Dołacz do akcji

 

Szlak bojowy 27 WDP AK

 

Do wolonatriuszy

Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia na FB tematycznych fanpage. Zgłoszenia ślijcie na adresy z zakładki "Napisz do nas".

Logowanie

GABRYEL Karol, s. Torczyn
GABRYJELSKI Bolesław "Marmut", II/23 pp
GACZYŃSKA Teofila "Gwiazdka" "Kropka" sanit., 19 p.uł.
GACZYŃSKI Antoni "Gołąb", I/19 p.uł.
GACZYŃSKI Bolesław "Soroka", I/19 p.uł.
+ GACZYŃSKI Feliks   X    I/19 p.uł., p. na Prvpeci
GACZYŃSKI Henrvk   "Wrzos"    s. Mmanowka
GACZYŃSKI Kazimierz "Wróbel", I/50 pp
GACZYŃSKI Teofil, k. Włodzimierz Wołyński
GADOMSKI Jan "Gródek", k. Równe, komenda Obwodu
2002 GADOMSKI Marek "Roman", KG AK Del. na Wołyń, kurier
GADOWSKI Józef "Józ", k. Równe, komenda obwodu
+ GADZAŁA Franciszek "Marzec", I/43 pp, rozstrz. 15 XI1945 r. przez NKWD w Lublinie
GADZAŁA Franciszek "Piętaszek", I/43 pp
2007 GADZAŁA Józef "Chmura", I/43 pp
GADZAŁA Stanisław "Wilk", I/43 pp
GADZAŁA Stefan, s. Kupracze
GADZAŁA Władysław "Skowronek", I/43 pp
GAJ Józef "Podkowa", k. Kowel
GAJBER Bronisław "Ryba" I/21 p.uł., areszt. XII 1944 r. Włodzimierz, łagry 4 lata
GAJDER Eugeniusz "Kaczka", III/50 pp
GAJDEROWICZ Roman "N", OP "Bomba"
+ GAJDZIK Lucjan "Lutosław", 23 pp, plut. żandarmerii, p. w Jagodzinie
GAJEK Henryk "Kogut", k. Kowel
GAJEWSKA Anastazja "Kasia", I/23 pp
GAJEWSKI Maksymilian "Panie Święty" kpt., k. Łuck, założyciel tajnej org. "Orzeł Biały"
GAJEWSKI Władysław "Grom" por., k. Cyranka
2005 GALA Antoni "Szaps", s. Przebraże
GALA Czesław "Gustaw", s. Przebraże
+ GALA Mieczysław "Junczak", s. Przebraże, p. i cm. Przebraże
GALECKI N, k. Włodzimierz, areszt NKWD 1940 r., los nieznany
+ GALICKI Bronisław ksiądz, k. Włodzimierz, rozstrz. w więź. w Łucku
+ GALICKI Michał "Misio", OP "Bomba", p. Stara Huta, zg. od wybuchu granatu - wypadek
+ GALIK (GOLIK) Wojciech, OP "Kozak", p. pod wsią Łask
GALLA Adam, s. Przebraże
GALLA Albin, s. Przebraże
GALLA Aleksander "Suczka", s. Przebraże
GALLA Anastazy "Szaja", s. Przebraże
GALLA Antoni "Bolszewik", s. Przebraże
GALLA Baltazar, s. Przebraże
GALLA Bronisław "Woliński", s. Przebraże
GALLA Dominik "Wojtek", s. Przebraże
GALLA Edward "Szpiglarz", s. Przebraże
GALLA Feliks, s. Przebraże
GALLA Franciszek, s. Przebraże
GALLA Jan "Gallison", s. Przebraże
