Poszukiwani
Ktokolwiek widział, kto wie? - Poszukiwani. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 15 września 2010 06:40

Dział "Poszukiwani" został utworzony dlatego, że nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich materiałów oraz dlatego, że nie wiemy czy w ogóle takie materiały istnieją. Może właśnie publikacja "poszukiwanych" pomoże dotrzeć do jakichś materiałów, żyjących świadków tamtych wydarzeń i wiedzy nt. poszukiwanych osób. Jeżeli ktoś ma informacje o poszukiwanych proszę do nas napisać lub powiadomić o tym w komentarzu.

Poniżej zamieszczamy oryginalne e-maila kierowane do serwisu.


Feliks Niedźwiecki

Szukam partyzanta o nazwisku Feliks Niedźwiecki. Być może działał on w oddziele Czesława Klima. Ten oddział stacjonował w okolicy Lubieszowa i rzeki Stochód. Kim dokładnie był Feliks Niedźwiecki, czy ktoś wie? Przywiózł do Polski dziewczynkę, która prawdopodobnie ocalała z mordu w Lubieszowie 9 XI 1943r. Proszę o każdą informację lub jakieś wytyczne do dalszych poszukiwań. Pozdrawiam Edyta Kosmowska

BRACŁAW
Poszukuję informacji o losach rodziny Bracław ze wsi Zagaje i Gaczyńskich ze wsi Turia, rónież los małego dziecka[5lat] Mieczysława Bracław jest nieznany [1943r. podczas rzezi we wsi Zagaje zaginął] może ktoś widział zwłaszcza żołnierze, może w ochronce przebywał lub wywieziony? Gdzie szukać?
Bardzo proszę o każdą wiadomość. Alicja

BRUDZIŃSKI JÓZEF

Wymieniony na liście poległych jako Brudzicki Józef - samoobrona Radomle. Rodzina mieszkała w kolonii Dunaj. Latem 1943 r. wyjechał z żoną i 2 - letnim synem na Zamojszczyznę. Jak podaje rodzinna legenda wrócił na Wołyń aby pomścić śmierć swoich krewnych. Zginął 25.12.1943 r. w Radomlu. Podobno pochowany został na cmentarzu w Zasmykach. Szukam w imieniu rodziny informacji o tym żołnierzu samoobrony w Radomlu, o okolicznościach jego śmierci, pseudonimie oraz informacji potwierdzających fakt jego pochowania na cmentarzu w Zasmykach. Wiesław Donajski.

CHORĄŻY
szukam informacji dlaczego cała rodzina dziadka Franciszka zmieniła nazwisko na Chorąży.Stało się to zapewne po wykupieniu rodziny z transportu do Niemiec. Zyją jeszcze dwie Córki dziadka-janina oraz romualda a także syn Antoniny i Kwiryna Romuald.Nie znaja oni przyczyn.

CHRYPIŃSKI
Dobry wieczór!Zwracam się do Państwa z prośbą o kontakt lub informację odnośnie Pana Wincentego Chrypińskiego.Będę bardzo zobowiązany za udzielenie mnie informacji.
PozdrawiamTomasz Ziemiński
p.s. zbieg okoliczności sprawił, że zainteresowałem się losem Rodziny Chrypińskich z Kiwerc - a sam pochodzę z Otwocka - miasta do którego Wołyniacy dowieźli Obraz Matki Boskiej Swojczowskiej, a obecnie Patronki miasta....

DAWIDOWICZ
Poszukuję informacji nt. Emila Dawidowicza ur w 1922 r, żołnerza 27 WDP AK oraz "Bomby Wujka". Czy można zamieścić informację w zakładce Poszukiwani? Może ktoś coś więcej wie? Może go znał? Jest to brat mojego dziadka.

DĄBROWSKI

ks. "Rafał" Antoni Dąbrowski, co wiemy a czego nie wiemy??? Swego czasu poszukiwałem informacji o ks. Antonim Dąbrowskim, ale poznałem szczątkowe fragmenty Jego dziejów.Dopiero Romualda Różańska-Gawdzik przekazała mi rok temu informację o dacie i sytuacji śmierci ks. Antoniego Dąbrowskiego "Rafała" z 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK. Znając wcześniej z opowiadań rodziców Jego historię, chciałbym uzupełnić białe plamy z Jego wojennego życiorysu.Wiem, że pełniąc posługę duszpasterską jako wikary w Kowlu ( m.in. udzielił ślubu moim rodzicom w październiku 1942r ) od września 1939r. działał w konspiracji ( ZWZ potem AK). Od 16.01.1944r. w strukturach 27 WDP AK (oprócz kapelana) zostaje oficerem kontrwywiadu Dywizji i działa do 11 czerwca 1944r. W tym dniu zostaje pozostawiony na plebani parafii Huszcza(lubelszczyzna) z powodu zachorowania na tyfus. Tyle wiedziałem ja. Wiem od Pani Romualdy o tym, że został zaresztowany (przez kogo?, gdzie?) i w styczniu 1945r zwolniony a następnie 28.05.1945r.przy drodze Warszawa-Lublin zamordowany (gdzie dokładnie? przez kogo?).Rodzina prosi bardzo o bliższe dane pracy duszpaszterskiej i Jego działalności w 27 WDP AK oraz po rozbrojeniu. Pytają, gdzie mogą być (jeżeli się uchowały) pamiatki osobiste ks. Rafała oraz gdzie został pochowany, bo najbliższa rodzina nie zna miejsca spoczynku. I pewnikiem nie tylko Oni i ja chciałbym poznać inne, nieznane fakty z życia księdza. ks. kpt "Rafał" Antoni Dąbrowski został rozstrzelany przez NKWD pod Otwockiem.
Azymek5

DĄBROWSKI
Mam prośbę czy można sprawdzić czy mój ojciec Edward-Euzebiusz Dąbrowski syn Stefana i Józefy ur.07.04.1925r. we wsi Orlechówka gm.Werba pow.Włodzimierz Wołyński należał do oddziału "Jastrzębia" (pseudonimu nie pamiętam).Tato już dawno nie żyje a ja byłam mała jak mi o tym opowiadał.Bardzo będę wdzięczna za informacje.

