Do wolonatriuszy

Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia na FB tematycznych fanpage. Zgłoszenia ślijcie na adresy z zakładki "Napisz do nas".

Szlak bojowy 27 WDP AK

 

Dołacz do akcji

Logowanie

W VI tomie „Wykazu osób z akt metrykalnych Diecezji Łuckiej do 1945r.” opracowanie ks.W. Żurka , natrafiłem na wykaz z parafii Stara Huta. Jest to spis pochowanych na cmentarzu parafialnym w Moczulance. Spis wykonany przez Mieczysława Jacha z Wrocławia w 2009r. A nazwiska żołnierzy 27 WDP AK konsultowane były z działaczami Związku Kombatantów( taka nazwa jest w książce). Wykaz należało by uzupełnić o niniejsze osoby:

POLEGLI ŻOŁNIERZE 27 WOŁYŃSKIEJ DYWIZJI PIECHOTY AK
SADOWSKI HENRYK III 23pp
SAKOWICZ STANISŁAW s. Zasmyki 1-01-1944 Zasmyki
SANDER WŁADYSŁAW II 50pp Jagodzin
SAWICKI JAN, kpr. OZA" OP "Łuna" 11-01-1944 Kraki
SAWICKI KAROL "KAROL" I 45pp 22.07.1944 Firlej
SAWICKI MIECZYSŁAW "KRUK" I 45pp
SAWICKI WŁADYSŁAW "ZNICZ" OP "Łuna" 23-12-1943 Witonież
SAWICKI HENRYK "HENIEK" OP "Bomby" 21-12-1943 Zawołocze
SAGAJŁO TADEUSZ,plut. pchor. "MŁOT" WKS 05.05.1944 l.szackie
SEIRKO ALEKSANDER II 43pp
SEJNIK EUZEBIUSZ "STRZAŁA" II 43pp 18-03-1944 Lublatyn
SEKUŁA RYSZARD, sierż. "LAMPART" OP "Łuna" 23-12-1943 Witonież
SEMENOWICZ KAZIMIERZ "CZYŻYK" I 24pp 20.04.1944 l.mosurskie
SEMENOWICZ TADEUSZ, "SŁOWIK" I 24pp 24.03.1944 Turopin
SEWERYN JAN RYSZARD "LEW" III 50pp
SEŻKO ALEKSANDER Bez ust.przyd.
SIATKA BRONISŁAW, kpr. "LONGINUS" I 50pp .07.1944 Chełm
SIATKA (SIARKA ?) JÓZEF II 43pp 21.04.1944 Jagodzin
SINICKI EDMUND "KULA" s. Przebraże
SIEROCIŃSKI TADEUSZ III 23pp Karczunek
SIEROCIŃSKI JÓZEF III 23pp
SIWEK JAN, sierż. "MOSTOWICZ" II 50pp 16.02.1944 Ośmigowicze
SKIBA JAN,por.,dowódca s. Wyrka .04.1943 Wyrka
SKIBA STANISŁAW ppor. "STRZAŁKA? D-ca Komp.łączn. .03.45 Ludwin
SKIBIŃSKI HENRYK I 23pp 22-04-1944 Jagodzin
SKIBICKI JÓZEF OP "Piotrusia"
SKIERT JAN "SKRZAT" III 23pp 12.04.1944 Edwardpole
SKOLIMOWSKI KSAWERY, kpr. "ŚMIAŁY" II 50pp 18-07-1944 Zabiele
SKOMOROWSKI WILHELM,ppor. "WILCZUR" II 43pp 21-05-1944 l.szackie
SKONECKI WŁADYSŁAW "SIODEMKA" I 24pp 27-05-1944 Prypeć
SKRZYŃSKI BRONISŁAW BOLESŁAW "JAKOSZ" Felczer,szpit. "Osnowy" 16-05-1944 Okszów
SLADEWSKI JÓZEF I 50pp 21.04.1944 Jagodzin
SŁODKOWSKI FELIKS s. inne
SŁODKOWSKI JAN "ZAJĄC" s.Wólka Kot. .07.1943 Nowa Ziemia
OMIANA LEOKADIA,sanitar. "LODZIA" I 23pp 27-05-1944 Prypeć
SŁONIEWSKI FAUSTYN I 50pp
SŁOWIK WŁADYSŁAW s. inne
SŁOWIKOWSKI RUPERT s. Przebraże 5-07-1943 Przebraże
OWIŃSKI MAREK "SMOK" I 45pp 21-04-1944 Jagodzin
UŻEWSKI ZBIGNIEW Bez ust.przyd. 16-05-1944 Okszów
SMOFER N I 23pp Jagodzin
SOBOŃ FRANCISZEK OP "Bomby" .10.1943 Bystrzyca
SOBCZYK HENRYK, st.szer. "LISEK" II 50pp 16.04.1944 l.mosurskie
SOJA ZBIGNIEW "JARZĄBEK" k. Kowel 10-03-1944 Chełm
SOKAL WITOLD Bez ust.przyd. Jagodzin
SOKOŁOWSKI N III 50pp
SOKOŁOWSKI WACŁAW s. inne
SOKOŁOWSKI WŁADYSŁAW "ZAGŁOBA" I 24pp 21-04-1944 Jagodzin
SOLECKI WACŁAW II 43pp .05.1944 l.szackie
SOŁTYSIAK TADEUSZ "GEZ" Bez ust.przyd.
SOROCZYŃSKA MARIA ,sanitar. "STOKROTKA" 19 p .uł. 24-04-1944 Olesk
SOSNOWSKI STANISŁAW "WULKAN" I 23pp 21-04-1944 Zamłynie
STACHNIUK STANISŁAW I 43pp 28-01-1944 Lublin
STACHOŃ BRONISŁAW s. Zasmyki Zasmyki
STECHOWSKI CZESŁAW OP "Kozaka" 23-03-1944 Łasków
STACHOWSKI DIONIZY OP "Kozaka"
STACHURSKI STANIStAW, sierż. "JAGODA" II 50pp 21.04.1944 Jagodzin
STANISŁAWSKI N , kpr. "LEW" I 50pp 3/4.04.1944 Sztuń
STANKIEWICZ WALERIAN BIK? Plut.łączn. "Osnowa"
STANKOWSKI JAN I 50pp
STARZYNSKI JERZY "LORD" II 43pp 16.02.1944 Ośmigowicze
STARZYŃSKI EDWARD I 24pp 11-01-1944 Kraki
STARZYŃSKI STANISŁAW ,,LIS II" I 24pp 21-05-1944 l.szackie
STASIAK STANISŁAW "GRANAT" I 24pp 21-05-1944 l.szackie
STASIAK WACŁAW "CHROBRY" I 24pp 27.05.1944 Prypeć
STASZEWSKI PIOTR I 23pp 24-05-1944 Okszów
STACHOŃ BRONISŁAW s.Zasmyki 9-04-1944 Zasmyki
STECHOWSKI CZESŁAW OP "Kozaka" Łasków
STĘPKOWSKI LUCJAN TADEUSZ "SZCZYGIEŁ" II 43pp
STECIUK SŁAWOMIR ,pchor.,lekarz "PIĄTY" OP "Łuna" 6-11-1943 rej.Rafałówka
STECKI BRONISŁAW "JUNO" Sztab Dyw., Komp.łączn. Jagodzin
STEĆ ANTONI "KWICZOŁ" I 43pp 15.01.1944 Rakowiec
STEFANOWICZ FRANCISZEK "TRZPIEŃ" I 24pp 12.04.1944 Piatydnie
STEFAŃSKI WIKTOR "SŁOWIK" I 23pp 16090 Gnojno
STEPKOWSKI ROMUALD "KARLIK" II 43pp 16.02.1944 Ośmigowicze
STOCKI BRONISŁAW "BRZOZA" I 43pp 3/4.04.1944 Sztuń
STOS ANTONI "KWICZOŁ" I 43pp
STOŚ IZYDOR "SŁONIK" I 50pp 25.05.1944 Kortelisy
STOŚ N "TULIPAN" II 43pp 10.04.1944 Staweczki
STRĄK ROBERT III 50pp
STYKOWSKI ANTONI "JELEŃ" II 50pp 21.04.1944 Jagodzin
STYKOWSKI JAN II 50pp 21.04.1944 Jagodzin
STYKOWSKI JÓZEF II 50pp 21-04-1944 Jagodzin
STYSŁO KLAUDIUSZ,ppor. "BIAŁY" WKS 10.06.1944 Pawluki
SUCZEK N III 23pp
l.mosurskie
SULIKOWSKA GENOWEFA "BRZÓZKA" OP "Bomby" 31-07-1943 Folwark Osty
SULIKOWSKI DOMINIK "DOMINIK" OP "Bomby" .12.1943 Zasłucz
SULIKOWSKI LUCJAN "ROLNIK" s.Huta Step. Huta Stepańska
SULIKOWSKI WITOLD "TOLEK" I 45pp 20-02-1944 Twerdynie
SUŁEK WINCENTY,por. s.Edwardpole 10-07-1943 Puzów
SUSZCZEWSKI MIECZYSŁAW,kpr. "KING" III 50pp 09.03.1944 Zielona
SUSZCZEWSKI ROMAN s. Radomle
SUSZCZEWSKI RYSZARD "KONG" III 50pp 23.07.1944 Lubartów
SUSZEK WŁADYSŁAW plut. "WILK" III 23pp 24.04.1944 l.mosurskie
SWĘDROWSKI TADEUSZ "BŁYSKAWICA" I 43pp .08.1944 Otwock
SWIRGOŃ KAZIMIERZ "ŁATA" I 43pp
SWOBODA LEONARD, kpr. "LAMPART" I 50pp 02.04.1944 Sztuń
SWOBODA JAN "WALKA" WKS 05.04.1944 Sztuń
SZABŁOWSKA N I 50pp 20.05.1944 l.szackie
SYLWANOWICZ ROMUALD "GÓRAL" k. Kowel .07.43 Chełm
SZADYN ROMAN "SUŁTAN" OP "Kozaka" 2-06-1944 Dąbrowa
SZAFRANSKI MIROSŁAW "SŁAWEK" I 24pp Pisarzowa Wola
SZAFRAŃSKI JULIAN "RYŚ" II 23pp 19-01-1944 Gnojno
SZAJEWSKI ANTONI, kpr. "SKIBA" OP "Bomby" 22-12-1943 Zawołocze
SZAMBELAN PIOTR "WOLNY" II 23pp 23-03-1944 Kapitułka
SZCZEPAŃSKI N I 23pp
SZEREMECKI MICHAŁ "MIŚ" I 24pp .02.1945 Tyszowce
SZEWCZUK JAN "CYGAN" II 23pp 18-04-1944 Pisarzowa Wola
SZLENZAK MIROSŁAW "WIS" II 23pp 25-03-1944 Stęzarzyce
SZMIDT TADEUSZ I 23pp 27-05-1944 Prypeć
SZNYDEL ROMAN "WILK" OP "Kozaka" 15-06-1944 Józefin
SZPACHLIK LUDWIK III 50pp 17.04.1944 l.mosurskie
SZPACHLIK WITOLD III 50pp
SZTUPIEC ANTONI II 50pp 18-08-1943 Suszybaba
SZULC JERZY "RYŚ" I 45pp 20-02-1944 Twerdynie
SZULĘCKI CZESŁAW II 50pp 21.04.1944 Jagodzin
SZUROWSKA WANDA,sanitar. I 50pp 26-04-1944 Perespa
SZUROWSKI LEONARD "SWOBODA" I 50pp 26-04-1944 Perespa
SZWARC FELIKS "WĄSOWICZ" I 50pp .04.1944 l.mosurskie
SZWARC MIECZYSŁAW "KOZIOŁ" II 50pp 16.02.1944 Ośmigowicze
SZWUGIER HIPOLIT III 23pp 27.05.1944 Prypeć
SZYMAŃSKI EDWARD "BAŁTYK" I 45pp
SZYMAŃSKI HENRYK "NARCYZ" I 24pp .05.1944 l.szackie
SZYMAŃSKI KAZIMIERZ "SZYMPANS" I 45pp 20-02-1944 Twerdynie
SZYMAŃSKI TADEUSZ III 50pp 17-04-1944 l.mosurskie
SZYMAŃSKI WŁADYSŁAW I 45pp
SZYMCZAK STANISŁAW II 43pp 27-05-1944 Prypeć
SZYMKIEWICZ JULIUSZ "RYŻY" II 43pp 09.03.1944 Zielona
ŚCIŃSKI STANISŁAW, Ruszniarz "Osnowy"
ŚCIUBEK TADEUSZ III 50pp 12.02.1944 Owłoczyn
ŚLADOWSKI JÓZEF I 50pp 21-04-1944 Jagodzin
ŚLIWIŃSKI JAN s.Wólka Kot. 5-07-1943 Wólka Kotowska
ŚLIZAWSKI ZBIGNIEW "WRZOS" I 24pp 16.05.1944 Okszów
ŚMIECH HENRYK "HURA" II 50pp Ośmigowicze
ŚNIEŻAK ROMAN II 50pp Julianów
ŚWIERGOTOWICZ WŁADYSŁAW, kpr. "ŚPIEWAK" I 50pp 02.04.1944 Sztuń
ŚWIERGUTOWICZ WŁADYSŁAW "BANDZIOLA" OP "Małego"
ŚWIRGOŃ KAZIMIERZ "ŁATA" I 43pp 2-04-1944 Sztuń
ŚWINARSKI JÓZEF s.Huta Step.
TAŃSKI ALEKSANDER I 24pp
TARASIEWICZ ANTONI "SOSNA" I 43pp 3/4.04.1944 Sztuń
TATARKIEWICZ JERZY "BOHUN" OP "Kozaka" 18-05-1944 Kazimierzówka
TCHÓRZEWSKI BRONISŁAW kpr. "ORZEŁ" I 24pp 27.05.1944 Prypeć
TCHÓRZEWSKI MIROSŁAW "SOKÓŁ" I 24pp
TCHÓRZEWSKI ROMUALD "MUSSOLINI" I 24pp 20.04.1944