GALLA Jan "Janek", s. Przebraże
GALLA Jan "Kusy", s. Przebraże
GALLA Jan "Matrosza", s. Przebraże
GALLA Józef, s. Przebraże
GALLA Kazimierz, s. Przebraże
GALLA Marian "Marianek", s. Przebraże
GALLA Mieczysław "Kumuna", s. Przebraże
GALLA Stanisław, s. Przebraże
GALLA Stanisław "Mazurek", s. Przebraże
GALLA Stanisław "Sztyja", s. Przebraże
GALLA Tadeusz, s. Przebraże
GALLA Tadeusz "Tadysz", s. Przebraże
GALLA Władysław, s. Przebraże
GALLA Władysław, s. Przebraże
GALLA Zygmunt, s. Przebraże, członek Rady Obrony
GALLA Zygmunt, s. Przebraże
GALOS Władysław "N". I/24 PP
GAŁAN Józef "Słomka", m 50 pp
GAŁCZYŃSKI Józef "Sowa", 23 pp, roboty przymus. Niemcy w 1. 1944-1946
+ GAŁCZYŃSKI Stanisław, k. Korzec, rozstrz. 18 XI1943 r. przez Gestapo
GAŁECKI N "Wicher", k. Kiwerce, s. Kopaczówka
2000 GAŁECKI Antoni "Orzech", I/43 pp, kara śmierci zamień, na więź., odbył 11 lat w 5 zakładach karn.
GAŁEK N "N", OP "Kozak"
+ GAŁEK Wojciech "N", I/23 pp, p. w miejscu nieznanym
GAŁKA Bolesław, s. Radomie
GAŁKA Czesław "Jastrząb", 23 pp komp. "Sokół II"
GAŁKA Helena, s. Radomie
GAŁKA Kazimierz "Nietoperz", II/43 pp
GAŁKA Mieczysław, s. Przebraże
GAŁKA Zenon, s. Radomie
GAŁKA Zofia "Jastrząb", III/50 pp
GAŁKIEWICZ Stefan "Batory", k. Kowel, Maciejów
GAŁKOWSKI Zygmunt "Wiatr" ppor., k. Włodzimierz-Łuck, d-ca
GAŁKOWSKI Zygmunt "Wicher" ppor., s. Stara i Nowa Aleksandrówka, Kopaczówka, Bejnarówka, d-ca
GAŁUSZEWSKI Edward Waldemar "Ambi", I/43 pp
GAN Jan "Torbacz" "Trojan", k. Kowel, d-ca obwodu
GAN Janusz, k. Kowel
GAN Władysław, k. Kowel
GANCARZ Kazimierz "Chmura", I/50 pp
GANO Jan "Rekin", 11/50 pp, areszt gestapo w Kowlu X1943 r. do 11944 r.
GARBACZ Janina "Niusia", k. Włodzimierz
GARBACZ Wanda Antonina "Mrówka", I/23 pp
+ GARBOWSKA z d. GUTKOWSKA Kazimiera "Wdowa" sanit., I/45 pp, zg. z rąk UB w 1945 r. w Lublinie
GARBOWSKI Alfred "Mucha", OP "Bomba"
+ GARBOWSKI Antoni, s. Staryki, ode. Roldtno, zg. 28 VI943 r.
+ GARBOWSKI Edward, s. Huta Stepańska, p. z rąk UPA
+ GARBOWSKI Edward, k. Sarny, rozstrz. przez Gestapo
GARBOWSKI Rafał "N", OP "Bomba"
GARCZYŃSKA Stanisława "Stokrotka", s. Jeziorany
1999 GARCZYŃSKI Anastazy Ryszard "Nadzieja" plut. pchor., II/43 pp, areszt UB Chełm III 1945 r., więź. do XI1945 r.
GARCZYŃSKI Bolesław "King", I/24 pp
