Do wolonatriuszy

Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia na FB tematycznych fanpage. Zgłoszenia ślijcie na adresy z zakładki "Napisz do nas".

Szlak bojowy 27 WDP AK

 

Dołacz do akcji

Logowanie

Od połowy czerwca do 19 lipca 1944roku Ostrów Lubelski i sąsiednie wioski były miejscem stacjonowania 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK. Dla upamiętnienia tych historycznych dni Rada Miasta Ostrowa, na wniosek lokalnych sympatyków 27 WDP AK i  Lubelskiego Zarządu Środowiska Żołnierzy 27WDP AK, w dniu 1 lipca br. podjęła uchwałę na sesji wyjazdowej w budynku Sejmu RP, nadającą  nazwę skwerowi w centrum miasteczka imię 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK. Postanowiono też  na budynku Urzędu Miasta Ostrowa odsłonić tablicę  poświęconą Dywizji.

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Wołyński
Komitet Budowy pomnika-Tablicy oraz Urząd Miejski w Ostrowie Lubelskim.

Serdecznie zapraszają w dniu 18 września 2011 (niedziela) na uroczystość złożenia hołdu Żołnierzom 27 Wołyńskiej dywizji piechoty Armii Krajowej i Bohaterom września 1939 roku.

Szczecińskie środowisko byłych żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK przy znaczącym wsparciu szczecińskiego oddziału IPN w dniu 24 czerwca br. Zorganizowało sesję pt. „Rzeź wołyńska 1943”. Sala w budynku IPN przy ul. Piotra Skargi 14,zapełniła się całkowicie przed godziną 16.00, a spora grupa osób przysłuchiwała się z korytarza.

Drodzy Wołyniacy i ich Potomkowie!
Jak co roku w Otwocku 8 września w Święto Matki Boskiej Zielnej jest uroczystość odpustowa przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Swojczowskiej, ocalonym z rzezi 31 sierpnia 1943 r. i niszczonego kościola w Swojczowie w pow. włodzimierskim.  Na terenie przykościelnym jest pomnik "wołyński".

więcej na...http://wolyn.btx.pl/

Nie ważne czy jesteśmy zrzeszeni czy nie, policzmy się pod „POROZUMIENIEM POKOLEŃ  KRESOWYCH” ,  lista znajduje się na stronie „Nasze Kresy” http://kresy.info.pl/ppk. Naszedł czas by inni zobaczyli jaką potencjalną siłę stanowimy, nie zawsze trzeba strzelać z armat, czasem wystarczy je pokazać. Pokażmy się ilu nas jest, że nie zapomnieliśmy „Skąd Nasz Ród” i jak nasi przodkowie tworzyli historię.

Kresowy Serwis Informacyjny

Serwis o Wołyniu

Serwis o Kresach

Polecane filmy

Wieczna Chwała Bohaterom

Zostań sponsorem serwisu

poprzez zamieszczenie w TYM miejscu swojej reklamy.

Zamówienie banneru reklamowego kliknij TU

Statystyki

Użytkowników:
6
Artykułów:
465
Odsłon artykułów:
2702929

Odwiedza nas 121 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright © 2004 r. 27 WDP AK
Wykonano w Agencji Reklamowej Bartexpo