l.mosurskie

TEODOROWICZ JERZY 03.03.1945 Hrubieszów
TKACZ JÓZEF Bez ust.przyd.
TOCZKO ZYGMUNT plut. "SZARY" I 24pp 18.04.1944 Pisarzowa Wola
TOKARSKI MICHAŁ s.Huta Step.
TOMASZEWSKI LONGIN, Plut.żand. Sztabu Dyw. 21-04-1944 Jagodzin
TOTUS WŁADYSŁAW II 50pp
TRĘBACZ BOLESAW "KARP" I 24pp Zag. w okrążeniu
TRUSIUK STANISŁAW "KOWELSKI" I 43pp 2-04-1944 Zamłynie
TRZASKOWSKI N "ŹBIK" OP "Kozaka" .05.1944 Kazimierzówka
TRZCIŃSKI STANISŁAW Kwaterm. "Osnowa" .04.44 Siedliska
TRZESIŃSKI UIDWIK "WILK" OP "Bomby" .09.1943 Stójło
TRZESNIEWSKI MARIAN "BURZA" III 50pp 17.04.1944 l.mosurskie
TWARDY ZBIGNIEW ,por. "TRZASK" III 50pp 06.10.1944 Chełm
TYMYŃSKI ZYGMUNT OP "Kozaka" 23-03-1944 Smoligów
TYLMAN ADAM JAN "KALINA" Kwaterm. "Gromada" 21-04-1944 Jagodzin
TYSZKIEWICZ PIOTR "BRÓDKA" s.Huta Step. 12-07-1943 Mydzko
UKACKI JERZY "JUREK" II 50pp
ULANICKI KAZIMIERZ "KUREK" I 43pp 2-06-1944 rej.Hrubieszowa
ULANICKI KAZIMIERZ "JAJKO" OP "Małego"
UNOLD FLORIAN "FLOREK" Sarachowicze
URBAN WŁADYSŁAW I 23pp 27-05-1944 Prypeć
URBANIAK KAROL "GRAB" I 23pp 27-05-1944 Prypeć
URBANIAK TADEUSZ OP "Kozaka" 23-03-1944 Łasków
URBANOWICZ SEWERYN (CZECH) OP "Bomby"
USZYŃSKI EDWARD OP "Piotrusia"
USZYŃSKI TADEUSZ I 23pp
WACHOWSKI JÓZEF s. Przebraże 31-07-1943 Przebraże
WACŁAWSKI ANTONI, chor. "KAM" Plut. Łączn.
WACŁAWSKI RYSZARD "BAJ" I 23pp 27-05-1944 Prypeć
WALAS J "NAUCZYCIEL" s. Przebraże
WALAWKO JÓZEF s. inne
WALKO PIOTR 21 p. uł. 21-04-1944 Jagodzin
WASILEVVSKI MIECZYSŁAW III 50pp 17-04-1944 l.mosurskie
WASIKOWSKI STANISŁAW "GRABARZ" I 45pp 20-02-1944 Twerdynie
WASILEWSKI ADAM "GOLONKA" I 45pp Turopin
WAWRZOŃ WŁADYSŁAW 21 p. uł. 21-04-1944 Jagodzin
SOWICZ BOGDAN II 23pp 18-04-1944 Pisarzowa Wola
WĄSOWICZ CZESŁAW "BĄCZEK" I 24pp 18-07-1944 Zabiele
WĄSOWICZ JÓZEF "ORGANISTA" s.Wólka Kot. 5-07-1943 Wólka Kotowska
WĄSOWICZ LUCJAN II 23pp Pisarzowa Wola
SOWICZ WACŁAW "MEWA" OP "Łuna" 20-12-1943 Pańska Dolina
WDOWICKI ADAM "KANGUR" I 43pp 05.05.1944 l.szackie
WEREMKO STANISŁAW I 43pp .01.1944
WEREMKO WŁADYSŁAW "KAJAK" I 23pp 27-05-1944 Prypeć
WESOŁEK HENRYK I 23pp 27-05-1944 Prypeć
WĘCEK N I 24pp 27-05-1944 Prypeć
GLEWSKI JACEK "HISZPAN" WKS .05.1944 l.mosurskie
GŁOWSKI STEFAN "FUNIO" WKS 26.04.1944 l.mosurskie
SEK JAN "SZPAK" I 24pp 27-05-1944 Prypeć
WĘŻYK KATARZYNA,sanit. "KATIA" I 24pp 21-05-1944 l.szackie
WIELGOT ANTONI BAZYLI "JARZĄBEK" OP "Jastrzębia" 10-12-1943 Peresieka
WIERZBICKI WŁADYSŁAW "KLIN" OP "Jastrzębia" 10-11-1943 Rużyn
WILCZEWSKI ADAM "TYGRRYS" s.Kiwerce Kopaczówka
WILCZYŃSKI JÓZEF s.Stachówka Stachówka
WILCZYŃSKI ROMAN I 45pp Ośmigowicze
WILK EDMUND "ZAJĄC" s.Wólka Kot. 15-08-1943 Hawczyce
WILK EDMUND "SŁOWIK" OP Łuna? .09.1943 kol.Hynin
WILK JAN s.Wólka Kot. 5-07-1943 Wólka Kotowska
WISZNIEWSKI BRONISŁAW AZIK" I 45pp 19-07-1944 Juliopol
WIŚNIEWSKI BOLESŁAW "REKS" II 50pp 16.04.1944 l.mosurskie
WIŚNIEWSKI FRANCISZEK, kpr. "OLSZYNKA" II 50pp 21.04.1944 Jagodzin
WIŚNIEWSKI WACŁAW 21 p. uł. 21-04-1944 Jagodzin
WIŚNIEWSKI WINCENTY s. inne
WIŚNIEWSKI JÓZEF I 45pp .04.1944 rej.Kowla
WITKOWSKI BRONISŁAW s. Zasmyki
WITKOWSKI JAN OP ?Małego?
WITKOWSKI JEREMI, ppor. "SOKÓŁ II" III 23pp 18.04.1944 Huta Ratneńska
WITKOWSKI WITOLD "WITEK" I 45pp Jesień 1944 Małyńsk
WITWICKI JAN, por. "NAGIEL" Sztab Dyw. .03.1946 l.gazdowicki
WŁODARSKI EUGENIUSZ "BURZA" I 24pp 12.04.1944 Piatydnie
WŁOSZCZYŃSKI MIECZYSŁAW s.Huta Step. 17-07-1943 Huta Stepańska
WŁOSZCZYŃSKI ANTONI s.Huta Step. 17-07-1943 Huta Stepańska
WOJTASZCZYK JÓZEF, plut. "CHMIELEWSKI" II 50pp 30.04.1944 Pohulanka
WOLAK ROMAN "LUZAK" s. Przebraże
WOLSKI TOMASZ "TOMEK" I 45pp 13-04-1944 Pustynka
WOŹNIAK BOLESŁAW "UPÓR" OP "Jastrzębia" 10-11-1943 Rużyn
WOŹNIAK ALEKSANDER "GWIAZDA" I 50pp 16.04.1944 l.mosurskie
WOŹNIAKOWSKI STANISŁAW "TUR" II 50pp 16.02.1944 Ośmigowicze
JCIK ALEKSANDER II 43pp 21-05-1944 l.szackie
JCIK HENRYK III 50pp 17.04.1944 l.mosurskie
WÓJCIK STANISŁAW III 50pp 17.04.1944 l.mosurskie
WÓJCIK TADEUSZ "ŚLUSARZ" I 50pp 11.05.1944 Kruszyniec
WÓJTOWICZ ZYGMUNT, kpr. "PAJĄK" I 50pp 08.04.1944 Czmykos
WOJTOWICZ STANISŁAW "ORZEŁ" Plut.sap. 8-04-1944 Czmykos
WÓJTOWICZ STANISŁAW "PAJĄK" Komp.łączn. 8-04-1944 Czmykos
WROCŁAWSKI ANTONI "KAM" Plut. Łączn. 21-04-1944 Jagodzin
WRÓBLEWSKI STANISŁAW "STRYJEK" OP "Bomby" 21-12-1943 Zawołocze
WRZEŚNIEWSKI HENRYK "ŚWIDER" III 50pp .09.1944 rej.Chełm
WYSOCKI STEFAN Bez ust.przyd.
WYSZOMIRSKI FRANCISZEK I 23pp 27-05-1944 Prypeć
ZABŁOCK! ANTONI OP "Bomby" 4-09-1943 Wilja
ZABŁOCKI BOLESŁAW III 23pp 4-05-1944 Kopyłów
ZABŁOCKI MATEUSZ OP "Bomby" 4-09-1943 Wilja
ZABOROWSKI TADEUSZ "POETA" I 45pp 20-02-1944 Twerdynie
ZADARNOWSKI ANTONI "PIECH" III 23pp 27.05.1944 Prypeć
ZAJĄCZKOWSKI TADEUSZ "SŁOŃCE" Ochr. Sztabu Dyw. 18-04-1944 Huta Stężarzycka
ZAKRZEWSKI WITOLD "ZAWIEJA" OP "Łuna" 23-12-1943 Witonież
ZAMOŚCIŃSKI ANTONI s. Zasmyki
ZAMOŚCIŃSKI JÓZEF, Sztab "Gromada" .04.44 l.mosurskie
ZAMOŚCIŃSKI WACŁAW s. Zasmyki 21-10-1943 Worona
ZAPOTOCKI JAROSŁAW (CZECH) I 24pp 23.07.1944 Kupiczów
ZAPOTOCKI BOGUSŁAW (CZECH) OP "Jastrzębia"
ZARĘBINSKI HIPOLIT "STAŚ" III 50pp 17-04-1944 l.mosurskie
ZAROŚLINSKI WACŁAW III 23pp 27-05-1944 Prypeć
ZARYCHTA EDWARD "MURZYN" III 50pp 17-04-1944 l.mosurskie
ZARYCHTA N III 50pp 12-04-1944 Owłoczym
ZAWADA HELENA,sanitar. Szpit.Kupiczów Kupiczów
ZBRONIEC HENRYK Plut. Żand. "Osnowa" 21-02-1944 Jagodzin
ZELAND (ZELANDO ?) HIPOLIT I 23pp 27-05-1944 Prypeć
ZGARDA STEFAN "BURZA" I 43pp 09.04.1944 Zamłynie
ZIELIŃSKI TADEUSZ I 50pp 02.02.1944 Osieków
ZIELIŃSKI JAN s. Wyrka .11.1942 Wyrka
ZIELIŃSKI JAN "MUCHA" II 50pp 12.04.1944 Staweczki
ZIELIŃSKI WACŁAW "SOKÓŁ" I 23pp 17-01-1944 Piatydnie
ZIENKIEWICZ BOLESŁAW "CZYŻYK" I 24pp
ZIENKIEWICZ JAN "CHROBRY" I 24pp 27-05-1944 Prypeć
ZINKIEWICZ KAZIMIERZ I 24pp 18-04-1944 Pisarzowa Wola
ZIENKIEWICZ WANDA,sanitar. "KALINA" II 23pp 24-04-1944 Luboml
ZIENTA KAZIMIERZ OP "Bomby" 16-11-1943 Moczulanka
ZMEŁTY STANISŁAW "KOTWICA" II 50pp
ZOŁOCIŃSKI STANISŁAW, sierż.pchor. "DOMAN" WKS 13.08.1944 Warszawa
ZONNENBERG MIECZYSŁAW I 24pp
ZONNENBERG ROMAN "LECH? I 24pp
ZONNENBERG STANISŁAW "TARZAN" I 24pp 27-05-1944 Prypeć
ZUBA HENRYK I 23pp 21-05-1944 l.szackie
ZUBKO MIECZYSŁAW "POGODNY" II 23pp 18-04-1944 Pisarzowa Wola
ZWIERNIK STANISŁAW I 23pp 27-05-1944 Prypeć