GARCZYŃSKI Edward "Tarzan", I/24 pp
GARCZYŃSKI Jan "Lama" "Gryf" ppor., k. Rożyszcze
GARCZYŃSKI Józef "Natan", I/24 pp
GARCZYŃSKI Leopold "Gruda", III/50 pp
GARCZYŃSKI Piotr "Pieprz", II/43 pp
GARCZYŃSKI Stanisław "Mróz", I/24 pp
GARCZYŃSKI Teofil "Drzewiak", I/23 pp
+ GARCZYŃSKI Zbigniew "N", I/24 pp, p. i cm. Pisarzowa Wola-Zabłocie
GARCZYŃSKI Zygmunt, s. Kisielin .
GARCZYŃSKI Zygmunt, k. Korzec
+ GARDŁO Tadeusz "Zimny" ppor., k. Sarny, zg. w walce z UB
+ GASZYŃSKI N "Brzoza", II/23 pp, p. Pisarzowa Wola-Zabłocie
+ GASZYŃSKI Feliks "N", I/19 p.uł., p. na Prypeci
2007 GAWDZIK z d. ZAWADA Irena "Stokrotka" sanit., szpital Kupiczów
GAWDZIK Zdzisław "Sadło", III/50 pp
2004 GAWĘDA Celina "Gwiazda", k. "Osnowa"
2008 GAWLICKI Józef "Kaktus", I/50 pp
GAWLIKOWSKI Stanisław "N", "Osnowa", rusznikarnia
GAWŁOWICZ N "N", I/24 pp    , -
GAWŁOWICZ Edmund   Błvsk   II/50 pp. areszt Xl939r. wieź. Kowel do III 1940 r.
GAWRYTOŁEK Bronisław "Żubr", 1/50 pp
GAWRYJOŁEK Henryk "Tyran", 1/50 pp
GAWRYJOŁEK Tadeusz "Bohun", 1/50 pp
GĄSECKI N ppor., k. Krzemieniec, wywiad
GĄSIOR Stanisław "Tęczyn" ppor., II/50 pp
GĄSIOR Stefan "Nadzieja", 1/43 pp, Komp. Przepraw "Małego
2004 GĄSIOROWSKA z d. MONIAK Maria "Ruta", k. Włodzimierz-Łokacze
GĄSIOROWSKI Aleksander "N", II/50 pp
GĄSIOROWSKI Antoni "Roch", Pow. Del. Rz. Horochów w Łokaczach
+ GĄSIOROWSKI Józef "N", II/50 pp, p. Jagodzin
GĄSIOROWSKI Kazimierz "Rekin", II/50 pp
GĄSIOROWSKI Stefan "Kieliszek", s. Zasmyki
GĄSIOROWSKI Wacław "Orlik", II/50 pp, areszt Lublin, 3 1. łagrów
GĄSIOROWSKI Wincenty "N", "Osnowa", plut. żandarmem
GBURZYŃSKI Jan "Paździor", II/50 pp
GDESZ Jerzy "Długi", 11/50 pp
+ GDOWSKI Józef "Komin", II/43 pp, p. Staweczki
GDULA Antoni "Naszelnicki", II/50 pp
GDULA Kazimierz "N", II/50 pp
GDULA Wacław "N", II/50 pp
+ GEJNOŚ Adam (Węgier) "Kora", 1/43 pp, p. Smolary Rogowe
+ GENEROWICZ Wacław "Wacek", k. Równe, rozstrz. w rowki
GERARD N "Granit", 1/43 pp
GĘBKA Janina "Sikorka", s. Stanisławówka
GĘSIOROWSKI Józef, k. Poryck, więź. Łuck w 1. 1940-1941
GĘŚCIAK Edmund "Zbój", II/50 pp
2001 GIDZIŃSKI Ferdynand "Czarny", 23 pp, rusznikarz
GIEDŹ Mieczysław "Grad", III/50 pp
GIELAREK Jan, s. Rafałówka
GIEŁZYN Henryk "N", I/50 pp
GIERGIELEWICZ Tadeusz "Wir", I/50 pp