DZIEDZIC
poszukuję wiadomości na temat kpt. WP Dziedzica Tadeusza s. Adama. Do września 1939 służył jako oficer awodowy w 7. Pułku Piechoty Legionów w Chełmie, r. 7. września 1906 w Bukownie, zamordowany w KL uschwitz w 1942 r.

GREJNER
Witam Proszę o informację o moim ojcu Edwardzie Greiner.
Pozdrowienia

KEMONA
Szukam wszelkich możliwych informacji o moim dziadku: Marian Kemona
urodzony: 01.04.1905 r. w Dąbrowie Górniczej, ukończył Studium Nauczycielskie w Dąbrowie Górniczej. Po ukończeniu Studium wyjechał do Równego, wstąpił do wojska i po przeszkoleniu uzyskał stopień plutonowego (?). Do wybuchu II wojny światowej pracował w wojsku ( Rejonowa Komenda Uzupełnień w Równem ? ). Po wybuchu wojny krótko pracował w rzeźni w Równem. Wstąpił w szeregi Armii Krajowej i był żołnierzem II Odcinka Wachlarza ( Ośrodek dywersyjny Równe ). Został rozstrzelany ( m.in. wraz z Marią Tarnopolską ps. Kora ) w listopadzie 1943 r. ( 11 lub 18 daty rozbieżne ) w Równem, w miejscu zwanym Brzezinki i prawdopodobnie tamże pochowany. Szukam wszystkich informacji na temat okolicznosci jego aresztowania ( po zamachu na szefa Gestapo w Równem (?), w wyniku denuncjacji aresztowany 07 lipca 1943 r. przez żołnierzy formacji ukraińskiej ( UPP lub UPA ).
Pozdrawiam i czekam na info.

KOPIJ
Szukam wszelkich informacji o bracie mojej babci, tj. o Zygmuncie Kopij ps. "Grabek", syn Floriana i Józefy, pochodzącego ze wsi Kolonia Nierucze. Był w oddziale "Bomby-Wujka", zginął 21.12.1943r. magdalena Nowak

MIERZEJEWSKi
Chciałabym dowiedzieć się czegoś bliższego o poległym w walce z UPA 24.03.1944 pod Stężarzycami żołnierzu Franciszku Mierzejewskim ps."Wicher" z Baonu por.Sylwestra Brokowskiego "Bogorii".Wiem tylko ,że został pochowany na cmentarzu r-k w Bielinie.Chciała-
bym upewnić się co do ewentualnego pokrewieństwa. Gdzie mogę znależć dane personalne tego żołnierza? Rodzina moja pochodzi z Wołynia i jest bardzo prawdo- podobne,że jest to krewny.Z góry dziękuję za odpowiedż Pozdrawiam,Ewa Osipowicz-Mierzejewska.

NIWIŃSKI
Nazywam się rajmund Niwiński. jestem synem żołnierza ZWZ i AK Rajmunda Paprzycy Niwińskiego. Żołnierza m.in legendarnego oddziału majora "Hubala". Bardzo interesuje sie historią walk Polaków na Kresach z bandami UPA historia samoobron polskich na Wołyniu oraz historią partyanckich odziałów AK na Wołyniu w 1943 r. a także rzecz jasna historią 27 Wołyńskiej Dywizji AK. Szczególnie interesuje mnie pierwszy okres itnienia tej formacji i jej walki z ukraińcami. czy mógłbym otrzymać od was jakichś informacji na ten temat? Względnie źródła, w których mogę szukać tuychże informacji? Interesuje mnie liczebnosć wszystkih oddziałów AK na Wołyniu w 1943 r. Jaką siłą zmobilizowanych i uzbrojonych żołn ierzy w 1943 r. dysponowało AK na Wołyniu?
Wreszcie ostatnie pytanie: jaka jest opinia Państwa na temat oddzialu "Muchy" Kunickiego? Z teo co wiem było to ugrupowanie prokomunistyczne czy wręcz sowieckie. jednakze z tego co wiem sam "Mucha' zachowal się w 1946 r. dość przyzwoicie wobec Ak-owskiego dowódcy "Ojca Jansa' franciszka Pryzysieżniaka występujacpodczas procesu tego ostatniego jego obronie za co został aresztowany. Kim był naprawdę ten człowiek i czy możemy uważać go za bohatera?
Pozdrawiam
Rajmund Niwinski

PALUCH
witam szukam jakich kolwiek danych na temat mojego pradzadka JOZEFA PALUCHA .WIEM ZE URODZIL SIE W NOWOSIELCACH 25.05.1908ROKU,WIEM ROWNIEZ ZE PRAWDOPODOBNIE DOLACZYL DO 27 WOLYNSKIEJ DYWIZJI AK .ZNALAZLA NA TO DOWOD TYLKO NIE JESTEM PEWNA CZY TO NAPWENO BYL MOJ PRADZAIDEK PONIEWAZ TAM NIE BYLA ZAMIESZCZONA DATA URODZENIE .ZANALAZLAM TAM TAKIE INF:JOZEF PALUCH ll 23 pp "BAON LECHA" PSELDONIM 'KRUK' PONOC ZMARL 18.04.1944 W PISARZOWEJ WOLI W SUMIE BYLY TRZY DATY SMIERCI I TRZY INNE MIEJSCOWOSCI.A WIEM ZE PO WOJNIE MOJA PRABABCIA SZUKAL PRADZIADKA I W ODPOWIEDZI OD CZERWONEGO KRZYZA ORZYMALA ODP ZE NIE MAJA JAKICHKOLWIEK INFORMACJI CO Z NIM SIE STALO. BARDZO PROSZE O POMOC W ODNALEZIENIU CZEGO KOLWIEK NA TEMAT JOZEFA PALUCH PONIEWAZ NIE WIEMY TAK NAPRAWDE CZY ZGINAC PODASZ WOJNY CZY NIE .BARDZO DZIEKUJE ZA POMOC JUSTYNA

