Drukuj
Kategoria: 27WDP AK
Odsłony: 6922

Wieść gminna niesie, że wreszcie dojdzie do rejestracji stowarzyszenia "Pokolenia 27 WDP AK". Wobec sytuacji jaką obserwujemy w sprawach wołyńskich, najwyższy czas do zabrania się  na poważnie za sprawy, za odłogi powstałe w czasie i przestrzeni.

Ktoś odpowiedzialny powinien zacząć zajmować zdecydowane stanowisko w stosunku do zachowań środowisk wręcz wrogich wobec AK i prawdy o wydarzeniach na Wołyniu. Trzeba też zająć stanowisko wobec "speców od pojednania", twórców gniotów pseudo-historycznych i wszystkich zamiataczy pod dywan prawdy historycznej. Stworzenie możliwości zaistnienia następnym pokoleniom  w odkrywaniu i utrwalaniu wiadomości o Wołyniu. Trzeba wypracować również metody oddziaływania, nie tylko na opinię publiczną, ale środowiska polityczne. Należy zaistnieć , zwrócić na siebie uwagę i tym samym na zapomniane problemy. Dziś tylko mocni się liczą, zresztą w przeszłości było podobnie, słaby zawsze zagonią do kąta, co obserwujemy obecnie. Trzeba więc mobilizacji zasobów ludzkich i materialnych w dochodzeniu do celu. Wypracowanie właściwego stylu i metod przy
obalaniu murów milczenia i obojętności powstałych przez minione lata. Czas ucieka i zaciera wołyński ślad działajmy więc już dziś, chociaż i tak nie unikniemy strat. Myślę, że tym samym wyrażam zdanie wielu innych internautów.