GILCZEWSKI Jerzy "Cichy", OP "Mały"
GILEWSKI Mieczysław, k. Krzemieniec-Cyranka
GINALSKI Wacław "N", I/45 pp
GISSYNG Leonard "Złotówka", II/50 pp
+ GISYNG Bolesław, s. Zasmyki, p. Zasmyki
GISYNG Stanisław, s. Zasmyld
GLEJZMAN Władysław, s. Wełnianka
GLIJER N "Pawłowski", "Gromada" plut. żandarmerii
GLIWIAK Czesław "Świerk", II/23 pp
GLIWIŃSKI Czesław "Mirek", II/50 pp
GLIWIŃSKI Edward "Kmicic" ppor., sztab "Gromada" komp. łączności
GŁADKOWSKA Maria "Zoja", k. Łuck, areszt. 29 III 1944 r - skazana w Kijowie na 15 lat łagrów
GŁADKOWSKI Bogdan, s. Rafałówka
GŁADKOWSKI Jan, s. Rafałówka
GŁADKOWSKI Józef, s. Rafałówka
GŁADKOWSKI Wacław, s. Rafałówka
GŁADZIŃSKI Piotr I, s. Przebraże
GŁADZIŃSKI Piotr II, s. Przebraże
GŁĄB Józef "Szum", k. Dubno, ofic. org.
GŁĄB Leopold "Olszyna", I/24 pp
GŁOGOWSKI Czesław "Snarski", I/50 pp
1999 GŁOGOWSKI Eugeniusz "Brzózka", I/23 pp
GŁONIEWSKI Edward "Grab", I/50 pp
GŁOWACKI Feliks, s. Bereźne   
GŁOWACKI Henryk, k. "Gromada"
GŁOWACKI Michał, s. Walerianówka, d-ca
GŁOWACKI Tadeusz, k. "Gromada"
+ GŁOWIŃSKI Antoni "N", II/50 pp, cm. Zasmyki
+ GŁOWIŃSKI Hieronim "Zawisza", II/50 pp, p. w LWP
GŁOWIŃSKI Kazimierz ;/Skiba" "Skała", III/50 pp
+ GŁOWIŃSKI Roman, 23 pp rusznikarnia, p. Jagodzin
GŁÓWKA Irena "N", II/50 pp
GŁÓWKA Wacław "Orlik", I/43 pp
GŁUSZEK Marek "Tango", II/43 pp
GMUR Kazimierz, k. Włodzimierz, areszt VI940 r., wyrok 10 1. łagrów, los nieznany
GODELEWICZ-PAŁKA Weronika "Stokrotka" sanit, 23 pp - szpital w okrążeniu
GODLEWSKA Longina "Gienia", I/19 p.uł., UB Słupsk - rewizje (syn Arnold - AK ukrywał się)
GODLEWSKI Arnold "Wiarus", I/19 p.uł.
GODLEWSKI Bolesław, k. Równe
GODLEWSKI Ireneusz "Jawor", I/19 p.uł.
GODLEWSKI Kazimierz "Soroka", I/19 p.uł.
GODZIŃSKI J. "Chmielówka", s. Przebraże
GODZIŃSKI Józef "Lont" ppor., I/24 pp
GOGACZ Ryszard "Wilk", I/45 pp
GOJARSKI Jerzy "Wesoły", komp. łączn. sztab Dywizji
GOLAN Stanisław "Teski", I/50 pp
GOLCZEWSKA Henryka "N" sanit., I/43pp, OP "Mały"
GOLCZEWSKI Jerzy "Cichy", I/43 pp
GOLCZEWSKI Zygmunt "N", I/43 pp
GOLENIEWICZ Witold "Smoleński", I/24 pp
+ GOLIK Tadeusz "Gwiazda", II/50 pp, zg. w Osieczniku, cm. Zasmyki
GOŁAWSKI Zygmunt "Niwa", ..."...
GOŁĄB Franciszek "N", I/23 pp
2008 GOŁĄB Janina Krystyna "lwa", I/43 pp