ZWOLIŃSKI STANISŁAW II 43pp
ZYMON KONSTANTY I 23pp 27-05-1944 Prypeć
ZYNDER WŁADYSŁAW s.Pańska Dolina .08.1943 Zady
ŻABA JAN "ŻAK" I 24pp 27-05-1944 Prypeć
ŻABICKI STEFAN II 43pp 09.03.1944 Zielona
ŻAK MIECZYSŁAW "CZYŻYK" I 24pp
ŻELEZNY WŁADYSŁAW (CZECH) "BURBEC" II 43pp
ŻYSZKOWSKI BRONISŁAW "ABIS" OP "Jastrzębia" 10-11-1943 Rużyn
ŻUŁKOŚ LECH, kpr. "ŻABA" I 24pp 1-04-1944 l.mosurskie
ŻYGADŁO STANISŁAW "STAŚ" OP "Bomby" 22-12-1943 Zawołocze
POLEGLI ŻOŁNIERZE 27 WOŁYŃSKIEJ DYWIZJI PIECHOTY AK
GACZYŃSKA REGINA s. inne
GADZAŁA FRANCISZEK ?MARZEC? I 43pp 15-11-1945 Lublin
GAJDZIK LUCJAN ?LUTOSŁAW? Plut. Żand. 21-04-1944 Jagodzin
GALA MIECZYSŁAW ?JUNCZAK" s. Przebraże 31-10-1944 Przebraże
GAŁEK WOJCIECH. MIAŁY? I 23pp
GALICKI MICHAŁ ?MISIO" OP ?Bomby? .11.1943 Stara Huta
GARBOWSKI ANTONI s. Staryki 28-05-1943 Rokitno
GASZYŃSKI FELIKS 19 p. uł. 27-05-1944 Prypeć
GASZYŃSKI (FELIKS?) ?BRZOZA" II 23pp 18-04-1944 Pisarzowa Wola
GAWŁOWICZ N I 24pp
SIOROWSKI JÓZEF II 50pp 21.04.1944 Jagodzin
GDOWSKI JÓZEF st.sierż. ?KOMIN" II 43pp 09.04.1944 Staweczki
GEJNOŚ ADAM (WĘGIER) ?KORA? I 43pp 21.04.1944 Smolary Rogowe
GIEDZ KAZIMIERZ I 50pp
GISSYNG BOLESŁAW s. Zasmyki 25-12-1943 Zasmyki
GŁOWIŃSKI ANTONI OP?Jastrzębia? 18-08-1943 Zasmyki
OWIŃSKI ROMAN Rusznikarz ?Osnowy? 21-04-1944 Jagodzin
GASZYŃSKI FELIKS 19 p. uł. 27-05-1944 Prypeć
GOLENIEWICZ WITOLD ?SMOLEŃSKI? 1947( z ran) Bydgoszcz
GOLIK (GALIK?) WOJCIECH OP ?Kozaka? 23-03-1944 Łasków
GOLIK TADEUSZ ?GWIAZDA" OP?Jastrzębia? 4-09-1943 Osiecznik
GOŁĘBIOWSKI STANISŁAW s. Torczyn .03.1943 Zaborol
GOŁKO BOLESŁAW II 43pp 21.04.1944 Jagodzin
GORCZYŃSKI ZBIGNIEW I 24pp 18-04-1944 Pisarzowa Wola
GORGOL ZDZISŁAW ?BIZON? Plut.sap. ?Gromada? 8-04-1944 Czmykos
GOŚ MARIAN II 43pp 09.04.1944 Staweczki
GOŚLINOWSKI LECH ?BRZOZA" II 23pp 22-07-1944 Lublin(Zamek)
RA JAN (JERZY ?) ?ŚMIGUS? I 24pp 27.05.1944 Prypeć
RECKI RYSZARD OP?Gzymsa? 10-01-1944 Zamczysko
RSKI STANISŁAW ?WILK" II 23pp
GRABICIŃSKI MIKOŁAJ s. inne
GRABOWSKI BOLESŁAW ?KOGUT? II 43pp l.kruszynickie
GRABOWSKI N II 43pp Lublatyn
GRABOWSKI STANISŁAW ?ORZEŁ" I 43pp 05.05.1944 l.szackie
GRABOWSKI STANISŁAW ppor. ?JUNOSZA? Plut.sap. ?Gromada? 8-04-1944 Czmykos
GRABOWSKI WITOLD ?ZAPALNICZKA" s. Perespa Perlasianka
GRACA MARIAN ŚWIERSZCZ III 23pp 27-05-1944 Prypeć
GRACZ JAN ?DYSK? I 43pp 02.04.1944 Zamłynie
GRĘDZIŃSKI STANISŁAW ?GROT" s.Janówka 25-12-1943 Janówka
GROCHOLSKI ALOJZY OP ?Dzika? 1943(?)
GROCHOWSKI STANISŁAW s.Janówka 25-12-1943 Janówka
GROCHOWSKI KONSTANTY I 45pp
GROCHULSKI KAZIMIERZ ? ŚMIAŁY? I 45pp
GRONOSTAJ HENRYK ?GRUSZKA? II 43pp 21.04.1944 Jagodzin
GRUCHOTA CZESŁAW Bez ust.przyd.
GRUDZIEŃ CZESŁAW ?TYGRYS" II 50pp 16.02.1944 Ośmigowicze
GRUDZIŃSKI WITOLD ?CYGAN" OP ?Małego?
GRZĘDZIŃSKI STANISŁAW ?GROT? I 24pp 21-04-1944 Jagodzin
GRZELAK FELIKS ?LISTEK" II 50pp 30.04.1944 l.mosurskie
GRZESZCZUK MIECZYSŁAW ? SKAŁA" OP ?Małego?
GUBAŁA BOGDAN ?STRUG" s. Przebraże 28-07-1944 Siematycze
GUDEWICZ WŁADYSŁAW ?GAŁĄZKA? I 24pp 29.02.1944 Oździutycze
GULAS STEFAN ?PRZEWOZNIK" s. Przebraże .01.1944 Łuck
GUTKOWSKA KAZIMIERA,sanitar. ?WDOWA? I 45pp 1945 Lublin
HAJDAMOWICZ JAN I 45pp 21-04-1944 Jagodzin
HAUZER WACŁAW ?SOKÓŁ" s. Karczunek Wólka Wydraniecka
HAWIŃSKI KAZIMIERZ III 50pp 17.04.1944 l.mosurskie
HERMAN EMERYK s. Przebraże .02.1944 kol.Mosty
HERMANOWSKI JERZY ?WALET? I 24pp Oździutycze
HERMASZEWSKI ROMAN s. inne
HILDEBRANDT WIESŁAW, kpr.pchor. ?JELITO" WKS .04.1943 Hrubieszów
HOŁUBECKA BRONISŁAWA OP ?Bomby?
HOFFMAN ZBIGNIEW s.Huta Step. 9/10.02.43 Huta Stepańska
HOMAJ JANUSZ ?BÓR? I 23pp Małoryta
HOROSZKIEWICZ STANISŁAW ?ŚMIAŁY" s.Huta Step. 7-04-1943 Butejki
HOUŹVIC WACŁAW (CZECH) ?SIWY? Plut.żand. ?Gromada? 16-07-1944 Nadrybie
HURTAJ WITOLD, plut. ?WIKTOR" WKS 10.06.1944 Pawluki
ILCZYŃSKI JAN TADEUSZ ?WAŚKA" OP ?Bomby? .01.1944 Stachod
JAGIERMAN ANTONI ?LWOWIAK" OP ?Kozaka? 7-02-1944 Dołhobyczów
JAŁOWICKI JÓZEF ?NIUNIEK? Plut.żand. ?Osnowa? 27-05-1944 Prypeć
JANASZEK STANISŁAW ?LONGIN" II 23pp 18-04-1944 Pisarzowa Wola
JANASZEK STANISŁAW,ksiądz KAPELAN
JANICKI NARCYZ I 45pp k/Lubartowa
JANICKI STANISŁAW ?KACAŚ" I 45pp .03.1944 Rzewuszki
JANKIEWICZ JAN, plut. ?PISTOLET" OP ?Bomby? 22-12-1943 Zawołocze
JANKIEWICZ N ?LIS" s. inne
JANKIEWICZ TADEUSZ OP ?Bomby? 4-09-1943 Wilja
JANKOWICZ N ?PIORUN? III 50pp
JANKOWSKI KLEMENS ?WERBEL" I 50pp 21.04.1944 Jagodzin
JANKOWSKI PIOTR ?PIORUN" III 50pp .01.1944 Hołoby
JANKOWSKI STEFAN OP ?Bomby? 23-12-1943 Zawołocze
JANKOWSKI WIKTOR ?TYGRYS? I 43pp 16.05.1944 Kamień Koszyr.
JAROŃ EUGENIUSZ II 23pp 27-05-1944 Prypeć
JAROSZ N ?GRAB" OP?Jastrzębia? 18-08-1943 Suszybaba
JARZĄBEK LEOPOLD ?LUTEK? I 45pp 10.02.1944 Pańska Dolina
JASINSKI FELIKS ?OSA? I 24pp 18-04-1944 Pisarzowa Wola
JASIŃSKI SZCZEPAN , ppor. ?CZESŁAW" II 23pp 27-05-1944 Prypeć
JASTRZĘBSK! TADEUSZ I 24pp Włodzimierz
JASTRZĘBSKI EDWARD OP ?Kozaka? 7-02-1944 Dołhobyczów
JASTRZĘBSKI KAZIMIERZ ?ZNICZ? ?Osnowa? 27-05-1944 Prypeć
JELEŃ N II 43pp
JELEŃ WŁADYSŁAW ?TRZMIEL? I 24pp 18.04.1944 Sieliska
JELIŃSKI CZESŁAW OP?Jastrzębia?
JENAS N I 24pp 18-04-1944 Pisarzowa Wola
JESIONOWSKI N I 50pp 19-03-1944 Zapole
JEWSZYŃSKI KAZIMIERZ II 43pp 10.04.1944 Staweczki
DRZEJEWSKI ANTONI ?LAS" OP?Jastrzębia? 4-09-1943 Osiecznik
ZEFCZAK JAN kpt. ?HRUBY? II 43pp 13.05.1945 Warszawa
ZEFOWSKI TADEUSZ II 23pp 27-05-1944 Prypeć
JUCHNIEWICZ MIECZYSŁAW I 24pp 27.05.1944 Prypeć
JURGIELEWICZ TADEUSZ ?WIR" I 50pp .04.1944 l.mosurskie
JURKIEWICZ FELIKS ?CYGAN? II 43pp 22.02.1944 Jagodzin
JURKOWSKI MICHAŁ "JASTRZĄB" III 23pp 27.05.1944 Prypeć
JURKOWSKI MIECZYSŁAW III 23pp 27-05-1944 Prypeć
KACZOROWSKI WIESŁAW s. inne
KACUŚ N I 45pp Rzewuszki
KADŁUBOWSKI MIECZYSŁAW OP?Bomby? Równe
KAGANIUK JÓZEF ?ŚWISTAK? I 43pp 19.03.1944 Zapole
KALETA FRANCISZEK ?GROM? I 43pp 15.01.1944 Rakowiec
KALETA JÓZEF ?SOWIZDRZAŁ? II 43pp .05.1944 Okszów
KAMIŃSKI ALBIN s. Przebraże 31-07-1943 Przebraże
KAMIŃSKI KAZIMIERZ III 23pp 27-05-1944 Prypeć
KANIOS JAN I 23pp 19-01-1944 Gnojno
KAŃSKI ADAM ?HOLUB? I 23pp .06.1944 Szpital radz.
KAPICA WACŁAW I 23pp 27-05-1944 Prypeć
KAPYŚ MIECZYSŁAW ?SMYK" OP ?Małego? Drebicz
KARANIEWICZ ANTONI ?SOSNA" I 50pp 02.04.1944 Sztuń
KARASIŃSKI WACŁAW plut. ?WUIKA? I 24pp .05.1944 Majdanek
KAROLIK STEFAN Bez ust.przyd.
