesięcy, Skwer Wołyński obserwowany jest przez ww środowiska tym bardziej, że obok skweru prowadzone są prace modernizacyjne Trasy AK.

Dewastacja czy głupota.?

Widoczny z Trasy AK monument w kształcie miecza wbitego w ziemią rękojeścią, stał się miejscem "radosnej twórczości" dla okolicznej młodzieży lub kogoś komu na dewastacji pomnika zależało.

Na niemal wszystkich monumentach Skweru Wołyńskiego występują zacieki wraz z porostami a to fatalnie odbierają Warszawiacy, którzy mimo "schowania" skweru w jednym z miejskich zakamarków Żoliborza odwiedzają to jakże ważne dla historii polski miejsce.

Prowadzone obok prace modernizacyjne Trasy AK, to koszmarny widok historycznego skweru ale rozumiemy, że to konieczny stan przejściowy który za czas jakiś się zakończy. Nie liczymy jednak na to, że budowniczowie trasy dokonają renowacji całego Skweru Wołyńskiego.

Tym wpisem apelujemy do POLSKICH PATRIOTÓW o wskazanie sposobu na natychmiastową renowację tego miejsca. Skwer powstał z inicjatywy ŻOŁNIERZY WOŁYNIA z 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK, wołyńskiej konspiracji i samoobrony ale dzisiaj, ci ludzie, to zapomniani przez państwo 80-90 latkowie którzy sami wymagają pomocy.

Prosimy ludzi dobrej woli o pomoc i czekamy na konkrety za pośrednictwem danych kontaktowych tej strony.