GOŁĄB-ALEKSANDROWICZ Jerzy "Czyżyk", k. Łuck - kedyw
GOŁĄBEK Teodor "Teoś" "Pocztowy", k. Korzec
GOŁEK Wojciech "N", I/23 pp, OP "Kozak"
GOŁĘBIOWSKI N "Mur", I/50 pp
GOŁĘBIOWSKI Andrzej "Lichocki", I/24 pp
GOŁĘBIOWSKI Andrzej "Marian", s. Antonówka
GOŁĘBIOWSKI Antoni, s. Antonówka
GOŁĘBIOWSKI Bronisław "N", I/24 pp
GOŁĘBIOWSKI Ignacy "N", I/45 pp
GOŁĘBIOWSKI Jan, s. Antonówka
GOŁĘBIOWSKI Jan "Drzymała", II/50 pp
GOŁĘBIOWSKI Marian "Ul", I/43 pp
+ GOŁĘBIOWSKI Stanisław, s. Torczyn, p. w Zaborolu
GOŁĘBIOWSKI Stefan, s. Antonówka
+ GOŁKO Bolesław "N", II/43 pp, p. Jagodzin
GOŁUSZEK Marek "Tango", II/43 pp
GONCZAREK Władysław "Wącha", II/43 pp
2001 GONCZARUK Anatol "Uczeń", I/45 pp
GONCZEWSKI Anatol "N", OP "Bomba"
GONTAREK Witold "Wieśniak" "Wiesiek", III/50 pp
GONTARZ Janina "Oaza", k. Włodzimierz :
2008 GORDON Władysław "Kozak", sztab Dywizji komp. łączn.
+ GORGOL Zdzisław "Bizon", plut. saperów, p. pod Czmykosem, cm. Binduga
GORSZYŃSKI Zygmunt "X", k. Korzec
GORZELNTCKI Roman ...Mały", I/19 p.uł.
GORZELMCKI Władysław  Karol    I/19 p.uł.
1944 GOŚ N "N", II/43 pp, p. Staweczki, mogiła nieznana, to Goś Marian który zginął/zaginął/ pod Staweczkami w dniu 9.04.1944r.                                                                                                 2003 Goś Hieronim "Szczupak" II/43   - aktualizacja                                                                 
GOŚ Roman  Grzmot   II/ 50 pp
GOSZCZYŃSKI Władysław "Kaktus", k. Łuck, oficer inform.
+ GOSZCZYŃSKI Zygmunt, k. Korzec, p. Równe
GOŚCIŃSKI N, k. Dubno, kontakt "Aspika"
GOŚLINOWSKA Maria, k. Włodzimierz
+ GOŚLINOWSKI Lech "Brzoza", II/23 pp, rozstrz. na Zamku w Lublinie 22 VII 1944 r. (Gestapo)
GOTKIEWICZ Wacław "Podbipięta", II/50 pp
GÓRA E., k. Dubno, kontakt "Aspika"
+ GÓRA Jan "Śmigus", 1/24 pp, p. na Prypeci
GÓRA Mieczysław "Śnieg", I/24 pp
GÓRA Władysław "Oktawian", I/24 pp
GÓRAJ N "N", II/43 pp
GÓRAL Stanisław "Smok", II/43 pp
+ GÓRECKI Ryszard "N", OP "Gzyms", p. Zamczysko - wypadek z bronią
GÓRECKI Stanisław "Wilk", II/23 pp
GÓRKA-GRABOWSKA z d. Hole Halina "Katarzynie" "Kreska", I/23 pp, więź. Równe VIII-XI1942 r.
2002 GÓRKA-GRABOWSKI Zygmunt "Zając" por., I/23 pp, d-ca baonu od 9IV1944 r.
GÓRNICKI N "Pliszka", I/50 pp
