Do wolonatriuszy

Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia na FB tematycznych fanpage. Zgłoszenia ślijcie na adresy z zakładki "Napisz do nas".

Szlak bojowy 27 WDP AK

 

Dołacz do akcji

Logowanie

List otwarty do IPN 2011-01-14
Nadesłane z Wrocławia.
Prof. dr hab. Józef Wysocki
Wrocław, 27. grudnia 2010 r Sz. Pan
dr  Tomasz Łabuszewski
Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji
Publicznej IPN w Warszawie
e-mail: **Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.**


LIST OTWARTY

Szanowny Panie Doktorze!

W dniu 4. grudnia 2010 roku, w Oddziałowym Biurze Edukacji Publicznej IPN w Warszawie, odbyła się konferencja pt. ?Sąsiedzi 1939-1945?. W części I Programu, w godz. 10,00 ? 10,30, miał referat polski obywatel dr hab. Grzegorz Motyka ?Stosunki polsko-ukraińskie w latach 1939-1945?. Powiadomienie o konferencji u dołu zawierało Uwagę: ?Wszyscy nauczyciele ? uczestnicy konferencji otrzymają bezpłatnie ?Tekę Edukacyjną IPN Stosunki polsko-ukraińskie w latach 1939-1947?.

Sekretariat konferencji powiadomił mnie, że Pan, Panie Doktorze, jako naczelnik biura akceptował wykładowców. Tzn., że zaakceptował Pan również jako wykładowcę dr hab. Grzegorza Motykę i jego ?Tekę Edukacyjną IPN Stosunki polsko-ukraińskie w latach 1939-1947?. Ta Teka doczekała się wyłącznie  negatywnych recenzji:

-  Komitet Obchodów 65. Rocznicy Ludobójstwa Dokonanego przez OUN/UPA  na Ludności Polskiej Kresów Wschodnich, na posiedzeniu w sejmie, w grudniu 2007 r., w punkcie 6. Rezolucji domagał się wycofania ?Tek? ze szkół.

- Krzysztof Bulzacki ?Teki Edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej Stosunki polsko-ukraińskie w latach 1939-1947?, kwartalnik ?Na Rubieży? nr 95/2008 r. str. 33-49. Wydawca: Stowarzyszenie Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów. Wrocław,

-  Ewa Siemaszko ?Uwagi do Teki edukacyjnej" - Biuletyn Instytutu Pamięci Narodowej nr 1-2, rok 2009.

-  Józef Wysocki ?Uwagi do -  O wycofanie ?Tek? Motyki pisały do IPNu rezolucje organizacje kombatanckie, kresowe, a ostatnio pisał o tym ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w pcie 3. Listu Otwartego z dnia 07 grudnia br. do pani minister Katarzyny Hall.

W związku z powyższym nasuwają się dwa podstawowe pytania: albo Pan, Panie Doktorze nie zna ?Tek? i zawartych w niej kłamstw, eufemizmów, naciągania statystyk, ewidentnych  fałszerstw, itd., składających się na ounowską interpretację ludobójstwa OUN/UPA, albo też ? Pan zna te sprawy.

W pierwszym przypadku, nie powinien Pan pełnić tej funkcji, jaką Panu omyłkowo powierzono. W drugim przypadku, staje się Pan aktywnym agitatorem ounowskiej interpretacji ludobójstwa OUN/UPA. Proszę zważyć, że pan dr hab. Grzegorz Motyka nigdzie nie ustosunkował się do tylu zastrzeżeń i protestów w sprawie jego ?Tek?. Arogancja iście godna naukowca! Pan, Panie Doktorze Tomaszu  Łabuszewski bierze na siebie część odpowiedzialności za bezczelność ounowskich historyków. Jeśli Pan pójdzie tą samą drogą, co Pański protegowany i w sposób klarowny nie ustosunkuje się do ounowskiej agitki szerzonej przez pana dr hab. Grzegorza Motyki, która za Pańską przyczyną była wykładana na konferencji, sprawa Pańskiej obecności w IPN-ie zostanie poruszona w dostępnych kresowianom czasopismach, rozgłośniach, na dostępnych stronach internetowych, na konferencjach, zjazdach itp.


z poważaniem

Prof. dr hab. Józef Wysocki

Kresowy Serwis Informacyjny

Serwis o Wołyniu

Serwis o Kresach

Polecane filmy

Wieczna Chwała Bohaterom

PAMIĘTAJ PAMIETAĆ

Zostań sponsorem serwisu

poprzez zamieszczenie w TYM miejscu swojej reklamy.

Zamówienie banneru reklamowego kliknij TU

Statystyki

**Użytkowników:**
6
**Artykułów:**
509
**Odsłon artykułów:**
4527573

**Odwiedza nas **539 gości** oraz **0 użytkowników**.**

 
Copyright © 2004 r. 27 WDP AK
Wykonano w Agencji Reklamowej Bartexpo

**Konsola diagnostyczna Joomla!**

**Sesja**

**Informacje o wydajności**

**Użycie pamięci**

**Zapytania do bazy danych**

**Pliki językowe z błędami**

**Wczytane pliki języka**

**Nieprzetłumaczone frazy języka**