SAWCZYN
Mój Ojciec - Stanisław Sawczyn w latach 1939 do 1944r był lekarzem w miejscowości Wisznice. Czy istnieją jakieś dokumenty dotyczące działalności Stanisława Sawczyna z tych lat?
Jan Sawczyn

SKOWRON
Poszukuję informacji o moim ojcu. Lekarz z Kowla Bogdan Skowron zginął marcu 1944r w Hołobach. Interesuja mnie informacje na temat działalności w Kowlu i w Turzysku zarówno jako lekarza  jak i dziłalność w strukturach AK.
Pozdrowienia
Marek Skowron

ZACHORSKI
Poszukuję szczegółw z życiorysu mojego ojca Roberta Zahorskiego ps Moczar. Z posiadanych informacji ojciec należał do oddziału partyzanckiego Stanisława Kądzielawy, który został włączony do 27wdp, w listopadzie 1943 odznaczony został brązowym Krzyżem Zasługi, a w maju 1944 Krzyżem Walecznych. I na tym moja wiedza się kończy - ojciec bardzo niechętnie opowiadał o tych czasach. Po za książką Michała Fijałki nie posiadam innych materiałów na temat 27 wdp.
Jeżeli to możliwe to proszę o pomoc w uzyskaniu informacji n/t mojego taty.
Z powazaniem
Wojciech Zahorski

ZWIEJSKI
Ojciec moj Wladyslaw Zwiejski, ur. 1908, prawnik (UW), porucznik zandarmerii w obronie Lwowa w 39 r. wczesniej pracownik Izby Skarbowej w Krzemiencu i referendarz Liceum Krzemienieckiego, widnieje na liscie 27 Wol.Dyw.Piech.AK.
Bede bardzo wdzieczny za kazda dodatkowa informacie o Ojcu i Jego przynaleznosci do AK w 39/40 roku, a zwlaszcza za kazdy najmniejszy  slad dokumentow o przystapieniu i dzialalnosci w AK w tym okresie.

Poprawiony: wtorek, 20 marca 2012 09:00
 

Komentarze  

 
# 2010-11-28 16:10
Dzien dobry, poszukuje wszelkich informacji dotyczących oddziału Hinczy - Jerzego Neumana. szwadron 21 Pułku Ulanów oraz o wchm. 21 P. Ul. i szwadronu Hinczy Stanislawie Koksanowiczu. Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
P.S. Publikację M. Fijalki i J. Turpwskiego znam.
Dane chcialbym wykorzystac w przygotowywanej monografii 21 Pułku Ulanów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Administrator 2010-11-28 16:54
Może przyda się ten link: www.21pun.org/index.php Proponuję do nich też napisać. Nie gwarantuję że ktoś odpisze. Kiedyś pisałem do tego serwisu w sprawie ułana, późniejszego żołnierza 27 WDP AK ale do dzisiaj, mimo przypominania się odpowiedzi nie otrzymałem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# małgorzata 2017-02-12 21:19
Nie posiadam informacji ale jeśli to możliwe chciałabym się zapoznać z Pana monografią jeśli jest gotowa. Jestem blisko spokrewniona z Jerzym Neumanem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Urszulaleczycka 2010-12-14 23:24
Czy mogabym otrzymac adres e-mail Pana Marka Skowrona??? Mam do Niego wiadomosc!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Administrator 2010-12-17 06:04
Mam nadzieję że adres doszedł.