2010 GÓRNICKI Romuald "Remus" ppor., 1/24 pp, 31. łagrów Xl944r. do Xl947r. zm.26.02 cm. parafialny w Nadarzynie
GÓRNICKI Józef, k. Łuck
GÓRSKA N, k. Dubno, łączniczka "Aspika"
GÓRSKI Leon "Sroka", V24 pp
GÓRSKI Stanisław "Wilk", II/23 pp
2006 GÓŹDŹ Ludwik "Kogut", II/43 pp
GRABARCZYK Wincenty "Sak", I/50 pp, areszt NKWD i UB
2007 GRABARCZYK Witold "Kmicic", I/23 pp, degrad. w LWP, kopalnia węgla 411954r. do 1958 r. za AK
GRABEK Jan "N", III/50 pp
GRABIAŃSKA Albina, k. Horochów
GRABIAŃSKI Antoni "Krzak", chór., k. Horochów, areszt NKWD 12X1939r.
GRABICEŃSKI Mikołaj, s. Skurcze
GRABIŃSKI Józef "Kruk", k. Łuck GRABOŚ Karol "Ferm", k. "Osnowa"
GRABOWSKA Janina "Tata", k. Włodzimierz, areszt, sąd, wyrok śmierci, więź. Łuck 13V1940r. do 26VI1941r. woj. niem.-sow.)
GRABOWSKA Józefa "Elżbieta", k. Lubartów (wywiad na rzecz Dywizji) 2006
GRABOWSKA-SOBYRA Halina "Rosa", k. "Osnowa"
+ GRABOWSKI N "N", II/43 pp, p. w Lublatynie, cm. Zasmyki
GRABOWSKI Aleksander "N", II/50 pp
+ GRABOWSKI Bolesław "Kogut", p. w Lasach Kruszynieckich
+ GRABOWSKI Cyryl "Willy", k. Równe, rozstrz. w Równem
+ GRABOWSKI Franciszek "N", I/43 pp, p. w LWP
GRABOWSKI Franciszek "Orzeł", I/43 pp
GRABOWSKI Henryk "Fiołek" ksiądz, k. Kowel-Sarny, Powursk
GRABOWSKI Henryk "Kąkol", I/50 pp
+ GRABOWSKI Hieronim, k. Aleksandrówka, zastrzelony za pomoc Żydom
GRABOWSKI Michał "Jaskółka", I/43 pp
GRABOWSKI Michał "Kalina", I/43 pp '
2007 GRABOWSKI Stanisław "Granat", I/43 pp
+ GRABOWSKI Stanisław Junosza" ppor., plut. saperów "Gromada", ranny w Mosurze, zm. w Mosurze, cm. Binduga
+ GRABOWSKI Stanisław "Orzeł", I/43 pp, p. w Lasach Szackich
+ GRABOWSKI Witold .Zapalniczka", s. Perespa, p. Perlasianka
+ GRABOWSKI Władysław "Dąb", k. Kostopoł, p. w Ró\mem -  zamord. w więź.
GRABSKA Jadwiga, k. Kowel, wywiad KG AK
GRABSKI Franciszek, k. Kowel, wywiad KG AK
+ GRACA Marian "N", 23 pp komp. "Sokół II", p. na Prypeci
+ GRACZ Jan "Dysk", I/43 pp, p. w Zamłyniu, cm. Binduga
2007 GRAD Józef "Dynamo", s. Przebraże
GRADEK Sabina "Kostopolanka" sanit, II/43 pp
GRADOWICZ Antoni "Grabek", I/45 pp
GRADOWICZ Feliks "Wrzos", I/45 pp
GRADOWICZ Leon "Wysoki", OP "Bomba"
GRADOWICZ Maria "Kucharka" sanit., s. Perespa
GRADOWICZ-ŁOBZA Leokadia "Czarna" "Goździk" sanit., I/45 pp
GRADOWSKI Józef "N", I/45 pp