KARPOWICZ BRONISŁAW ?GÓRAL" I 45pp 22.07.1944 Firlej
KARSKI N s. inne
KASNER GUSTAW ?ORLIK" I 23pp 1945 Majdanek
KASZLEJ BRONISŁAW ?WRONA" OP?Gzymsa? Pańska Dolina
KATA EUGENIUSZ ?POLANO" II 23pp 27-05-1944 Prypeć
KATA KAZIMIERZ ?BOMBA" I 23pp 13-02-1944 Wodzinów
KATA LUDWIK s. Wodzinów 22-03-1944 Piatydnie
KATASIK JÓZEF ?CHABER" I 23pp
KAZANOWSKl N s.Antonówka .11.1943 Wasylówka
KĘDZIORA ROMAN III 50pp 16.04.1944 l.mosurskie
KĘDZIOREK LESZEK ?SZCZEPCIO? II 50pp Suszybaba
KICIŃSKI PAWEŁ s. Przebraże .06.1943 Jaromel
KICZYŃSKI N s.Przebraże Przebraże
KIEDYBA MIECZYSŁAW. Plut. Żand. ?Osnowa? 21-05-1944 l.szackie
KIEŁBASIŃSKI ANTONI ?KARO" I 50pp 12.06.1944 Okszów
KITA STEFAN ?WYRWA" II 50pp 30.04.1944 Pohulanka
KIWERSKI JAN WOJCIECH ppłk.dypl. ?OLIWA? Dowódca 27 WD AK 18-04-1944 Huta Stężarzycka
KLECZEWSKI MIECZYSŁAW ?BRODZICZ? I 24pp
KLECZKOWSKI ALEKSANDER I 24pp 18-04-1944 Pisarzowa Wola
KLOC CZESŁAW I 23pp 27-05-1944 Prypeć
KŁODZIŃSKI TADEUSZ ?KLON? I 50pp 11-05-1944 Kruszyniec
KŁOSOWSKI STANISŁAW ?KOSIARZ" OP ?Bomby? 4-09-1943 Wilja
KŁOSIŃSKI FRANCISZEK ?NATAN" OP ?Bomby?
KŁOSIŃSKI STEFAN OP ?Bomby?
KNAST WIESŁAW" ?KUJAWIAK? WKS 07.09.1944 Warszawa
KOBYLAŃSKI ANTONI ?SZPERACZ" s. Wyrka 10-07-1943 Wyrka
KOBYLAŃSKI N I 24pp rz. Bug
KOCHAŃSKI N, pchor. s. inne .05.1944 Okszów
KOCIŃSKI N s. Przebraże 26-07-1943 Przebraże
KOCIŃSKI PAWEŁ s.Przebraże Jaromle
KOCIOŁ JAN I 50pp Zasmyki
KOCIOŁ KAZIMIERZ II 43pp 19.01.1944 Zasmyki
KODEWICZ LEON I 23pp 21-04-1944 Jagodzin
KOGOTOWSKI ZDZISŁAW ?RYŚ" I 43pp 24-12-1945 Wola Wereszczyńska
KOGUCIUK WŁADYSŁAW I 43pp 28-01-1944 Lublin
KOLADYŃSKI KAZIMIERZ ?SROKA ? I 24pp 21-04-1944 Jagodzin
KOLASA KAZIMIERZ, st.szer. ?JAWOR" II 50pp 24.03.1944 Turopin
KOLASIŃSKA JÓZEFA sanitar. ?CHABER? I 43pp 21.05.1944 l.szackie
KOLDEJ/KOJDER JAN s. Stasin
KOŁODYŃSKI WŁADYSŁAW ?GRYF" s.Huta Step. 18-07-1943 Huta Stepańska
KOŁODZIŃSKI TADEUSZ ?KLON? I 50pp 11.05.1944 l.szackie
KOŁTUN IZYDOR ?KUREK" OP ?Korda? 7-12-1943 Ostrowy
KONOPKA JAN ?ŹDZIEBEŁKO? II 43pp
KOPCZYŃSKI JÓZEF, Plut. Żand. 23 pp 21-05-1944 l.szackie
KOPCZYŃSKI WACŁAW ?CZUJ" k. Włodzimierz
KOPEĆ N I 23pp 1-03-1944 Czerniowka
KOPERCZAK ANDRZEJ ?DONIEC" OP?Jastrzębia? 10-11-1942 Rużyn
KOPIJ FELIKS s.Huta Step.
KOPIJ FRANCISZEK ?PONURY" OP ?Bomby? 22-12-1943 Zawołocze
KOPIJ STEFAN ?RYŚ" OP ?Bomby? 22-12-1943 Zawołocze
KOPIJ ZYGMUNT ?GRABEK" OP ?Bomby? 21-12-1943 Zawołocze
KOPIJ ZYGMUNT ?ŻBIK" OP ?Bomby?
KOPYŚ MIECZYSŁAW ?SMYK? OP ?Małego? 13-03-1944 rz. Bug
KOPKA BOGUSŁAW,kpr.pchor. ?GNIEWOSZ" WKS 10.06.1944 Pawluki
KORCZAK TADEUSZ ?MAKOLĄGWA" OP ?Małego? 12-03-1944 Korytnica
KORCZAKOWSKI EDMUND s. inne .07.1943 Puzów
KORDA GRACJAN ?GRAC? I 45pp 27-05-1944 Prypeć
KORONA TADEUSZ, podch. ?HALICZ? I 43pp 15.01.1944 Rakowiec
KORZENIOWSKA FELIKSA ,sanitar. ?CZARNA MARYSIA? I 45pp 19-07-1944 Juliopol
KORZENIOWSKI ERYK ?DZIELNY" s. Przebraże 12-07-1943 Trościaniec
KORZENIOWSKI N s.Przebraże 12-07-1943 Trościaniec
KOSACKI BOLESŁAW s. Radomle
KOSMOWSKI WITOLD ?HOŁOWNIA" OP ?Małego?
KOSSAK STANISŁAW, st,szer. ?SURMA? II 50pp 12.04.1944 Staweczki
KOSTECKI KAZIMIERZ ?ZYGZAK? I 43pp 5-05-1944 l.szackie
KOSTARSKI ZBIGNIEW ?SĘP" I 43pp 05.05.1944 l.szackie
KOŚCIŃSKI (FELIKS?) ?KLIN? OP?Jastrzębia? 18-08-1943 Suszybaba
KOTALA ANTONI s. Radomle
KOTARSKI JAN III 50pp
KOTOWSKI BOLESŁAW III 50pp 12.04.1944 Owłoczym
KOTWICA LEOPOLD ?KRET? II 23pp
KOTWICA LONGIN ?KOT" I 23pp 9-06-1944 Okszów
KOWALCZYK JÓZEF ?WRÓBEL" II 50pp Zasmyki
KOWALSKI STEFAN ? KOT? I 24pp
KOWARSKI N I 24pp 27.05.1944 Prypeć
KOWNACKI STANISŁAW ?FLORIAN? s.Wólka Kot. 5-07-1943 Wólka Kotowska
KOWNACKI WŁADYSŁAW ?MOSKALCZUK" s.Wólka Kot. 5-07-1943 Wólka Kotowska
KOZIŃSKI JAN ppor. ?KIERDEJ?, ? KOSA? Sztab ?Osnowa? Luboml
KOZUB RYSZARD ?WAL" I 23pp 24-03-1944 Stęzarzyce
KRAKIEWICZ ANTONI ?DZIĘCIOŁ" OP ?Małego? 5-05-1944 rz. Bug
KRASINKIEWICZ STANISŁAW s.Wyrka 12-07-1943 Wyrka
KRASINKIEWICZ STANISŁAW s. Wyrka
KRASNOWSKI RAJMUND ?GAŁKA" OP ?Małego?
KRASNOWSKI WOJCIECH ?ORZECH" II 23pp 13-04-1944 Edwardpole
KRASUCKI JERZY ?CYGAN" III 23pp 18.05.1944 Huta Ratneńska
KRASZEWSKI WINCENTY OP ?Kozaka? 7-02-1944 Dołhobyczów
KRAWCZENKO TADEUSZ III 50pp 24-04-1944 l.mosurskie
KRAWCZYŃSKI KAZIMIERZ ?LANG? 27-05-1944 Prypeć
KRAWIEC TADEUSZ, kpr. ?THIEL? I 43pp 21.04.1944 Smolary Rogowe
KROCHMAL JERZY I 50pp 21.04.1944 Jagodzin
KROCHMAL STANISŁAW I 50pp
KRUPIŃSKI CZESŁAW ?KACZOR? I 24pp 27-05-1944 Prypeć
KRUTUL FRANCISZEK s.Pańska Dolina .08.1943 Targowica
KRYCZKA TADEUSZ III 23pp Karczunek
KRZYWCZAK WŁADYSŁAW CHRABASZCZ" II 23pp 23-03-1944 Zamosty
KRZYSZCZUK MICHAŁ Bez ust.przyd. 16-05-1944 Okszów
KRZYSZTOFOWICZ ZYGMUNT ?KUPLON? II 43pp
KRZYSZTOFOWICZ TADEUSZ plut. ?LOTNIK? II 43pp .02.1944 Horodelec
KRZYSZTOFOWICZ WITOLD ppor. ?KOWAL? II 43pp 16.02.1944 Ośmigowicze
KRZYSZTOŃ JÓZEF OP ?Kozaka? 15-09-1943 Poryck
KRZYŻANOWSKI PIOTR s. inne
KUBALOWA N sanitar. II 23pp 22-04-1944 Jagodzin
KUCABA LEOKADIA,sanitar. I 23pp 27-05-1944 Prypeć
KUCZEWSKI ADAM ?WIARUS? I 24pp
KUCZYŃSKI JAN s.Huta Step. ######### Butejki
KUCZYNSKI BOGDAN WKS .04.1944 l.mosurskie
KUCZYŃSKI BRONISŁAW I 24pp
KUCZYŃSKI JÓZEF sierż. ?ORLIK? I 24pp 27.05.1944 Prypeć
KUCZYŃSKI STANISŁAW I 45pp 17.04.1944 l.mosurskie
KUKUŁKA BOLESŁAW ?SROKA" II 23pp 23-03-1944 Kapitułka
KULIK CZESŁAW ?MYŚLIWIEC" OP ?Kozaka? 23-03-1944 Łasków
KULCZYŃSKI MIKOŁAJ ?KOLA" OP ?Bomby? Bystrzyce
KULESZA WACŁAW ?SZAMPAN" II 50pp 16.02.1944 Ośmigowicze
KURPACZ ADAM ?GWIZDEK? I 43pp 2-04-1944 Sztuń
KUPRACZ JÓZEF ?PISARZ? I 43pp .05.1944 Luboml
KUPRACZ STANISŁAW ?KUREK" I 43pp
KURAJ JAN II 50pp 20-04-1944 Jagodzin
KURCZYNA HENRYK II 43pp
KURDEL BRONISŁAW, kpr. ?KĘDZIOR" I 50pp 20.04.1944 Jagodzin
KURDEL ROMAN I 23pp 27-05-1944 Prypeć
KURIATA PAWEŁ OP ?Bomby? 22-12-1943 Zawołocze
KURlATA JAN I 45pp 21-04-1944 Jagodzin
KUSZEL JÓZEF II 43pp 13.04.1944 Sadówka
KUSZEL KAZIMIERZ I 43pp
KUSZLEJ BRONISŁAW ?WRONA? I 45pp 27-01-1944 Pańska Dolina
KUTASIUK JÓZEF ?KABER? I 43pp 21.05.1944 l.szackie
KUTASIUK WŁADYSŁAW ?TROK? I 43pp Sztuń
KUTERA ROMUALD ?KRAK? I 50pp 26-04-1944 Pereszpa
KUTERA JADWIGA, sanitar. I 50pp 26-04-1944 Pereszpa
KUŹMA LEON 27-05-1944 Prypeć
KUŹMIŃSKI JAN ?CHMURA II 50pp 21.04.1944 Jagodzin
KUŹMIŃSKI KAZIMIERZ ?OSET" I 50pp
