Dołacz do akcji

 

Szlak bojowy 27 WDP AK

 

Do wolonatriuszy

Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia na FB tematycznych fanpage. Zgłoszenia ślijcie na adresy z zakładki "Napisz do nas".

Logowanie

Piszę tych kilka słów zamiast komentarza do artykułu
"Co dzieje się za palisadą 2".Autor pisze, że nie było i niema żadnej odpowiedzi na postawione wcześniej pytania, nie prawda, w odpowiedzi ma właśnie te działania o których pisze i zapowiedź ustąpienia ze stanowiska pana prezesa.Oprócz tego trzeba wspomnieć o samouwielbieniu w materiałach rozsyłanych do krajowych środowisk i haśle scementowania całego OW.

Chociaż od opublikowania artykułu Joe Hamiltona "Co dzieje się za palisadą" upłynęło już sporo czasu,  to w dalszym ciągu pytania postawione w artykule nie doczekały się odpowiedzi. To że na pytania nie ma żadnej reakcji wcale nie oznacza, że Okręg Wołyński ŚZŻAK o niech nie wie.

Skromnie i cicho z nadzieją w oczach,
Proszę was Bracia o ludzkie tchnienie;
Łatwo poznacie mnie po owocach.
Które wciąż rodzi Żołnierskie Sumienie.

Wspomóżcie duszę polskich emanacji,
Karmioną potrzebą czystego serca,
Którą porwały Nasze Narodowe Racje.
Wspierane GŁOSEM POLSKIEGO SUMIENIA!

Środowiska żołnierzy 27 WDP AK liczą ogółem 355 członków zwyczajnych oraz 201 członków  nadzwyczajnych. Statut ŚZŻAK wyraźnie określa, że zwyczajny członek to żołnierz 27 WDP AK, członek konspiracji albo członek Samoobrony.  Członek nadzwyczajny, to żona, syn w/w lub osoba fizyczna wspierająca tą działalność. W wyjątkowych sytuacjach Statut SZŻAK  dopuszcza możliwość zmiany statusu z członka nadzwyczajnego na zwyczajnego jednak wiąże się to z jego konkretną pracą i zasługami na rzecz związku. Decyzje o ew. zmianie statusu członka podejmuje zebranie rozpatrując propozycje osoby zgłaszającej taką zmianę.

Nie widać końca konfliktu w szeregach Środowiska Żołnierzy 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Lublinie. Żołnierze nie zgadzają się na to, by prezes Środowiska, który w latach 50. był oficerem Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (jednostki walczącej z AK) dalej nim kierował. W niedzielę będą świętować 20-lecie istnienia Środowiska. Ale czy w zgodzie? Czytaj w piątkowym wydaniu Magazynu Kuriera.

Bardzo brzydko sformułowane pytanie, ale najlepiej przedstawiające sytuację z jaką mamy do czynienia.
Koniec roku zazwyczaj służy podsumowaniom osiągnięć minionego okresu i niestety w wypadku zarządu Okręgu Wołyń, nie ma co podsumowywać.

Nie chodzi tu o serial filmowy ostatnio wyświetlany w TV, chociaż należy tu powiedzieć, że zainteresował on młode pokolenia i z tego trzeba tylko się tylko cieszyć.
Czas honoru, to pojęcie związane z "kodeksem honorowym", obowiązującym w pierwszej kolejności oficerów i to nie tylko naszego wojska.Wywodzi się ono z zasad obowiązujących dawnych rycerzy, wyróżniający ich z tak zwanego pospólstwa.

Podkategorie

Informuje zapowiadające "Kalendarium" 1939-1945" o początkach konspiracji, o powstawaniu samoobrony o pierwszych akcjach zbrojnych o powstaniu 27WDP AK i jej szlaku bojowym.

Kresowy Serwis Informacyjny

Serwis o Wołyniu

Serwis o Kresach

Polecane filmy

Wieczna Chwała Bohaterom

 

 

Zostań sponsorem serwisu

poprzez zamieszczenie w TYM miejscu swojej reklamy.

Zamówienie banneru reklamowego kliknij TU

Statystyki

Użytkowników:
6
Artykułów:
439
Odsłon artykułów:
2505244

Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright © 27 WDP AK
Wykonano w Agencji Reklamowej BARTEXPO z szablonu: Joomla Perfect