Do wolonatriuszy

Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia na FB tematycznych fanpage. Zgłoszenia ślijcie na adresy z zakładki "Napisz do nas".

Szlak bojowy 27 WDP AK

 

Dołacz do akcji

Logowanie

W 71. rocznicę Akcji Burza na Wołyniu i powstania 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej, w Katedrze Polowej Wojska Polskiego odbyła się uroczysta Msza Święta odprawiona przez kapelana Okręgu Wołyń ŚZŻ AK, ks. ppłk Andrzej Jakubiaka.

We mszy udział wzięli Obrońcy Wołynia z 27 Wołyńskiej Dywizji piechoty AK, wołyńskiej konspiracji oraz wołyńskiej samoobrony. Bohaterskim Żołnierzom Wołynia, hołd oddały licznie zgromadzona poczty sztandarowe organizacji kombatanckich i patriotycznych, a także licznie przybyła młodzież z mazowieckich grup rekonstrukcyjnych oraz mieszkańcy Warszawy.

W homilii jaką wygłosił ks. kapelan, wyłaniało się przesłanie i apel o odrobienie lekcji historii i patriotyzmu jaką udzielili nam żołnierze którzy już odeszli na WIECZNĄ WARTE, oraz ci, którzy pomimo podeszłego już wieku, nadal tej lekcji nam udzielają.

Dlatego nie wolno nam zapomnieć o słowach kapelana.

Od nas samych zależy jednak, na jak długo i czy w ogóle słowa homilii utrwalimy w naszych umysłach i sercach. Tzw. wiodące media działające czasowo w polskiej przestrzeni medialnej wcale nam tego nie ułatwią. Sączący się szerokim strumieniem antypolski medialny jad, zatruwa zdrowe komórki mózgowe podatnych na propagandę Polaków. Zgromadzeni na mszy patrioci, to zdecydowanie za mało by tak doniosła rocznica dotarła do ogółu społeczeństwa, POLSKIEGO SPOŁECZEŃSTWA a szczególnie do młodego pokolenia-spadkobierców etosu 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty i Armii Krajowej. Czy słowa Bóg, honor i ojczyzna tak pięknie haftowane na sztandarach jeszcze coś znaczą, widzimy dokładnie w szarej i nacechowanej bylejakością codzienności jaką od lat oferuje nam władza.

Kolejne, jakże bardzo ważne dla narodowej tożsamości, tradycji i patriotyzmu wydarzenie zostało przez władze i posłusznej jej media rozmienione na drobne. 27 WDP AK, drugie po Jugosławii regularnie działające w okupowanej europie wojsko, nie jest dzisiaj dostatecznie docenione. Powstali w konspiracji i w konspiracji obchodzą ważne dla tej formacji zbrojnej rocznice. Dla suwerennej i niepodległej Polski poświęcili swoją młodość, zdrowie a w wielu przypadkach to co najcenniejsze, swoje życie.

Pytanie "czym sobie zasłużyli na takie traktowanie" zostawiam jako pytanie retoryczne.

Kresowy Serwis Informacyjny

Serwis o Wołyniu

Serwis o Kresach

Polecane filmy

Wieczna Chwała Bohaterom

PAMIĘTAJ PAMIETAĆ

Zostań sponsorem serwisu

poprzez zamieszczenie w TYM miejscu swojej reklamy.

Zamówienie banneru reklamowego kliknij TU

Statystyki

**Użytkowników:**
6
**Artykułów:**
509
**Odsłon artykułów:**
4498354

**Odwiedza nas **459 gości** oraz **0 użytkowników**.**

 
Copyright © 2004 r. 27 WDP AK
Wykonano w Agencji Reklamowej Bartexpo

**Konsola diagnostyczna Joomla!**

**Sesja**

**Informacje o wydajności**

**Użycie pamięci**

**Zapytania do bazy danych**

**Pliki językowe z błędami**

**Wczytane pliki języka**

**Nieprzetłumaczone frazy języka**