KWAŚNIEWSKI ANTONI plut. ?ZAGŁOBA? I 45pp 05.04.1944 Sztuń
KWIATKOWSKI JAN ?RALF" II 50pp 16-04-1944 l.mosurskie
KWIATKOWSKI JAN ?MAK" OP?Jastrzębia? 18-08-1943 Suszybaba
KWIATKOWSKI WŁADYSŁAW II 43pp rz. Bug
LACHOWICZ WACŁAW I 23pp 27-05-1944 Prypeć
LASKOWSKI N I 24pp 21-04-1944 Jagodzin
LASKOWSKI STEFAN. ?TRĘBACZ? Komp.łączn. .05.1944 l.mosurskie
LECEWICZ WITOLD ?MIŚ" I 23pp 20-01-1944 l.piatydnickie
LEINWEBER BRONISŁAW ?BRONEK? I 24pp 27.05.1944 Prypeć
LEJMAN KAZIMIERZ s. Przebraże 30-08-1943 Kiwerce
LEKKI JÓZEF OP?Jastrzębia?
LESZCZYŃSKI WINCENTY ?GNAT" II 50pp 16.04.1944 l.mosurskie
LEWCZUK STANISŁAW ?KRZAK" I 43pp 15.01.1944 Rakowiec
LEWICKI JAN I 45pp 20-02-1944 Twerdynia
LIBERA JÓZEF ?JÓZIO" OP ?Bomby? .11.1943 Seara Huta
LIBERA MIROSŁAW ?MIREK" s.Huta Step.
LIBNER JAN s.Butejki 7-04-1943 Butejki
LIBNER WŁADYSŁAW s.Huta Step. 9/10.02.43 Huta Stepańska
LINEK JAN ?SŁOŃ? OP Łuna? 6-11-1943 Rafałówka
LIPIEC JAN ?ORZEŁ" II 43pp 18-03-1944 Lublatyn
LIPIŃSKI CZESŁAW s.Huta Step. 7-04-1943 Butejki
LIPIŃSKI STANISŁAW s.Huta Step. 7-04-1943 Butejki
LIPIŃSKI ZYGMUNT s.Huta Step. 7-04-1943 Butejki
LISIECKI N, por. s.Głuszków
LISOWSKI FRANC I 45pp Sztuń
LISOWSKI FRANCISZEK, sierż. ?IKS? I 50pp 01.03.1944 Radziechów
LISSOŃ JAN, ppor. ?CIEŃ? I 43pp 28.06.1944 Parczew
LITKA STANISŁAW OP ?Bomby? 16-11-1943 Stara Huta
LORENC WITOLD ?ZAWIEJA? OP Łuna? 23-12-1943 Witonierz
ŁENYK WŁADYSŁAW "POKER" II 23pp 20-07-1944 Zamość
ŁOCHOWSKI BRONISŁAW ?ŻOŁĄDŹ" s.Janówka 25-12-1943 Janówka
ŁODEK MIECZYSŁAW ?MANTEL" II 50pp .08.1944 Chełm
ŁOŚ STANISŁAW s.Stachówka 18-11-1943 Równe
ŁUCARZ JAN,ppor. ?JUR" I 50pp 02.02.1944 Osiekrów
ŁUCZYŃSKI FRANCISZEK s. Zasmyki
ŁUKASIK ANTONI s. inne
ŁUSZCZYŃSKI JÓZEF s. Zasmyki
ŁYDA WACŁAW III 23pp 27.05.1944 Prypeć
POLEGLI ŻOŁNIERZE 27 WOŁYŃSKIEJ DYWIZJI PIECHOTY AK
MACIECHOWSKI ZDZISŁAW "WILGA" OP "Łuna" 23-12-1943 Witonierz
MAJOR STANISŁAW "SERCE" II 50pp 16.04.1944 l.mosurskie
MAKAREWICZ - REMISZEWSKA IRENA "KIERA" II 23pp Warszawa
MALEC ANTONI "SĘP" II 23pp
MALEC HENRYK kpr. "TRZMIEL? I 24pp 14.04.1944 Sieliska
MALEC STANISŁAW "JEŻ" I 50pp 21-05-1944 l.szackie
MALINOWSKI HENRYK OP "Jastrzębia" 1-08-1943 Popowicze
MALINOWSKI LUDWIK OP "Jastrzębia" .08.1943 Popowicze
MALINOWSKI MARCIN (MARIAN ?) "NARCYZ" I 24pp 18.04.1944 Zabłocie
MALINOWSKI JÓZEF s. inne
MALON (MALARZ ?) ANTONI "LESZCZYNA" III 23pp 18.05.1944 Huta Ratneńska
MAMOT WOJCIECH I 24pp
MANKIEWICZ JÓZEF I 50pp 16.04.1944 l.mosurskie
MAŃKOWSKI ZBIGNIEW "HEKTOR" I 43pp 09.04.1944 Zamłynie
MARASZKIEWICZ JULIAN I 50pp Terebejki
MARCHEWKA STANISŁAW plut. III 23pp 18.05.1944 Huta Ratneńska
MARCINIAK STANISŁAW "MIGLANC" I 45pp 1946
MARCZUK ALEKSANDER "OLEK" OP "Bomby" .11.1943 Stara Huta
MARIAŃSKI ZBIGNIEW "ZBYSZEK" II 43pp 21.04.1944 Jagodzin
MARKIEWICZ EDWARD "BRZOZA" I 23pp 27-05-1944 Prypeć
MARKONI MAREK "KOZIOŁ" WKS 21-05-1944 l.szackie
MARMUCKI ADAM I 24pp 21-04-1944 Jagodzin
MARUK WINCENTY "KLON" III 50pp 12.04.1944 Owłoczym
MASŁOWSKI JÓZEF I 24pp .06.1944 Puszcza Solska
MATUSIEWICZ KAZIMIERZ "ŚMIGA" III 50pp 12.04.1944 Stawki
MATUSZ BOLESŁAW "KOŚCIELNY" I 45pp 14.04.1944 Pustynka
MATUSZYŃSKI JAN "BYSTRY" s.Spaszczyzna 20-01-1944 Trościanka
MATYSEK FRANCISZEK, chor. "CHORĄŻY" OP "Kozaka" 28-05-1945 Hrubieszów
MATYSKO JAN, ppor.. "SZYMULA" I 43pp 1-06-1944 Dropiejewicze
MATYSZCZUK FRANCISZEK I 43pp Zamłynie
MATYSZCZUK JÓZEF "SPŁONKA" I 43pp 7-12-1943 Ostrowy
MATYSZCZUK JÓZEF "GŁAZ" OP "Korda"
MAZUR WINCENTY "KLON" Bez ust.przyd.
MAZUREK JAN "BÓBR" OP "Kozaka" 7-07-1944 Lublin (Zamek)
MAZUREK MARIAN "MIECH" I 45pp 16.05.1944 Okszów
MENDELSKI BOGDAN "BODZIO" Plut.łączn..
MIASKOWSKI WŁADYSŁAW OP "Piotrusia"
MIAZGA BOLESŁAW OP "Kozaka" 7-02-1944 Dołhobyczów
MIELOSZEK HENRYK, kpr. "SZARY" II 50pp .07.1945 Łuszczów
MIERZEJEWSKI FRANCISZEK "WICHER" I 23pp 24-03-1944 Stęzarzyce
MIKOŁAJEWSKI ZBIGNIEW "SZRAPNEL" I 24pp Chełm
MILANIUK STEFAN "SŁOŃ" I 23pp 24-12-1945 Wola Wereszczyńska
MIŁOGRODZKI PIOTR "PIOTR" II 23pp 27-05-1944 Prypeć
MISIAK EDWARD I 23pp .06.1944 Lubelszczyzna
MIŚKIEWICZ MIROSŁAW "TUR" I 45pp .03.1944 Rzewuszki
MITUŚ N II 23pp 23-02-1944 Turówka
MIZERSKI KAZIMIERZ I 23pp 27-05-1944 Prypeć
MIZERSKI TADEUSZ I 23pp 21-04-1944 Jagodzin
MŁYNARSKI ZYGMUNT "RYŚ" I 24pp
MŁYŃSKI ANTONI "BRZOZA" I 24pp 24.03.1944 Turopin
MONICZEWSKI TADEUSZ "WOŁODYJOWSKI" I 50pp 10.06.1944 Dropiejewicze
MONIUSZKO FRANCISZEK "MAJ" OP "Jastrzębia" 23-12-1943 Dąbrowa
MORGOWSKI JERZY I 45pp 20-02-1944 Twerdynia
MOSKAL HENRYK "DAMIAN" II 50pp Żytomierz
MOŻEJKO STANISŁAW, ppor. "SĘDZIMIR" OP "Gzymsa" 27-01-1944 Dorohostaje
MROCZEK EDWARD "KIERAT" OP "Kozaka" 14-02-1944 Górka Zabłocie
MROZIK HENRYK s.Pańska Dolina .08.1943 Sady
MROZIK WŁADYSŁAW s.Pańska Dolina
MRÓZ N I 24pp 5-05-1944 l.szackie(Ratno)
MUNDZIK ANTONI "SOBÓL" II 43pp
MUNDZIK ANTONI "SOBOL" I 43pp
MUZYKA JAN "MICHALCZUK" I 43pp 31-05-1944 Dropiejewicze
MUŻYŁO WIKTOR "SOKÓŁ" I 45pp Siedliszcze
MYTKOWSKI FRANCISZEK s. inne
NAGADOWSKi ADOLF "KULA" I 24pp 29.02.1944 Oździutycze
NAJKOWSKI STANISŁAW "KOREK" I 45pp 16-04-1944 l.mosurskie
NARZYŃSKI STANISŁAW "LIS" I 24pp 18.04.1944 Pisarzowa Wola
NAWROCKI WACŁAW I 24pp 18.04.1944 Pisarzowa Wola
NEUMAN JERZY ,ppor. "HIŃCZA" 21 p. uł. .07.1944 Chełm
NIECZYPOROWSKI N s. Dominopol Dominopol
NIEMYSKI MIECZYSŁAW "BARTNIK" I 23pp 14-02-1944 Werba
NIERADKO KAZIMIERZ "RAK" II 23pp 23-03-1944 Kapitułka
NIERUDKIEWICZ JÓZEF "WRÓBEL" OP "Bomby" 1-11-1943 Stara Huta
NIEWIELSKI LEON,kpr. I 50pp 2-04-1944 Sztuń
NIKLEWICZ BOLESŁAW II 23pp 22-04-1944 Jagodzin
NIKLEWICZ LESZEK "ROBERTO" II 23pp .08.1944 Warszawa
N GERARD "GRANIT" I 43pp 24-05-1944 Jaźwiniec
N FRANCISZEK, sierż. "CYGAN" I 45pp 22-04-1944 Sokół
N MARIAN "ORGANISTA" I 45pp .04.1944 l.mosurskie
NN "ADAM" I 24pp Pisarzowa Wola
NN "AS" I 50pp 11-11-1943 Rużyn
NN "BARTNIK" II 23pp 23-03-1944 Kapitułka
NN "BIAŁY" I 23pp Wodzinów
NN "BŁYSK" WKS l.szackie
NN "BOLEK" II 50pp 21.04.1944 Jagodzin
NN "BRONISŁAW" I 23pp W szpitalu (?)
NN "DOLINA" I 45pp 29-02-1944 Oździutycze
NN "DĄBEK" III 50pp 10-06-1944 Sławatycze
NN "DZIKUS" 27-05-1944 Prypeć
NN "FIOŁEK" I 24pp 21-04-1944 Jagodzin
NN "FRANCUZ" Plut.żand. Sztabu Dyw. 22-07-1944 Firlej
NN (SŁOWAK) "FRANEK" I 43pp 18-07-1944 Zabiele