GRAF Antoni, k. Włodzimierz, areszt NKWD 1940 r.
GRAJBER Bronisław "Ryba", I/21 p.uł., 4 lata łagrów XII 1944 r. do 1948 r.
GRAJBER Wiktoria "Wiktoria", k. Włodzimierz
GRAJNER Edmund "N", I/50 pp
GRAJNER Edward "Hel", I/50 pp
GRALEWSKI Longin "Samotny", III/50 pp
GRĄDZIEL Jan "Głos", k. Kowel, sztab zgrupowania
GRĄDZIEL Władysław "Głóg", II/43 pp
GREMSKI Franciszek, k. Kowel, oficer wywiadu
GRESSEL-JAROSZEWSKA Erazmina, k. Zdołbunów, wywiad
+ GRĘDZIŃSKI Stanisław "Grot", s. Janówka, p. i cm. Zasmyki
+ GROCHOLSKI Alojzy "N", oddz. AK Olgierda Dymowicza - zg. w bratobójczej walce
GROCHOWSKA Halina Stanisława "Irys" sanit., szpital "Gromada"
2000 GROCHOWSKA z d. HOROSZKIEWICZ Irena "Mazurka" sanit., I/45 pp, komp. łączności szt. Dyw.
GROCHOWSKI Jan Bronisław "Orzeł" ppor., II/50 pp
+ GROCHOWSKI Konstanty "N", I/45 pp, mogiła nie jest znana
+ GROCHOWSKI Stanisław, s. Janówka, p. w Janówce, cm. Zasmyki
+ GROCHOWSKI Stefan "Cichy", s. Zaborcę, p. (UPA) 5 VII 1943 r.
GROCHULSKI Kazimierz "Śmiały", I/45 pp
GRODZIŃSCY (rodzina), k. Kowel, magazyn leków dla Dywizji
GRODZKI Władysław "Wierzba", II/43 pp
GROM Kazimierz "Mat", k. obw. Równe
GROMEK Aleksander "N", II/50 pp
GROMSKI Feliks, k. Kowel, oficer wywiadu
GRONKOWSKI Stanisław "Czyżyk", II/23 pp
+ GRONOSTAJ Henryk "Gruszka", II/43 pp, p. Jagodzin
GRONOSTAJ Józef "Bella" ppor., II/43 pp k)
2006 GRONOWICZ Eugeniusz "Grom", II/23 pp
GRON Kazimierz, k. Łuck, areszt. 19 III 1944 r., skazany na 8 lat łagrów
2006 GRUCHAŁA Czesław "Bóbr", I/50 pp, areszt UB XII 1944 r., wyrok śmierci złagodź. - 10 L, wyszedł VII 1945 r.
+ GRUDZIEŃ Czesław "Tygrys", II/50 pp, p. w Ośmigowiczach, cm. Zasmyki
GRUDZIEŃ Karol "N", s. Janówka II/43 pp
GRUDZIEŃ Piotr "Pawlik", k. "Gromada"
GRUDZIŃSKI Bonifacy "N", I/21 p.uł.
GRUSZCZYK Henryk "Heniek", ..."...
GRUSZCZYŃSKI Piotr "Wilczur", I/50 pp
GRUSZCZYŃSKI Stefan "Kruk", k. Włodzimierz, więź. 9 m-cy od II1952 r.
GRUSZCZYŃSKI Wacław "Piorun", I/50 pp, areszt UB 4 tyg. w 1946 r.
GRUSZECKA Maria "Leszczyna", k. Łuck
GRUSZECKI Aleksander "Zygmunt", Sztab Dywizji komp. łączności
GRUSZECKI Jan, s. Mały Omelamk
GRUSZKA - RACZYŃSKA Janina "Basia", s. Stanisławówka - sanitariuszka
GRYCEWSKI Eugeniusz "Łęk", I/19 p.uł.
GRYCIUK Jan "Iskra", I/43 pp