BTW!!! do POSZUKUJĄCYCH.
Drodzy Internauci. Pisząc e-maila w którym kogoś szukacie wpisujcie na końcu regułkę, że wyrażacie zgodę na opublikowanie adresu e-mail. To ułatwi sprawę zwłaszcza w przypadkach, gdy szuka Kowalski ale pisze z konta Wiśniewskiego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Lucyna Różycka 2011-01-24 22:26
RÓŻA 24 01 2011 POSZUKUJĘ WSZELKICH INFORMACJI NA TEMAT RODZINY RÓŻYCKICH ZAMIESZKAŁYCH W KOLONI MIKOŁAJ POL GMINA WERBA PARAFIA SWOJCZÓW ROMAN RÓŻYCKI BYŁ MŁYNARZEM MARIA ORAZ OŚMIORO DZIECI ZGINELI PRAWDOPODOBNIE W GRUDNIU 1943R.ORAZ RODZINA TUROWSKICH Z DOMINO POLA LEŚNICZY
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2011-01-28 00:13
PROSZĘ POWIEDZIEĆ CO STAŁO SIĘ Z KSIĘDZEM FRANCISZKIEM JAWORSKIM KTÓRY PRACOWAŁ W SWOJCZOWIE W 1943R
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Wiesław Donajski 2011-01-31 17:55
Zygmunt Kopij "Graba"
Franciszek Kopij
W Biuletynie Informacyjnym 27 WDP AK nr. 2 z 1990 r. opublikowano art. Józefa Turowskiego "Porwanie Kapitana Bomby". Jest tam taki fragment:"Podobnie, ale drastyczniej, przebiegała akcja w kwaterze żołnierskiej.... wpadła do izby grupa partyzantów radzieckich na czele z komisarzem Bohunem, który od progu oddał kilka strzałów z pistoletu do Zygmunta Kopija ps. Graba siedzącego przy stole, a na pozostałych polskich partyzantów rzuciło się po kilku Rosjan, powalając ich, wykręcając ręce do tyłu i wiążąc wszystkich postronkami. Zabitego Kopija wyciągnięto z izby za nogi, wytarto do czysta podłogę, nie zostawiając żadnego śladu.... ułożono po dwóch na saniach...nakryto kocami i kożuchami razem z głowami i pośpiesznie ruszono w drogę. ... Jazda trwała przez całą noc...rano /23.12.43/ zatrzymano całą kolumnę...Niebawem z grupy podoficerów i szeregowych zaczęto brać po dwóch i odprowadzać przez łąkę w kierunku lasu, skąd słychać było serie pistoletów maszynowych... Tak zginęli: Franciszek Kopij, Stanisław Zygadło, Antoni Szajewski, Jankowski, Henryk Homicz, Jan Jankiewicz..... W czwartej dwójce poszli Lucjan Paczewski "Finkarz" i Witkowski...Zaprowadzono ich do stogu stojącego na łące, gdzie pojedyńczo brano na rozmowę z komisarzem Bohunem .... ich nie rozstrzelano"....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Wiesław Donajski 2011-02-01 10:01
Ks. Antoni Dąbrowski "Rafal"
Z Biuletynu Informacyjnego 27 WDP AK nr.1 z 1997r.
W opracowaniu p.t. „Straceni na Zamku Lubelskim". Dokumenty
procesu 11 żołnierzy AK (kwiecień 1945 r.), Lublin 1995, jest ślad
świadczący o przetrzymywaniu ks. kapelana Antoniego Dąbrowskiego
ps. "Rafał" na Zamku Lubelskim w lutym 1945 r. Z dokumentów, też
listów (grypsów) wynika, że wymieniony w nich ksiądz - to ks. Antoni
Dąbrowski kapelan 27 WDP AK, a kobieta przenosząca grypsy to Kazimiera
Grabow'ska z OP „Bomba", wywiadowca AK, zdemaskowana
zez WUBP w Lublinie, aresztowana i skazana w procesie pokazowym
na karę śmierci. Niżej drukujemy wybrane dokumenty w tej sprawie.
Nr 12
1945, luty-marzec - Grypsy Tadeusza Jamroza do rodziców, przesiane
z aresztu śledczego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego w Lu-
blinie
/trzy grypsy Tadeusza Jamroza. w grypsie datowanym 17 II 1945 jest informacja: "siedzi z nzmi kilkunastu Ak-owców i jeden ksiądz z partyzantów".w trzecim grypsie bez daty prawdopodobnie późniejszym jest wzmianka:"Później przyprowadzili księdza z 27 dywizji partyzanckiej". dop. WD/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2012-03-10 23:02
Mam kilka informacji na temat ks. "Rafała" pochodził on z mojej rodzinnej parafii Wrocki był kapłanem diecezji Chełmińskiej i jeszcze kilka informacji z jego życiorysu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2012-05-07 18:36
Witam serdecznie p.Leszku przeczytalam w internecie wiadomosc dotyczaca ks.''rafala'pochodzacego z parafi Wrocki tak sie sklada ze moja mama byla siostra ks.Antoniego Dabrowskiego a ja jestem siostrzenica od dluzszego czasu zbieram informacje i notatki na temat brata mojej mamy bardzo bylabym wdzieczna o nadeslanie na meila cennych dla rodziny wiadomosci moze nawet fotografi serdecznie dziekuje pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# marcinjaworski 2011-06-23 05:15
Witam
Poszukuje informacji o moim dziadku Czarnecki Julian Zdzislaw ps.Stal
Niestety nie mam zbyt wielu informacji na temat dziadka wiem ze byl Zolnierzem Ak na Wolyniu
Bede wdzieczny za jakiekolwiek informacje badz foto
Dziekuje bardzo
Marcin Jaworski
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Janusz 2016-07-26 20:22
Mam w swoim drzewie Juliana Czarneckiego, ur. w 1908 r. w Załawiszczach, brata mojej prababki, Pauliny Żarczyńskiej. Żoną Juliana była Mieczysława Czarnecka. Czy to ten Julian?