NN "GOŁĄB" I 24pp .01.1944 Szczuczyn
NN "GRAB" I 45pp 19-07-1944 Juliopol
NN "GRANIT" I 24pp 14.04.1944 Sieliska
NN, ppor. "GRYF" Kwaterm. 16-04-1944 l.mosurskie
NN "GRZYB" II 43pp 21-05-1944 l.szackie
NN "IGIEŁKA" I 50pp .05.1944 Okszów
NN "JABŁOŃ" I 50pp 21.05.1944 l.szackie
NN "JANEK" s. inne
NN "JANINA" Komp.łączn.
NN "JARKICZ" 21 p. uł. 21-04-1944 Jagodzin
NN "JASKÓŁKA" I 50pp 3/4.04.1944 Sztuń
NN "JASTRZĄB" I 24pp 10.05.1944 kol.Strzelecka
NN "JASKIER" 21 p. uł. 21-04-1944 Jagodzin
NN "JARZĄBEK" I 24pp 21-04-1944 Jagodzin
NN "KACZAN" 19 p .uł.
NN "KIERAT" III 23pp 13-04-1944 Bielin
NN, kpr. "KMICIC" II 23pp 23-03-1944 Kapitułka
NN "KMICIC" OP "Jastrzębia" 20-08-1943 Gruszówka
NN "KOGUT" II 50pp 03.04.1944 Maszów
NN, pchor. "KORONA" III 50pp 22-02-1944 Oździutycze
NN "KOS" II 23pp Kapitułka
NN, ppor. "KOS" Kwaterm. 21-04-1944 Jagodzin
NN "KOSA" II 43pp 16-04-1944 l.mosurskie
NN "KOSTEK" I 45pp 20-02-1944 Twerdynie
NN "KOT" I 24pp
NN "KOWAL" III 50pp l.szackie
NN "KRZEMIEŃ" I 43pp 21.05.1944 Bagno Byrki
NN "LAWETA" I 23pp 25-01-1944 Błażennik
NN "LIS" I 50pp 16-04-1944 l.mosurskie
NN (ROSJANIN) plut. "LEJTNANT" I 45pp 20-02-1944 Twerdynie
NN "MAŁY" I 23pp 25-02-1944 Stanisławówka
NN, kpr. "MAŁY" I 23pp 25-02-1944 Podrudzie
NN "MŁOT" I 50pp 25.04.1944 Luboml
NN "MOTYL I 24pp 29.02.1944 Oździutycze
NN "NIEDŹWIEDŹ" I 24pp
NN "OKOŃ" III 50pp 21-05-1944 l.szackie
NN "ORLIK" I 23pp 20-07-1945 Turowiec
NN "ORZECH" III 23pp 13.04.1944 Bielin
NN "OSIKA" III 50pp 5-05-1944 l.szackie
NN "PAW" I 24pp 21-05-1944 l.szackie
NN "PESTKA" OP "Łuna" Witonież
NN "PIEKARZ" II 43pp 22-02-1944 Lublatyn
NN "PIĘTASZEK" 21 p. uł. .04.1944 l.mosurskie
NN "PIORUN" III 50pp .01.1944 Hołoby
NN "PISTOLET" I 24pp
NN, plut. "POWÓJ" I 24pp 29.02.1944 Oździutycze
NN "PRZYBIEG" I 23pp
NN, kpr. "RAK" I 50pp 3/4.04.1944 Sztuń
NN "RAK" II 23pp 18-04-1944 Pisarzowa Wola
NN "REKORD" I 43pp 14-02-1944 Górka Zabłocie
NN "SIEROTA" OP "Kozaka"
NN "SITACZ" II 43pp 18.03.1944 Lublatyn
NN "SMOK" I 50pp 1-03-1944 Radziechów
NN "SOSNA" II 43pp 21-05-1944 l.szackie
NN "SOWA" I 24pp Oździutycze
NN "STRZAŁA" II 43pp
NN LIWA" I 50pp 16.04.1944 l.mosurskie
NN "SUM" III 50pp 21-05-1944 l.szackie
NN "ŚWIT" I 50pp Sztuń
NN "ŚWIAT" I 50pp 3/4.04.1944 Sztuń
NN "TACZKA" II 43pp 18.03.1944 Lublatyn
NN "TONI" WKS 10-06-1944 Pawluki
NN "TRZASKA" II 43pp 12-03-1944 Lublatyn
NN "WALET" OP "Łuna" 29-02-1944 Oździutycze
NN "WIATR" III 50pp .01.1944 Hołoby
NN, ppor. "WICHURA" Kwaterm. 21-05-1944 l.szackie
NN "WIDELEC" III 50pp 5-05-1944 l.szackie
NN "WILK" 21p. uł. .06.1944 Sawin
NN "WILCZEK" II 50pp 16.02.1944 Ośmigowicze
NN "WOLNOŚĆ" I 50pp 3/4.04.1944 Sztuń
NN "WRONA" II 50pp 24.03.1944 Turopin
NN "WRÓBEL" II 23pp 27-05-1944 Prypeć
NN , plut. "WYDRA" I 23pp 13-02-1944 Wodzinek
NN "WYRWIDĄB" I 50pp 1-03-1944 Radziechów
NN "WYRWA" II 50pp .05.1944 Zamłynie
NN "ZBICZEK" I 24pp 18-04-1944 Pisarzowa Wola
NN "ZET" Plut.łączn. "Osnowy" 27-05-1944 Prypeć
NN, sanit. "ZOSIA" I 24pp 27-05-1944 Prypeć
NN "ZREMBA" WKS
NN, "ŻBICZEK" I 24pp rz. Turia
NN "ŻBIK" I 24pp
NN"(ROSJANIN) ORKA" I 45pp 11-01-1944 Sady Małe
NN(WĘGiER) III 50pp
NN(WĘGiER) III 50pp
NN(WĘGIER) III 50pp
NN(WĘGIER) III 50pp
OBRUŚNIK KAZIMIERZ II 43pp 21.04.1944 Jagodzin
OCHMAN JAN, ppor. "KOZAK" OP "Kozaka" 2-06-1944 Dąbrowa
OCZECHOWSKI LESZEK,ppor.. "DZIRYT" WKS 10.09.1944 Warszawa
OCZERETKO ANTONI "JEŻ" OP "Bomby" 4-09-1944 n/Słuczą
OJRZYŃSKI N st.sierż. "LUBICZ" II 43pp 21-05-1944 l.szackie
OKAPIEC WAWRZYNIEC II 23pp 27-05-1944 Prypeć
OLEANS JÓZEF (CZECH) Bez ust.przyd.
OLERYK (OLCZYK ?) N "KRUK" II 23pp 18-04-1944 Pisarzowa Wola
OLOBRY (BOLESŁAW ?) I 23pp 21-04-1944 Jagodzin
OLSZACKI LEON II 43pp
OLSZACKI TADEUSZ II 43pp 12-04-1944 Staweczki
OLSZEWSKI EDWARD OP "Kozaka" Smoligów
OLSZEWSKI JERZY LEPOWRON" II 23pp 23-03-1944 Kapitułka
OLSZEWSKI WIESŁAW II 23pp 30-04-1944 Pohulanka
ONUCHOWSKI WŁADYSŁAW "GRAJEK" OP "Bomby"
OPAŁKA ANTONI s. inne
OPAROWSKI JAN "WITEK" II 23pp Bielin
ORLIK WACŁAW I 23pp 21-04-1944 Jagodzin
ORLIŃSKI MARIAN ,por. "JERZY" OP "Gzymsa" 11-01-1944 Sady Małe
ORMAN STANISŁAW s.Huta Step.
ORZECHOWSKI BOLESŁAW "KOGUT" I 50pp 11.05.1944 Kruszyniec
OSIECKI LEON, por. s. Głuszków
OSTASZEWSKI JAN "JANEK" I 45pp 20-02-1944 Twerdynie
OSTASZEWSKI JAN "JANEK" OP "Gzymsa" 20-02-1944 Twerdynie
OSTASZEWSKI JANUSZ "LIS" III 50pp
OSTASZEWSKI JÓZEF OP "Gzymsa" 11-04-1944 Sady Małe
OSTROMĘCKI ZDZISŁAW,por. "PODKOWA" "POMIAN" OP "Bomby" 4-09-1943 Wilja
OSTROWSKI ALBIN "GOŁĄB" Ochrona Sztabu Dyw. 18-04-1944 Huta Stężarzycka
OSTROWSKI WACŁAW II 50pp 16.05.1944 Okszów
OTŁUSZEWSKI JANUSZ "LIS" I 50pp 16-04-1944 l.mosurskie
PABIAN ZYGMUNT "GROM" II 23pp
PACZKOWSKI MIECZYSŁAW s.Pańska Dolina Targowica
PACZKOWSKI STANISŁAW WKS
PADUCH FRANCISZEK III 23pp 27.05.1944 Prypeć
PADUCH HENRYK "MALISZEWSKI" I 50pp 16.04.1944 l.mosurskie
PALCZYKOWSKI RYSZARD "ANIOŁEK" I 23pp 23-03-1944 Kapitułka
PALIWODA MIECZYSŁAW "PAWEŁEK" I 24pp l.zamojskie
PALONKA ANTONI "KASZA" I 23pp 24-03-1944 Stężarzyce
PALUCH FRANCISZEK, st.szer. "RUCIK", "FRANK" I 50pp 10.04.1944 Staweczki
PALUCH JÓZEF "KRUK" II 23pp 18-04-1944 Pisarzowa Wola
PARTYCKI KAZIMIERZ III 50pp 19.01.1944 Zasmyki
PARYSIEWICZ ANTONI "BABINICZ" Plut. Łączn.
PASZKOWSKI JAKUB "GŁAZ" I 45pp 1946
PASZKOWSKI MIROSŁAW OP "Gzymsa" .08.1943 Targowica
PASZKOWSKI STANISŁAW WKS .04.1944 l.mosurskie
PASZKOWSKI WINCENTY plut. "MIŚ" I 45pp 16.04.1944 l.mosurskie
PASZYŃSKI FELIKS 19 p .uł. 27-05-1944 Prypeć
PATAJEWICZ N s. inne 13-05-1944 Polesie(z ran)
PAWELSKI STANISŁAW kpr. Pchor. I 45pp 13.05.1943 Samostrzały
PAWLICZUK STANISŁAW "ZAMEK" I 43pp 21-03-1944 Kupracze
PAWLIK WŁADYSŁAW "BOCIAN" Kwaterm.Dyw. 17-04-1944 l.mosurskie
PAWŁOWICZ HELENA "MRÓWKA" Sanit. Szpital "Gromady" 17-04-1944 l.mosurskie
PAWŁOWSKI ZDZISŁAW "DUSIK" k.Zdołbunów .04.1943 Zdołbunów
PERKIN PAWEŁ "NIUŚKA" I 24pp 27.05.1944 Prypeć
PERKIN GRZEGORZ "MUR" I 24pp 27.05.1944 Prypeć
PESZKOWSKI FLORIAN s. Wólka Kot. 28-12-1943 Hermanówka
PETRUK PIOTR "KOŻUCH" I 43pp 23-02-1944 Przekórka
PIĄTEK JAN "ŻEBRON" II 43pp 14-02-1944 Górka Zabłocie
PIENIAK KAZIMIERZ "BRZÓZKA" I 23pp Stęzarzyce
PILEK N s. inne
PINECKI EDWARD s.Stachówka
PIETROŁAJ BRONISŁAW s.Huta Step. 16-07-1943 Wyrka
