Do wolonatriuszy

Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia na FB tematycznych fanpage. Zgłoszenia ślijcie na adresy z zakładki "Napisz do nas".

Szlak bojowy 27 WDP AK

 

Dołacz do akcji

Logowanie

Żołnierze z Lubelskiego Środowiska                           Lublin dnia 26 października.2009
27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty
Armii Krajowej
20-337 Lublin, ul. Pogodna7

Do Żołnierzy wszystkich Środowisk
27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej

L i s t    o t w a r  t y

My, niżej podpisani członkowie z Lubelskiego Środowiska Żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK, zwracamy się do Koleżanek i Kolegów  Waszego Środowiska o podjęcie zdecydowanych działań mających na celu oczyszczenie naszych szeregów z kolegów którzy sprzeniewierzyli się ideom dla których cześć z nas poświęciła życie, zdrowie i młodość.

Koleżanki i koledzy, ze stanu osobowego 27 WDP AK pozostało nas już tylko ok. 300-400 żołnierzy, więc jeżeli nie dzisiaj to kiedy?. Jeżeli nie my to kto przekaże młodemu pokoleniu Polaków historie o żołnierzach, szlaku bojowym i pięknej historii 27 WDP AK?. Nie chcemy i nie wolno nam dopuścić do tego, by historia naszej dywizji była kreowana od nowa, by była kreowana przez ludzi  którzy członkowstwo w naszej ?żołnierskiej rodzinie? zdobyli podstępem, kłamstwem albo poprzez  fałszowanie lub kupowanie niezbędnych dokumentów i kombatanckich zaświadczeń. Ze wstydem i zażenowaniem czytamy i słuchamy o ?wyczynach wołyniaków?, które są zwykłymi plagiatami lub bajkami nie mającymi pokrycia z rzeczywistością i historią naszej Dywizji. Niestety, takich publikacji pojawia się coraz więcej i czas by przerwać to nieuprawnione pozowanie na bohatera.

Koleżanki i koledzy, rozejrzyjcie się dokładnie w swoich środowiskach i poszukajcie, czy nie jest tak jak u nas, w Lubelskim Środowisku, gdzie legalnie wybrany Zarząd Środowiska zostaje obalony przez samozwańczego prezesa przy udziale Zarządu Okręgu Wołyńskiego ŚZŻAK z siedzibą w Warszawie. Dnia 25 lutego, koledzy z naszego środowiska otrzymali skandaliczne, urągające wszelkim zasadom przyzwoitości i w rażący sposób naruszający nasz Statut anonimowe pismo informujące o Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Wyborczym Środowiska Żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK

Pismo informuje nas, że mamy ?spełnić polecenie? centrali i Uchwałą nr. 1/2009 ?nakazuje? , by to zebranie przeprowadzić w dniu 14 marca, w dniu który wykracza poza statutowy termin. Choć to pismo, poza nieczytelnymi podpisami ?Za zarząd?  nie jest sygnowane żadnym nazwiskiem a więc jest anonimowe,  posiada pieczęć Światowego Związku Żołnierz Armii Krajowej, Okręg Wołyński, Środowisko Żołnierzy 27 WDP AK Lublin. Jak długo mamy jeszcze tolerować tego rodzaju postępowanie? Jak długo tolerować będziemy fałszowanie dokumentów, pieczątek czy kont bankowych. Nie życzymy sobie i nie chcemy by nas, żołnierzy 27WDP AK traktowano przedmiotowo. Pomimo że 3 października 2009 r., z mieszkania legalnie wybranego członka naszego Zarządu policjant odebrał pieczęcie Lubelskiego Środowiska 27WDP AK nie tracimy własnej tożsamości, bo nie ma takiej siły która sprawi że może być inaczej. To my, my terenowe środowiska stanowimy o losie naszego związku a nie ?centrala?.  Od centrali w Warszawie żądamy jednak konkretnych i merytorycznych działań mających OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA szlak bojowy, tradycje i historie 27WDP AK. Nasyłanie policji, rewizje i zabieranie organizacyjnych pieczęci, nakazy i polecenia jak za czasów utrwalania władzy ludowej w peerelu są nam ZUPEŁNIE niepotrzebne i więcej ich sobie nie życzymy. Uważamy, że nie powinno być w naszych szeregach kolegów którzy zamiast dbać o nasze środowisko szkodzą mu łamiąc Statut, etykę, czy wręcz prawo. Karierowiczom i krętaczom wypaczającym naszą historie powiedzmy wreszcie zdecydowane NIE, bo tylko w taki sposób możemy się oczyścić i wyplenić przypadkowość, która zawitała w nasze szeregi. Zróbmy to w imię naszych poległych kolegów.


Otrzymują:                                                                  Podpisy

/Tu rozdzielnik/                                                            /Tu podpisy/

Kresowy Serwis Informacyjny

Serwis o Wołyniu

Serwis o Kresach

Polecane filmy

Wieczna Chwała Bohaterom

PAMIĘTAJ PAMIETAĆ

Zostań sponsorem serwisu

poprzez zamieszczenie w TYM miejscu swojej reklamy.

Zamówienie banneru reklamowego kliknij TU

Statystyki

**Użytkowników:**
6
**Artykułów:**
509
**Odsłon artykułów:**
4527654

**Odwiedza nas **823 gości** oraz **0 użytkowników**.**

 
Copyright © 2004 r. 27 WDP AK
Wykonano w Agencji Reklamowej Bartexpo

**Konsola diagnostyczna Joomla!**

**Sesja**

**Informacje o wydajności**

**Użycie pamięci**

**Zapytania do bazy danych**

**Pliki językowe z błędami**

**Wczytane pliki języka**

**Nieprzetłumaczone frazy języka**