pozdrawia
Janusz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2011-09-02 15:40
Marcin odezwij się na
Być może w swojej kolekcji mam zdjęcia Jaworskich.Babcia Janina nie żyje?http://27wdpak.btx.pl/administrator/index.php?option=com_jcomments&task=edit&hidemainmenu=1&cid=223#
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2011-09-14 16:04
Witam,
szukam informacji na temat Juliana Maraszkiewicza. Czy wiadomo coś więcej na jego temat, oprócz tego, że zginął pod Terebejkami? Chciałbym poznać jego pseudonim itp.
Pozdrawiam
Daniel Maraszkiewicz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2011-09-23 19:42
kto się podszywa pod syna W. Zwiejskiego?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2011-12-17 14:23
mój ojciec pochodził z wołynia ur. 1922 niewiele wiem bo wcześnie zmarł 46 lat to co opowiadał bardzo mało na temat wołynia i wojny jego cała rodzina została wmordowana przez ukraińców zostali żywcem spaleni on nie podzielił ich losu bo już prawdo podobnie był w partyzantce gdzieś pzebijali się na własną rękę z kotła była panika prawdopodobnie dowódca strzelał do panikujących gdzieś wsadzali pociąg dostał odłamkiem miał bliznę na czole,oraz przestzeloną ręke powyżej nadgarstka to pamiątka po ucieczce z transportu w domu był kuferek a w nim medale sowieckie drewniana łyżka furażerka mówił że pochodził z łucka że przszdł przez most i był w mieście ale z innych przekazów ze sambora prawdopodobnie miał jeszcze brata przy wspomnieniach o rodzicach strasznie płakał do końca swoich dni nazwisko które mam jest prawdopodobnie pzekręcone Paweł Dawedowski ur.22.06.1922 w Łucku tak jest w papierach a jak jest naprawdę?a może to jakiś ślad sam naprawdę nie wiem może ktoś żyje może nie wszyścy zgneli? -syn janusz-Andrzej Dawedowski
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2012-01-14 16:33
W sprawie: Edward Greiner.
Mogę udzielić informacji,pros zę o kontakt.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2013-04-05 02:56
Poszukuje informacji o rodzinie Brygidy Greiner, byla zona Aleksandra Bielawskiego. Mieszkala z mezem w Hraniach, gmina Dabrowica.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Janusz 2016-07-21 07:16
Chciałbym się zapytać, czy Aleksander Bielawski był żonaty raz, czy może dwa razy? Ja zdaje się też mam w rodzinie Aleksandra Bielawskiego, który był moim prapradziadkiem , był jednak żonaty ze Stanisławą z Misterów ... Mieli oni dwójkę synów - Stanisława (żonatego z Bronisławą Konewkówną) i Piotra (żonatego z Rozalią Kopi).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2012-01-25 15:50
Poszukuje informacji o moim dziadku.Ur.sie 02.02.1912r we Lwowie prawdopodobnie jako Wasyl Petko.Miał wpisane ukończone dwie klasy,ale możliwe,że był bardziej wykształcony.Bał sie do smierci mówić o przeszłosci.Po wojnie z nieznanych przyczyn zmienił nazwisko.Wiem tylko tyle ,ze jego rodzina,w tym 9 braci została spalona w stodole,a on schowany w stogu został pokłuty bagnetem.Wspominał cos o tym ,że był nawigatorem samolotu i byc może był ranny,wspominał spadochron.Miał popalone ręce i uszy.Może ktos kojarzy dziadka z opowieści,bo my niewiele wiemy.Nie chciał mówić o młodosci,o rodzinie,płakał gdy sie o tym wspominało.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2012-03-07 11:56
poszukuje boleslaw puzyrewicz byl zonierzem AK Sarachowice Warszawa powstanie ipuzyrewicz antoni
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2012-05-04 22:37
Szukam informacji o moim wujku Dyonizym Jagodzińskim , żołnierzu 27 Dywizji Wołyńskiej. Wiem tylko że zginął w Równem .
Za wszystkie informacje z góry dziękuję.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2012-08-07 12:48
Witam,

poszukuję informacji o członkach rodziny.


Mój dziadek - Edward Kępiński, urodził się w Jachimówce, prawdopodobnie w 1911 (jego syn, także Edward - również w Jachimówce w 1941). Wiem, że dziadek miał trzech braci i jedną siostrę - która wyemigrowała do USA; niestety nie mam żadnych danych na ich temat. Rodzina dziadka - on sam, jego żona Anna (ur. w 1913 z domu Sołowańczuk - groby jej rodziców są w Radowicze, Prakseda i Aleksy; brak dat urodzenia i śmierci) i syn Edward pracowali jako ostarbeiterzy w Pettenbach (Austria), gdzie urodził się mój ojciec - Stefan 30.12.1944. Po wojnie osiedli w Gęsiej Górce - powiat Kępiński, gmina Perzów, gdzie zmarł w 1961r.

Czy może ktoś dodać coś do tej historii? Zupełnie nie wiem nic o pradziadkach i jak wspomniałam o pozostałym rodzeństwie dziadka. Bardzo byłabym wdzięczna za informacje.

Wyrażam zgodę na opublikowanie moje adresu mailowego -
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2012-10-04 17:47
witam poszukuje informacji o dziadku Zygmunt Wladyslaw Kozub urodzony w 1899 syn Wladyslawa i Katarzyny
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2012-10-09 20:19
poszukuję Bolesława Dziekańskiego-brat mojego taty ur.w miejscowości Wyrka na Wołyniu r.1924.zaginął w VII 1943 r. w okolicznościach :był wyznaczony do obrony "Słonych Błot" miejsce uzdrowiskowe obok Huty Stepańskiej i nie wrócił z nocnej warty.Rodzina zdążyła uciec,a po Bolesławie słuch zaginął.Może ktoś wie coś na ten temat?może byli świadkowie tamych dni? czekam na każda podpowiedz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2013-08-16 08:00
Cytuję Janina Galińska:
poszukuję Bolesława Dziekańskiego-brat mojego taty ur.w miejscowości Wyrka na Wołyniu r.1924.zaginął w VII 1943 r. w okolicznościach :był wyznaczony do obrony "Słonych Błot" miejsce uzdrowiskowe obok Huty Stepańskiej i nie wrócił z nocnej warty.Rodzina zdążyła uciec,a po Bolesławie słuch zaginął.Może ktoś wie coś na ten temat?może byli świadkowie tamych dni? czekam na każda podpowiedz.