PIOTROWSKI HENRYK "LISTONOSZ" s.Huta Step. 9/10.02.43 Huta Stepańska
PIOTROWSKI KONSTANTY s. inne
PIOTROWSKI STANISŁAW s.Huta Step. 9/10.02.43 Huta Stepańska
PIOTROWSKI STEFAN, kpr.pchor. "KOLEJARZ" Sztab Dyw. 21-04-1944 Jagodzin
PIÓREWICZ GRZEGORZ "DRAB" III 50pp 1945 Warszawa
PLACKOWSKI WACŁAW st.sierz. "PANTERA" I 24pp 27.05.1944 Prypeć
PLACKOWSKI ZYGMUNT I 24pp 27-05-1944 Prypeć
PLECZUK JÓZEF, Plut.żand. "Osnowy" 27-05-1944 Prypeć
PLECZUK WINCENTY II 23pp 27-05-1944 Prypeć
PLENDER ŁUCJAN Bez ust.przyd.
PODKAŃSKI JÓZEF "KAKTUS" I 50pp 3/4.04.1944 Sztuń
PODKAŃSKI WACŁAW "ARKAN" I 50pp
POGORZELSKI WACŁAW "CYGAN" I 23pp 23-03-1944 Werba
POL EDWARD "KLUCZ" III 50pp 12.04.1944 Stawki
POLAK JAN I 24pp 21-04-1944 Jagodzin
POLAK WACŁAW I 24pp 18-04-1944 Pisarzowa Wola
POLEWIAK ROMAN s. Przebraże .08.1943 Tworymer
POŁUDNIEWSKI ALOJZY "POŁUDNIAK" II 50pp 07.04.1944 Sztuń
POMIAN N, ppor. OP "Bomby"
PORZYW WACŁAW, kpr. "ORKAN" OP "Jastrzębia" 10-11-1943 Rużyn
POŚNIAK RYSZARD "ARYMAN" WKS 5-04-1944 Sztuń
POTAPOWICZ KAZIMIERZ "WICHER" OP "Jastrzębia" 24-08-1943 Zadyby
PROŃCZUK PAWEŁ I 43pp
PRZYBYŁA WITOLD I 50pp 27.05.1944 Prypeć
PRZYBYSZ HENRYK II 43pp
PRZYBYŚ KAZIMIERZ "MALINA" I 50pp 10.04.1944 Staweczki
PUDŁOWSKI N kpr. III 23pp 27.05.1944 Prypeć
PYSZYŃSKI ANTONI I 24pp Oździutycze
PYSZYŃSKI STANISŁAW "GAŁĄZKA" I 24pp W-wa Praga
PYTKIEWICZ N I 24pp 18-04-1944 Pisarzowa Wola
PYTLAKOWSKI ZYGMUNT I 23pp
PYTLAKOWSKl CZESŁAW OP "Piotrusia"
PYTUREWICZ STANISŁAW I 24pp
RABEK WITOLD,kpr. Pchor. "WITEK" WKS 3/4.04.1944 Sztuń
RACZKOWSKI BRONISŁAW "ORZEŁ" I 24pp 27-05-1944 Prypeć
RACZKOWSKI MIECZYSŁAW "WILK" I 24pp .09.1945 l.zamojskie
RAK JÓZEF s. Radomle
RAKOWSKI N I 45pp .07.1944 Rohin
RATAJEWSKI MIECZYSŁAW "RATAJ" s. Młynów Siedliszcze
REMISZEWSKA IRENA "KIERA" II 23pp 1944 Warszawa
RERUTKO JAN ,por. "DRZAZGA" OP Łuna? 6-11-1943 Rafałówka
RESZEL ALFONS "ZIUK" I 24pp 18-07-1944 Zabiele
REZULSKI ZYGMUNT II 23pp 27-05-1944 Prypeć
RUBASZEK EDMUND ?PIŁA" I 23pp .04.1944 l.mosurskie
ROBASZEK EDWARD "WRZOS" I 23pp .04.1944 l.mosurskie
ROGALA ADAM OP "Bomby" 21-12-1943 Zawołocze
ROKICKI N, plut. "MIOTEŁKA" II 50pp 23-04-1944 Ziemlica
ROMAN BOLESŁAW "BOLEK" OP "Bomby" 4-09-1943 Wilja
ROMANKIEWICZ STANISŁAW "ZAJĄC" OP "Jastrzębia" 31-08-1943 Gruszówka
ROMAŃCZUK STANISŁAW "GROŹNY" I 43pp 01.03.1944 Jagodzin
ROMANOWSKI EDWARD I 24pp Zamłynie
ROMANOWSKI EUGENIUSZ I 24pp 21-04-1944 Jagodzin
ROSA STANISŁAW s.Huta Step. 7-04-1943 Butejki
ROWIŃSKI BOLESŁAW I 50pp 21.04.1944 Jagodzin
ROZKOWIŃSKI ADAM, d-ca sam. s.Zadąbrowie 16-03-1943 Zadąbrowie
RÓŻALSKI STANISŁAW I 24pp 21-05-1944 l.szackie
RÓŻAŃSKA HELENA sanitar. "PEREŁKA" OP "Gzymsa" 27-01-1944 Dorohostaje W.
RÓŻYŃSKI CZESŁAW,ppor. "OGOŃCZYK" I 43pp 05.03.1944 Rymacze
RUBINSTEIN ZENON "TREFNY" OP "Łuna" 11-01-1944 Kraki
RUDNICKI APOLINARY OP "Bomby" 16-11-1943 Moczulanka
RUDNICKI ANASTAZY "MAKOWIEC" I 45pp 29.02.1944 Oździutycze
RUDNICKI PAWEŁ "DOLINA" I 45pp 29-02-1944 Oździutycze
RUKAT HENRYK "MIŚ" I 45pp 20-02-1944 Twerdynia
RUTYNA ERAZM "SZCZYGIEŁ" III 50pp 05.05.1944 l.szackie
RYBAK LESŁAW I 24pp 27.05.1944 Prypeć
RZANIAK KAZIMIERZ kpt. "GARDA" D-ca Zgrup. "Osnowy" 27-04-1905 ZSSR
POLEGLI ŻOŁNIERZE 27 WOŁYŃSKIEJ DYWIZJI PIECHOTY AK
Nazwisko imię, stopień Pseudonim Pododdział Data zgonu Miejsce
ABRAMOWSKI WŁADYSŁAW I 23pp 27-05-1944 Prypeć
ADAMCZYK BOLESŁAW I 50pp
ADAMCZYK JAN II 23pp 12-04-1944 Włodzimierz
ADAMIEC N ?KAWKA? I 24pp 29.02.1944 Oździutycze
ADAMIEC ALFRED, kpr. ?NATAN" III 50pp 21-05-1944 l.szackie
ADAMKIEWICZ JAN ?ZEMSTA? I 43pp 7-03-1944 Zamłynie
ADOGALSKI ZYGMUNT OP?Piotrusia? 27-05-1944 Prypeć
ALEKSIEWICZ N ?ZAJĄC? I 23pp 22-04-1944 Jagodzin
ALEKSIEWICZ JERZY ?GOŁĄB? I 23pp 22-04-1944 Jagodzin
ANTONIEWICZ MIECZYSŁAW OP?Jastrzębia? 10-11-1943 Rużyn
ANUSZKIEWICZ WŁADYSŁAW,ppor. ?SAMSON? I 24pp 27.05.1944 Prypeć
ARANOWSKI WŁADYSŁAW ?ZIĘBA" I 50pp 25.05.1944 Kortelisy
BABIARZ JAN ?MŁOT" 21 p. uł. 16-05-1944 Okszów
BACHOLC BRONISŁAW ?CZAJKA? I 24pp Kraki
BADURA FRANCISZEK OP ?Bomby? Moczulanka
BAGIŃSKA JANINA OP ?Bomby? Równe
BAGIŃSKI FABIAN OP ?Bomby? .01.1944 Przebraże
BAGIŃSKI KAZIMIERZ ?REKIN? I 45pp 19-07-1944 Juliopol
BAGIŃSKI PAWEŁ OP ?Bomby? 21-12-1943 Zawłocze
BAGIŃSKI WACŁAW ?BALON" III 50pp 21.04.1944 Jagodzin
BAGIŃSKI WINCENTY s. inne
BAJDA KAZIMIERZ ?KLON? I 24pp 12.04.1944 Piatydnie
BALCER ALEKSANDER III 50pp 21.04.1944 Jagodzin
BALCER TADEUSZ III 50pp 21.04.1944 Jagodzin
BALISZEWSKI CZESŁAW ?JUNONA" II 43pp 15.04.1944 Hrady Mosurskie
BALISZEWSKI BOLESŁAW ?MŁOT" I 50pp
BAŁAJ JÓZEF ?WOKULSKI? Plut.Żand. 27-05-1944 Prypeć
BAŁAJ TADEUSZ s. Uściług Horodło
BARANOWSKI STEFAN ?POKRZYWKA? Komp.łączn. 21-04-1944 Jagodzin
BARANOWSKI ZBIGNIEW ?BIAŁY? II 43pp 09.03.1944 Zielona
BAZYLI JANUSZ ?MISZA? I 45pp
BĄK JÓZEF, kpr. ?LOS" II 50pp 16.04.1944 l.mosurskie
BEBAK TADEUSZ ?KACZOR" I 23pp 27-05-1944 Prypeć
BEDNAREK MIECZYSŁAW ?MANTEL" OP?Jastrzębia? 18-07-1943 Suszybaba
BEJER ROMAN ?JASKÓŁKA" III 50pp 16.04.1944 l.mosurskie
BERNACKI ANTONI ?ANTOCH" s.Wólka Kot. 5-07-1943 Wólka Kotowska
BERNACKI MICHAŁ s.Wólka Kot. .07.1943 Ołyka
BERNAT EUGENIUSZ II 43pp 09.03.1944 Zielona
BIAŁEK MIECZYSŁAW III 50pp 17.04.1944 l.mosurskie
BIAŁEK ROMAN(ROMUALD) ?KUPRYK" III 50pp 05.05.1944 l.szackie
BIELAWSKI LEONARD I 45pp 8-07-1945 Lublin (Zamek)
BIELECKI STANISŁAW ?ZAJĄC" s. Przebraże 5-07-1943 Przebraże
BIERUT JÓZEF ?KOZA" II 23pp 18-04-1944 Pisarzowa Wola
BIZIOR N II 43pp 21.04.1944 Jagodzin
BŁASZCZYK JÓZEF II 50pp l.szackie
AZUCKI FRANCISZEK SARNA I 23pp 20-07-1945 Turowiec
BOCHENEK LEON ?LIS" II 23pp 21-04-1944 Włodzimierz
BODZAK JÓZEF ?SOWA? III 50pp 16.04.1944 l.mosurskie
BOGUCKI WOJCIECH II 23pp 18-04-1944 Pisarzowa Wola
BOHUT ZYGMUNT ?POKRZYWKA? I 45pp 12-04-1944 Pustynka
BOJKO JAN II 23pp Kapitułka
BOJKO STANISŁAW ?FIOŁEK" II 23pp
BOJKO STEFAN II 23pp 16-05-1944 Okrzów
BOJKOWSKI CZESŁAW, plut. ?MŚCICIEL" II 50pp 24.04.1944 l.mosurskie
BOMBA FRANCISZEK ?FRANEK? I 45pp 20-07-1944 Lubartów
BONALSKI FELIKS ?RZEPKA" Bez ust.przyd. Jagodzin
BOROWSKI JÓZEF ?JÓZEF" OP ?Bomby? .01.1944 Przebraże
BORECKI ANTONI s. Przebraże 5-07-1943 Przebraże
BORUN WŁADYSŁAW ?WIERZBA? I 24pp 18.04.1944 Pisarzowa Wola
BORYSIAK KRZYSZTOF ?KRYSTIAN" WKS 22-04-1944 Jagodzin
