Do wolonatriuszy

Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia na FB tematycznych fanpage. Zgłoszenia ślijcie na adresy z zakładki "Napisz do nas".

Szlak bojowy 27 WDP AK

 

Dołacz do akcji

Logowanie

Szanowni Państwo!

Zwracam się z prośbą i propozycją, aby już teraz rozpocząć planowanie spektakli "Ballady o Wołyniu" w większych miejscowościach Polski. Na przykład możliwy jest termin 16 września (proszę ten termin traktować jako oficjalne zgłoszenie konkretnego terminu, propozycję) we Włodawie (okolice Lublina). W związku z tym, jeśli wrzesień zostanie zaakceptowany przez zespół Teatru Nie Teraz, celowym byłoby zorganizowanie w dniach 17 i 18 września przedstawień w innych miastach regionu - Lublin, Chełm, Zamość, Tomaszów Lubelski, Biłgoraj, Hrubieszów, Krasnystaw, Świdnik...

Nadbużańskie Towarzystwo Kultury – Środowisko Rodzin Kresowych w Chełmie
ogłaszają:

XXIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „U progu Kresów”
„Gabriela Zapolska – dama kresowego teatru”
(1857 – 1921)

Film z mszy w roku 2010

16 stycznia 1944 Komendant Okręgu Kazimierz Bąbiński „Luboń” wydał rozkaz koncentracji sił AK w zachodniej części Wołynia. Sztab Okręgu założył kwaterę polową w miasteczku Kupiczów a następnie we wsi Suszybaba. Wykonanie rozkazu napotkało szereg trudności. Część członków samoobron nie wyruszyła na koncentrację z powodu ciągłego zagrożenia ich miejscowości ze strony UPA.

Każda grupa cierpi z powodu jakichś konfliktów wewnętrznych. Styl ich rozwiązywania świadczy o nas. Ważne, aby nie udawać, że problemu nie ma, ale z drugiej strony nie ogłaszać stanu wojny - mówił w niedzielę 19.12.2010r. arcybiskup Józef Życiński, podczas mszy z okazji jubileuszu Środowiska Żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w Lublinie.

Muzeum Niepodległości w Warszawie i Wydawnictwo Ad Rem
mają zaszczyt zaprosić na wystawę
Kresy w fotografii Henryka Poddębskiego.

Kresowy Serwis Informacyjny

Serwis o Wołyniu

Serwis o Kresach

Polecane filmy

Wieczna Chwała Bohaterom

Zostań sponsorem serwisu

poprzez zamieszczenie w TYM miejscu swojej reklamy.

Zamówienie banneru reklamowego kliknij TU

Statystyki

Użytkowników:
6
Artykułów:
452
Odsłon artykułów:
2502669

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright © 2004 r. 27 WDP AK
Wykonano w Agencji Reklamowej Bartexpo