Witam! Moja babcia miała w tym czasie 6 lat, nazywała się Władysława Dziekańska. Nie wiem czy będzie wiedziała o kogo chodzi ale zapytam. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2014-09-09 12:10
Witam.Nazywam sie Zbigniew Brocki, jestem
synem Mieczyslawa. Moj dziadek Aleksander
ozenila sie, z Wincentyna zd Dziekanska, z Wyrki. Mieli 2 dzieci Jana, i Maria. Z-
yje moj ojciec. Ojciec opowiadal, ze Bol-
eslaw zginal, jak nie wie. Wie, ze Wladek
zginal, rowniez mojej babci siostry Bron-
ia maz tata nie pamieta jego imienia zgi-
nal 42,a Bronia 43r. Ich woz,ikonie powr-
ocily 44r. Tyle wiem o tych co zamordowa-
lo UPA. Jezeli masz wiadomosci o Brockich
z Hal, to przeslij wiadomosc. Pozdrawiam
Zbigniew Brocki. Hassfurt.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2012-12-18 20:05
Romuald
Poszukuję dziadka mojej żony Bodzak Stanisław urodzony w Tarle w 1909r.Był ordynansem u oficera porucznika.Prawdopodobnie był starszym kapralem.Walczył najprawdopodobn iej za Bugiem. Miał żonę Antoninę i córkę Karolinę Zofię.Było zdjęcie w mundurze, ale zaginęło.Ostatni raz był na przepustce w Wólce Zabłockiej powiat Biała Podlaska. Odnalazłem go na liście 27 Dywizji Wołyńskiej jako Bodzak Stanisław pseudonim "Sęk" Sztab dywizji kompani łączności. Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Romuald
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2013-01-24 21:08
Poszukuję informacji o moim ojcu - Tadeusz Poziomkowski,br ał udział w partyzanckiej samoobronie przed atakami banderowców ,potem oddział jego wszedł w skład 27 WDP AK .Nie znam szczegółów z tego okresu życia ojca , jeżeli ktoś może udzielić jakiejkolwiek informacji w tej sprawie byłbym wdzięczny. mój mail
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2013-02-06 14:21
Witam.Poszukuję jakiegoś śladu o janie Okoniewskim który był w wojsku w Równem prawdopodobnie był ułanem.Jeśli ktoś mógłby podpowiwdzieć gdzie szukać lub moźe ktoś coś wie.pozdrawiam Robert konrakt
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2013-02-27 00:05
Poszukuję informacji nt. mojej cioci Aleksandry Bec. Aleksandra była sanitariuszką w oddziale partyzanckim "Korda" który wszedł w skład 27 WDP AK jako I/43pp. Wraz z dr. Lorencem stała na czele sekcji sanitarnej (informacja zamieszczona w książce "Pożoga" J. Turowskiego). W książce rozkazów oddziału partyzanckiego "Korda" jest rozkaz z mianowaniem jej na "komendanta patroli sanitarnych". Dwukrotnie czasowo przenoszona - oddelegowana (w kwietniu i w lipcu 1944) do I/50pp batalionu "Sokoła" (informacja z książki rozkazów oddziału partyzanckiego "Korda"). Po wojnie aresztowana przez UB, więziona dwa lata na Zamku w Lublinie.
Może ktoś jest w stanie powiedzieć coś więcej na Jej temat? Informacje z innych książek, wspomnień itp.
Poszukuję książki pt. "Sanitariuszki 27-ej Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK" Janiny Żmijewskiej-Maszkowskiej. Nigdzie nie mogę dostać tej książki. Może ktoś kto jest szczęśliwym posiadaczem takiej pozycji mógł by sprawdzić czy jest tam wspomniana Aleksandra Bec?

Pozdrawiam
Przemek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2013-03-10 17:47
Szanowni Państwo,
Poszukuję jakiejkolwiek informacji o moim ( zmarłym przed laty w Gdańsku ) ojcu Wacławie Zemsta urodzonym w okolicach Kowla oraz jego bracie Edwardzie Zemsta. Obaj służyli w 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK. Jeśli dobrze pamiętam nosili w partyzantce pseudonimy " King" oraz "Kong".
Z poważaniem Henryk Zemsta
Gdańsk.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2013-04-02 21:08
Moj ojciec EDMUND WOJTOWICZ ur 1919 W Czerwonce/ Firlej byl zolnierzem AK ps Mina Mis . Poszukuje informacji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2013-04-25 04:50
Poszukuje informacji o Waclawie Wiarkowskim, pseudonim Paluszek-Franek ktory w 1947 r. opuscil teren Podlasia ( byl Komendantem A.K. IIego Pod.Obw. - obwodu Lukow). Jest On moim ojcem chrzestnym, niestety nigdy Go nie spotkalam a Rodzice z wiadomych wzgledow niewiele mi o Nim mowili. Ostatni raz odezwal sie do moich rodzicow w marcu 1967 r. Ogromnie zalezy mi na jakiejkolwiek informacji na Jego temat. Moj adres e-mailowy: dcharlassier@ya hoo.com na opublikowanie ktorego zezwalam.
Pozdrawiam serdecznie
Danuta Charlassier
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2013-05-25 01:41
Witam poszukuje śladów i informacji na temat Stanisława Piotrowskiego był w partyzantce prawdo podobnie miał pseudonim " murzyn " pochodził w tym czasie z Kowla
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2013-06-14 21:18
Poszukuję mojego dzziadka Władysława mrazek i wujka Krajewskiego któży byli zamordowani w 1942 roku we wsi CZerniawa na Wołyniu okolice Dubno Zdułbunów czy ktoś może zna okoliczności i wie o tej rodzinie.Moja mama Anna Konstantynowicz jej siostra Emilia Zielinska i Maria Krajewska.Wszysy już nie żyją z poważaniem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# J 2015-02-23 01:41
Bardzo prosze o kontakt w sprawie rodziny Mrazkow. Mysle, ze mamy wspolnych przodkow. Prowadze drzewo genealogiczne rodziny. Moje gadu gadu 42799911.
Sadze, ze jest Pani ta sama osoba, ktora pisala post na stronie o Wolyniu.
Pozdrawiam J
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2013-11-06 21:51
Witam,
jestem wnukiem ppor Tadeusza Simbierowicza ps"Tadzio" z 27 WDPAK.
Od dłuższego czasu staram się uzuskać jakiekolwiek informacje, które
moga pomóc mi odzyskać odznaczenie, które mój dziadek otrzymał od
Rządu w Londynie. Wg. mojej mamy był to krzyż z 2 mieczami. Moja babcia
w obawie przed represjami poprzedniego ustroju nie odbierała owego
odznaczenia.
Jeżeli ktoś posiada jakiekolwiek informację bardzo proszę o kontakt.
Dziękuję
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2013-12-19 23:02
Witam! Poszukuję informacji nt. ppor. Wilhelma Skomorowskiego ps. "Wilczur". Jeśli jakimś cudem znalazłby się ktoś, kto go jeszcze pamięta, byłabym niezmiernie zobowiązana - jestem jego prawnuczką. Proszę o kontakt mailowy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2013-12-21 19:31
Witam! Poszukuję informacji nt. ppor. Wilhelma Skomorowskiego ps. "Wilczur". Jeśli jakimś cudem znalazłby się ktoś, kto go jeszcze pamięta, byłabym niezmiernie zobowiązana - jestem jego prawnuczką. Proszę o kontakt mailowy - karolinagoscini
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2014-01-03 00:51
Poszukuje danych o Janie Saracen . Walczyl w oddzialach KORONA a pozniej w 27 Wolynskiej Dywizji Piechoty AK. Okreg Kowel. Zaznaczam ze jego brat Stanislaw Saracen "Sternik" , ktory tez tam walczyl jest na liscie. Prosze p wyjasnienie dlaczego .nie ma Jana Saracen.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2014-01-11 02:09
Poszukuję Bronisławy Łuczyńskiej ur.1923 roku, ps. "Ola" "Orłowska", skazanej na 12 lat łagrów w procesie kijowskim. Wróciła do Polski 1.12.1955 roku z transportem. Bardzo proszę o pomoc w odnalezieniu krewnej!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Administrator 2014-01-14 11:27
Dotyczy wpisu: KOPIJ
Szukam wszelkich informacji o bracie mojej babci, tj. o Zygmuncie Kopij ps. "Grabek", syn Floriana i Józefy, pochodzącego ze wsi Kolonia Nierucze. Był w oddziale "Bomby-Wujka", zginął 21.12.1943r. magdalena Nowak
Z podpisu wynika, że autorem jest Pani Magdalena Nowak. Redakcja prosi o kontakt w sprawie informacji o które Pani pyta. Kontakt na:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Alicja 2017-03-20 01:54
Witam!
Rodzina Kopij mieszka w Kościerzycach - to powiazanie z Gaczyński

