Dołacz do akcji

 

Szlak bojowy 27 WDP AK

 

Do wolonatriuszy

Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia na FB tematycznych fanpage. Zgłoszenia ślijcie na adresy z zakładki "Napisz do nas".

Logowanie

29 listopada odbyło się zebranie kierownictwa OW z udziałem prezesów środowisk w terenie. Prowadzący zebranie prezes OW Wolak omówił na wstępie struktury Okręgu Wołyńskiego i przypomniał, że struktury OW i sam OW działa na zasadzie struktur, celów i programu ŚZŻAK.

W menu tej strony mamy "oddziały 27 WDP  AK" pod numer dwa znajdziemy zapis "Oddział Bomby". Czytający informacje o oddziele na wstępie wyczyta;"Dowódca, kpt. "Bomba" -,,Wujek", skoczek spadochronowy....".W drugiej części tekstu czytający znajdą niżej przytoczony zapis.

Sporo już padło pytań na tej stronie; kto? Gdzie?Jak? Dlaczego? Kim jest? itd itp. Nadal mamy ciszę nie wiemy co dzieje się za palisadą która otacza OW AK. Jak niesie wieść gminna, bo oficjalnych informacji brak, pojawił się już biuletyn informujący o zjeździe, który się odbył, choć podobno przerwany.

Jeżeli będziecie stać na grobem żołnierza 27 WDP  AK nawet jeśli nikt tam o tym nie napisał, pomyślcie sobie że to nie jest ważne. Kpt. Michał Fijałka w epilogu swojej książki pt.  
"27 Wołyńska Dywizja Piechoty AK" pozostawił ponadczasowe Epitafium", napisał;

Listopad jest tym czasem, kiedy wspominamy wszystkich umarłych i z godnie z dawną tradycją wspominamy, jak żyli Ci których już nie ma w śród nas.

Dlatego ten artykuł w znaczącej mierze poświęcamy naszemu bohaterowi, wspominając kim był? Większości Wołyniaków nie trzeba przedstawiać naszego bohatera, chociaż  nie urodził się on na Wołyniu.Dowodził jednak dywizją wołyńską i na Wołyniu zginął.

Na początek krótki cytat ze wstępu:książki Romualda Romańskiego "Niewyjaśnione zagadki historii Polski" (......) Jestem głęboko przekonany, że każdy naród powinien znać swoją historię, bo bez niej będzie zachowywał się i żył jak człowiek dotknięty amnezją. To jest tylko myśl przewodnia dla tego działu forum i na tym kończy się związek z w/w pracą.

Piękna polska tradycja nie tylko na pierwszego listopada, ale przy wielu innych okazjach idąc na cmentarz zabieramy z sobą również dzieci. Bierzemy je z sobą, by nauczyć ich tej tradycji, szacunku dla tych co odeszli i nie koniecznie tyczy to tylko naszej rodziny.Musimy ich tego nauczyć póki żyjemy, bo kto o nas kiedyś będzie odwiedzał i pamiętał?

Podkategorie

Informuje zapowiadające "Kalendarium" 1939-1945" o początkach konspiracji, o powstawaniu samoobrony o pierwszych akcjach zbrojnych o powstaniu 27WDP AK i jej szlaku bojowym.

Kresowy Serwis Informacyjny

Serwis o Wołyniu

Serwis o Kresach

Polecane filmy

Wieczna Chwała Bohaterom

 

 

Zostań sponsorem serwisu

poprzez zamieszczenie w TYM miejscu swojej reklamy.

Zamówienie banneru reklamowego kliknij TU

Statystyki

Użytkowników:
6
Artykułów:
439
Odsłon artykułów:
2505244

Odwiedza nas 90 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright © 27 WDP AK
Wykonano w Agencji Reklamowej BARTEXPO z szablonu: Joomla Perfect