BRANICKI STANISŁAW ?RYBAK" I 23pp .03.1944 Nikitycze
BRODNICKI BRONISŁAW s.Stachówka
BRONIKOWSKI BRONISŁAW III 50pp
BRONOWICKI MIROSŁAW OP ?Bomby? 16-11-1943 Stara Huta
BRUDEK MARIAN II 43pp 21.04.1944 Jagodzin
BRUDZICKI JÓZEF s. Radomle
BRZOZOWSKI ALOJZY ?ALEK" OP ?Bomby? 4-09-1944 Wilja
BRZOZOWSKI JAN I 24pp Turopin
BRZUSKOWSKA ANTONIA sanitar. ?OLGA" II 23pp 21-04-1944 Zamłynie
BUCHMAN ANDRZEJ,por.. ?KORSAK? Sztab ?Gromada? 21-04-1944 Sokół
BUCHOLC BRONISŁAW, st.szer. ?CZAJKA" OP Łuna? 11-01-1944 Kraki
BUCZEK ANTONI ?PAS? I 43pp 3/4.04.1944 Sztuń
BUCZEK ANTONI ppor.. ?POBÓG" II 23pp 20-07-1944 Zamość
BUCZEK ANTONI I 50pp .07.1944 Puszcza Solska
BUCZEK EUSTACHY II 23pp 23-03-1944 Kapitułka
BUCZEK MARIAN II 43pp 21.04.1944 Jagodzin
BUCZEK WŁADYSŁAW I 50pp .07.1944 Krasnystaw
BUJALSKI JAN ?GROCH" II 50pp 16-04-1944 l.mosurskie
BULĄK STANISŁAW OP ?Kozaka? 7-02-1944 Dołhobyczów
BUŁGAJEWSKI MARCIN s.Stachówka
BUŁGAJEWSKI STANISŁAW s.Stachówka
BURAWSKI JAN s.Huta Step. 7-04-1943 Butejki
BURCZAK MARIAN III 50pp
BURZAK JÓZEF s. inne
BURZYŃSKI KAZIMIERZ ?TUŁACZ? I 45pp Sztuń
BURZYŃSKI KAZIMIERZ plut. ?BURZA? I 45pp 21-04-1944 Zamłynie
BURZYŃSKI LESZEK plut. ?HEL? I 45pp 20.02.1944 Twerdynie
BURZYŃSKI JAN ?PAŹDZIERNIK" II 50pp Jagodzin
BUSZKO ( BURKO ?)JAN ?DACH" OP ?Małego? 13-03-1944 Dubienka
BUSZKIEWICZ WALERIAN OP?Kozaka? 2-06-1944 Dąbrowa
BYDYCHAJ BRONISŁAW ppor.. ?CZECH" I 23pp 27-05-1944 Prypeć
CELIŃSKI N OP ?Kozaka? 7-02-1944 Dołhobyczów
CHAŁACIŃSKI JÓZEF 21 p. uł. .04.1944 l.mosurskie
CHAŁACIŃSKI STANISŁAW 21 p. uł. .04.1944 l.mosurskie
CHLAWIŃSKI KAZIMIERZ II 50pp 17.04.1944 l.mosurskie
CHMIELEWSKI BOLESŁAW, kpr. ?ZAGŁOBA? I 50pp 19.03.1944 Zapole
CHMIELEWSKI N ?PUCEK" I 50pp
CHMURA N II 23pp
CHOLEWA ZYGMUNT ?SZCZUPAK? I 23pp 27-05-1944 Prypeć
CHOMACKI BOLESŁAW OP ?Małego?
CHOMACKI MIECZYSŁAW ?JEŻ" OP ?Małego?
CHOMAJ JANUSZ II 23pp 21-05-1944 l.szackie
CHOMICZ HENRYK ?HENIO" OP ?Bomby? 22-12-1943 Zawołocze
CHORZYCIELSKI ANTONI ?WOLNY? s.Huta Step. Huta Stepańska
CHORĄŻYCZEWSKI ANTONI s.Huta Step. 17-07-1943 Huta Stepańska
CHORĄŻYSZEWSKI ANASTAZY ?ŻUBR? .06.1944 rej.Puław
CHORĄŻYCZEWSKI BOLESŁAW s.Huta Step. Huta Stepańska
CHORZYCIELSKI ALEKSANDER s.Huta Step. 17-04-1943 Butejki
CHWATOW JERZY ?JUR" WKS 12-04-1944 Pustynka
CIECHOCKI ZDZISŁAW I 24pp 21-04-1944 Jagodzin
CIEŚLIŃSKA IRENA,sanitar. I 23pp 27-05-1944 Prypeć
CIEŚLIŃSKI WŁADYSŁAW ,ppor. ?PIOTRUŚ ? I 23pp 27-05-1944 Prypeć
CIOŁKOWSKI LUCJAN ?BOROWIK" OP ?Bomby? Rudnia Lwa
CIURA RYSZARD ?ŚMIAŁY" 21 p. uł.
CYBULSKI (DYONIZY?) s.Wólka Kot. .07.1943 Nowa Ziemia
CYTRYCKI JÓZEF ? ŻBIK? I 24pp 21-04-1944 Jagodzin
CZAJKOWSKI HENRYK I 24pp 21-04-1944 Jagodzin
CZAJKOWSKI JAN ?LIPIEC" OP?Jastrzębia? 4-09-1943 Zasmyki
CZERWIONKO WACŁAW ?MIETEK" s. inne
CZOP MICHAŁ ?MŁOT" OP ?Kozaka? 23-03-1944 Górka Zabłocie
CZUJKOWSKI HENRYK II 43pp 21.04.1944 Jagodzin
CZYŻEWSKI N ?ORLICZ? Plut. Żand. 16-07-1944 Nadrybie
DANILEWICZ ROMAN ?NAMOR? Plut. Żand. ?Osnowa? 21-05-1944 l.szackie
DANOWSKI PAWEŁ OP ?Bomby? .11.1943 Stara Huta
DASZCZYŃSKI WŁODZIMIERZ "VIS" WKS Włodzimierz
DAWIDOWICZ MIECZYSŁAW s.Huta Step. 7-04-1943 Butejki
DAWIDOWICZ JÓZEF ?SUM" III 50pp l.szackie
DAWIDOWICZ STANISŁAW ?EMIL" III 23pp 18-05-1944 Huta Ratneńska
BEK-DĘBECKI LONGIN,ppor. ?JAROSŁAW" 19 p .uł. 24-04-1944 Olesk
DĄBROWSKI ANTONI kpt., ksiądz ? RAFAŁ? KAPELAN 25-05-1945 Warszawa
BROWSKI STANISŁAW s. inne
DEKAS STANISŁAW I 50pp 21.04.1944 Jagodzin
DEMEJSKI TADEUSZ ?SZCZYGIEŁ" III 50pp 05.05.1944 l.szackie
DEMBAK TADEUSZ I 23pp 21-05-1944 Prypeć
DEMSKI STANISŁAW I 24pp 27-05-1944 Prypeć
DEMSKI WŁADYSŁAW I 24pp 18-04-1944 Pisarzowa Wola
BSKI JÓZEF ?SKÓRA? I 23pp 15-02-1944 Dubniki
DMITREWICZ STANISŁAW II 43pp 18.03.1944 Lublatyn
DOBIECKI STANISŁAW sierż. I 45pp 12-04-1944 Pustynka
DOBROWOLSKI ZYGMUNT ?ZGRZYT" III 50pp 05.02.1944 Nowy Dwor
DOBROWOLSKI JAN I 23pp 27-05-1944 Prypeć
DOBROWOLSKI JÓZEF,ppor. ?LUCJAN" III 50pp 17-05-1944 Okszów
DOLIŃSKI RYSZARD II 23pp 18-04-1944 Pisarzowa Wola
DOŁGAN KAZIMIERZ ?SZCZOTKA? I 43pp 21.04.1944 Smolary
DOMAŃSKI ANTONI I 24pp 21-04-1944 l.mosurskie
DONDALSKI ZYGMUNT ?DYMSZA" III 50pp 03.03.1944 Hołoby
DROZDOWSKI JÓZEF s.Huta Step. 7-04-1943 Butejki
DRZEWIŃSKI TADEUSZ ?RÓG" III 50pp Jagodzin
DRZEWIŃSKI TADEUSZ ?RÓG? II 43pp
DRZEWIŃSKI IRENEUSZ ERAZM ?ADAM" OP ?Małego? 11-05-1944 rz. Bug
DRZYMAŁA N ?WĄŻ" II 50pp 24-02-1944 Turopin
DUDA STANlSŁAW ? WIATR" III 50pp 10.06.1944 Sławatycze
DUDKIEWICZ STANISŁAW I 45pp 18-07-1944 Zabiele
DUDKOWSKI MARCELI I 45pp 20.08.1944 Lubartów
DULBA STEFAN s.Janówka
DUNAJSKI KONSTANTY s. Zasmyki 25-12-1943 Zasmyki
DUNAJSKI TADEUSZ ?SZCZYGIEŁ" III 50pp Polesie(z ran)
DUNAJSKI REMIGIUSZ ?ŻURAW? III 50 pp 10-10-1946 (z ran)
DUSZYŃSKI KAZIMIERZ ?BIS? WKS .05.1944 Włodzimierz
DUTKOWSKI FRANCISZEK ?DRUCIK? I 45pp 17.04.1944 l.mosurskie
DWORAKOWSKI ZYGMUNT,kpr.pchor. ?TADEUSZ? I 23pp 13-12-1944 Lublin (Zamek)
DYACZYŃSKI JÓZEF ?WANDAL" WKS .04.1944 l.mosurskie
DYCZKO JAN ?KRUK? I 43pp 05.05.1944 l.szackie
DZIEGIEĆ ADAM I 24pp 18-04-1944 Pisarzowa Wola
DZIEKAŃSKI FRANCISZEK s. Wyrka 16-07-1943 Wyrka
DZIEKAŃSKI WACŁAW s. Wyrka Huta Stepańska
DZWONNIAK STANlSŁAW, plut. ?SĘP" OP Łuna? 11-01-1944 Kraki
DUNAJSKI TADEUSZ ?SZCZYGIEŁ" III 50pp Polesie(z ran)
FANC ANTONI II 23pp 18-04-1944 Pisarzowa Wola
FARYŃSKI N I 45pp 24.03.1944 Turopin
FELIŃSKI FELICJAN s. Wyrka 12-07-1943 Wyrka
FERENC FRANCISZEK BIK? I 23pp 16-05-1944 Okszów
FIGUROWSKI WACŁAW, kpr. ?AS" OP?Jastrzębia? 10-11-1943 Rużyn
FILIPEK N (utonął) ?KOMAR? III 43pp .06.1944 Uścimów
FLISEK JAN ?BĄK? I 24pp Oździutycze
FORTUŃSKI KAZIMIERZ ?POLAK" WKS .08.1944 Warszawa
FRANC ANTONI ?Osnowa? Jagodzin
FRANKOWSKI EUGENIUSZ II 43pp 21.04.1944 Jagodzin
FREJ HENRYK, st.szer. ?HUSARZ" I 50pp 16-02-1944 Ośmigowicze
FUNDATOR ANTONI s.Janówka

Kresowy Serwis Informacyjny

Serwis o Wołyniu

Serwis o Kresach

Polecane filmy

Wieczna Chwała Bohaterom

Zostań sponsorem serwisu

poprzez zamieszczenie w TYM miejscu swojej reklamy.

Zamówienie banneru reklamowego kliknij TU

Statystyki

Użytkowników:
6
Artykułów:
465
Odsłon artykułów:
2703984

Odwiedza nas 114 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright © 2004 r. 27 WDP AK
Wykonano w Agencji Reklamowej Bartexpo