Alicja Bracław
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2014-02-08 12:10
Dzień dobry,
jestem wnuczką Stanisława Krepsa ps. Szczupak. Poszukuję wszelkich informacji na temat mojego dziadka, który urodził się we Włodzimierzu Wołyńskim w 1924 r. Po wojnie osiadł w Koninie woj. Wielkopolskie. Jego ojciec Alojzy został rozstrzelany ok. 1941 r. przez Niemców. Bardzo proszę o wszelkie informacje na ten temat. Być może jest wśród Państwa ktoś, kto znał rodzinę Krepsów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2014-07-07 08:45
Witam, poszukuję informacji o moich dziadkach o nazwisku Zyskind z miejscowości Kowel prawdopodobnie zginęli w getcie jestem ich jedyną wnuczką.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2014-09-07 15:05
Szanowni Państwo, poszukuję jakichkolwiek informacji o Józefie Dyaczyńskim saperze Warszawskiej Kompanii Saperów, która weszła w skład 27 WDP AK. Prawdopodobnie zginął w nurcie Prypeci wiosną 1943r. Miał wtedy ok. 20 lat. Bardzo proszę o wiadomość na podany adres e-mail (zgadzam się na publikację).
Ojciec Józefa - kpt Eugeniusz Konstanty Dyaczyński zginął zastrzelony w tył głowy w Katyniu. Matka Helena Dyaczyńska z d. Biały do końca swojego życia nie miała wieść ani o synu ani o mężu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2014-09-07 15:07
Szanowni Państwo, poszukuję jakichkolwiek informacji o Józefie Dyaczyńskim saperze Warszawskiej Kompanii Saperów, która weszła w skład 27 WDP AK. Prawdopodobnie zginął w nurcie Prypeci wiosną 1943r. Miał wtedy ok. 20 lat. Bardzo proszę o wiadomość na podany adres e-mail (zgadzam się na publikację).
Ojciec Józefa - kpt Eugeniusz Konstanty Dyaczyński zginął zastrzelony w tył głowy w Katyniu. Matka Helena Dyaczyńska z d. Biały do końca swojego życia nie miała wieści ani o synu ani o mężu.
Mój e-mail .pl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# 2014-11-13 17:29
Posiadam informację dotyczącą p.Gaczyskich z Turii.Mój dziadek Stanisław Dobrowolski pochodził z Turii był ułanem szwadronu konnego- nie znam szczegółów, przeżył wojnę, zachowało się zdjęcie - na koniu z kolegami.JDziadek pochodził z wielodzietnej rodziny 10-11 rodzeństwa.Jego żoną była Helena zd.Marcinkowska-o rodzinie babci niewiele mi wiadomo.Może ktoś ma wiecej informacji.proszę o kontakt
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Alicja 2017-03-20 01:50
Witam! Proszę o informację dotyczącą rodziny Gaczyńskich. Moja mama zd. Gaczyńska Jadwiga ur. w Turii.