GRYCIUK Jan "Wicher", I/43 pp, areszt IX1946r.,więź. na Zaniku w Lublinie do 1947 r.
2002 GRYCIUK Stanisław "Olcha", I/43 pp
GRYCZEWSKI Edward "Sokół", III/50 pp
GRYNIUK Jan "Piorunek", 1/43 pp, areszt UB Chełm, Hrubieszów III-IV1947 r.
GRYNIUK Stanisława "Stacha", I/43 pp "V)
2003 GRYNOWIECKA Zofia "Zojka", k. Łuck
GRYNOWIECKI Zygmunt "Wicher", s. Antonówka
GRYŃ Kazimierz "Jodyna", I/43 pp
+ GRZĄDKOWSKI Kazimierz, s. Rybcza, zg. w walce z UPA
GRZECHOWSKI Kazimierz "Podleśny", I/23 pp
+ GRZELAK Feliks "Listek", II/50 pp, p. Lasy Mosurskie
GRZESIAK Antoni "Bywalski", s. Iwanicze
GRZESIUK Piotr "Zawisza", Sztab Dywizji, komp. łączn.
GRZESZCZUK Józef "Groźny", II/43 pp
GRZESZCZUK Stanisław "Groźny", II/23 pp
GRZESZKIEWICZ Stanisław "Podleśny", "/23 pp
GRZEŚKIEWICZ Jan, s. Antonówka
GRZEŚKIEWICZ Stefan "Grab", I/24 pp
+ GRZĘDZIŃSKI Stanisław Józef (") "Grot", I/24 pp, p. Jagodzn
GRZYBEK Marian, ZWZ Sarny, kier. komórki
GRZYBEK Władysław, s. Przebraże
GRZYMAŁA Stanisława "Burza", ..."...
GRZYNKO Stanisław "Łoś", III/50 pp
GRZYWIŃSKI Mikołaj "Drogomistrz", s. Przebraże
GRZYWIŃSKI Piotr "Łucki", s. Przebraże
GRZYWNA Jan "Huragan", I/24 pp f GUBAŁA Bogdan "Strug", s. Przebraże, p. i cm. Przebraże
+ GUBAŁA Bogusław, s. Przebraże
GUCEWICZ Halina "Wrzos", ..."...
GUDEWICZ Wacław, s. Pańska Dolina
+ GUDEWICZ Władysław "Gałązka II", I/24 pp, p. Oźdzmtycze cm. Zasmyki
2003 GULAROWSKI Tadeusz "Promień", I/43 pp
GULAS Franciszek, s. Rafałówka, Przebraże
+ GULAS Stefan "Przewodnik", s. Przebraże, Rafałówka, rozstrz. 11944 r. w Łucku
+ GULAS Stefan "Słowik", s. Przebraże, cm. Łuck
GUMÓŁKA Stanisław "Ryś", Sztab Dyw. komp. łączn.
GUT Mieczysław "Brzózka", II/43 pp
GUTKOWSKI Edward "Srul", OP "Bomba"
GUTKOWSKI Stefan "Zuber", OP "Bomba"
GUTOWSKI Wojciech "Sąsiad", O. "Kord"
GUŹNICZAK Józef "Fiedia" ppor., k-da obw. "Proso", z-ca .Aspiki

Kresowy Serwis Informacyjny

Serwis o Wołyniu

Serwis o Kresach

Polecane filmy

Wieczna Chwała Bohaterom

 

 

Zostań sponsorem serwisu

poprzez zamieszczenie w TYM miejscu swojej reklamy.

Zamówienie banneru reklamowego kliknij TU

Statystyki

Użytkowników:
6
Artykułów:
439
Odsłon artykułów:
2473507

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright © 27 WDP AK
Wykonano w Agencji Reklamowej BARTEXPO z szablonu: Joomla Perfect