Alicja Bracław
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Elżbieta 2015-01-10 19:40
Witam.Szanowni Państwo poszukuję informacji o moim dziadku RRANCISZKU REMISZEWSKIM ps.Rawicz był rusznikarzem w 27WDOAK ostatnią wiadomość mamy że był z oddziałem na Groszówce .Pochodził z Mokowycz.Moąże ktoś cokolwiek wie proszę o kontakt.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Alan 2015-02-15 19:51
Poszukuję jakichkolwiek info o Gustawie Kocu. Pońoć był w 23 pp, zagińął w marcu 1945.
xalanmazurekx@g mail.com
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Kamila12 2015-03-12 19:58
Witam. Poszukuje żołnierzy z 27 brygady Wołyńskiej. Uczestnicy akcji "Burza". Jestem rodziną podporucznika Pietruka ps. "Brzóska". Proszę o kontakt.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Dariusz Kanabaj 2015-03-20 10:46
Witam Państwa,
Jestem wnukiem Heleny KANABAJ zd. DZIEKAŃSKIEJ c. Władysława pochodzącej z Wyrk. Poszukuje informacji na jej temat jak i jej ojca, dziadka Stanisława i rodzeństwa Władysława, Pawła, Edwarda i Wacława proszę o kontakt pod adres @
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Radek 2015-04-25 17:53
Witam, Poszukuję jakichkolwiek informacji o rodzinie Gruszczyńskich z okolic Włodzimierza,Dz iadek Jan Gruszczyńskich pamiętam z dzieciństwa że wspominał coś o oddziale "Krwawa Łuna" czasami mi się obiło o uszy "czerwona łuna" także myślę,że coś tam działał. Natomiast mało mi są również znane losy rodziny od strony mamy, która to urodziła się w kolonii Kisielówka w styczniu 1943 roku - Sabina Ciesielczuk z domu Gruszczyńska natomiast babcia z domu Traczuk. Proszę o jakiekolwiek informacje na emaila: ciesielczukr@wp .pl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Katarzyna 2015-08-08 20:06
Witam. Jestem wnuczką Ludwika Marmurowskiego s. Marcelego ze wsi Gucin woj. wołyńskie. Cała rodzina oprócz braci Ludwika i Józefa wymordowana w 1943 roku. Po wojnie osiedlił się w Zamościu. Dziadek walczył w oddziałach 27 WDP AK. Poszukuję informacji (dziadek zmarł w 1986) - Katarzyna
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Paweł Greszata 2015-09-05 08:13
Witam. Szukam informacji o moim pradziadku Stanisławie Zaremba. Z tego co udało mi się dowiedzieć jego rodzice mieszkali w Sieradzu ale zostali zesłani na sybir po powstaniu przez co mój pradziadek urodził sie w Łomsku w 1905 roku. Po powrocie do Polski i zamieszkał w Lublinie gdzie ożenił się z Rozalią Popławską z którą miał syna mojego dziadka Stefana. Wstąpił do wojska do kawalerii gdzie był rotmistrzem bądź wachmistrzem w jakimś oddziale ułanów na Wołyniu. Dziadek coś mówił o oddziale JASTRZĄB ale nie udało mi sie tam znaleźć o nim informacji. Możliwe jest także że Dostał sie do niewoli rosyjskiej i znalazł się w więzieniu w Łucku gdzie miał być rozstrzelany w 1942 roku ale nie udało mi się znaleźć żadnej listy ofiar. Tyle udało mi się dowiedzieć. Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek pomoc. Mój email to
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Paweł Greszata 2015-09-05 08:14
Witam. Szukam informacji o moim pradziadku Stanisławie Zaremba. Z tego co udało mi się dowiedzieć jego rodzice mieszkali w Sieradzu ale zostali zesłani na sybir po powstaniu przez co mój pradziadek urodził sie w Łomsku w 1905 roku. Po powrocie do Polski zamieszkał w Lublinie gdzie ożenił się z Rozalią Popławską z którą miał syna mojego dziadka Stefana. Wstąpił do wojska do kawalerii gdzie był rotmistrzem bądź wachmistrzem w jakimś oddziale ułanów na Wołyniu. Dziadek coś mówił o oddziale JASTRZĄB ale nie udało mi sie tam znaleźć o nim informacji. Możliwe jest także że Dostał sie do niewoli rosyjskiej i znalazł się w więzieniu w Łucku gdzie miał być rozstrzelany w 1942 roku ale nie udało mi się znaleźć żadnej listy ofiar. Tyle udało mi się dowiedzieć. Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek pomoc. Mój email to
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Beth Conti 2015-12-03 12:57
Bent u behoefte aan enige vorm van lening 3%?
Heeft u dringend lening nodig hebt om uw schuld te consolideren?
Heeft u auto, bedrijf of lening om rekeningen te betalen?
Contacteer ons vandaag en ontvang de lening die u nodig hebt.
Contact E-mail:
LENER DETAILS
Naam:
Adres:
Telefoonnummer:
Benodigd
Duur:
Leeftijd / Seks:
land:
CEO / e-mail:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Juan Diego 2016-05-14 19:14
Cześć,
Jestem Juan Diego, prywatne pożyczki pożyczkodawcy, który daje pożyczki szans czas życia. Czy potrzebujesz pilnie pożyczki, by spłacić swoje długi i trzeba pożyczki zwiększenia swojej działalności? Ty zostały odrzucone przez banki i inne instytucje finansowe? Czy potrzebny jest kredyt konsolidacyjny lub kredyt hipoteczny? czegoś więcej, bo jesteśmy tutaj, aby wszystkie swoje problemy finansowe, to już przeszłość. Mamy pożyczają fundusze dla osób potrzebujących pomocy finansowej, które mają złe kredytowej lub potrzebują pieniędzy, aby zapłacić rachunki, do inwestowania w podróży służbowej w wysokości 2%. Chcę używać tego medium poinformować, że możemy zapewnić niezawodne i beneficjenta pomocy i będzie skłonny zaoferować pożyczkę. Więc skontaktować się z nami drogą mailową pod adresem: (diegosaintloan )
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
# Katarzyna Chorąży 2016-07-26 20:12
Witam. poszukuję informacji dot. rodziny Chorążych (przed wojną Chorążyczewskic h). Jestem córką Romualda. Proszę o kontakt.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 

Translate Google

Kresowy Serwis Informacyjny

Serwis o Wołyniu

Sonda

Czy polityka Rządu RP w zakresie wyjaśnienia stosunków Polska-Ukraina jest
 

Serwis o Kresach

Pamiętaj o imieninach

Wczoraj : Aleksego Horacego
Dziś : Marka Jaroslawa
Jutro : Marzeny Marii Klaudiusza
Pojutrze : Ludwika Piotra

Statystyki

Użytkowników : 42
Artykułów : 457
Zakładki : 13
Odsłon : 2615130

Zostań sponsorem serwisu

poprzez zamieszczenie w TYM miejscu swojej reklamy.

Zamówienie banneru reklamowego kliknij TU

Szukaj

Kredyt dl Ciebie