Do wolonatriuszy

Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia na FB tematycznych fanpage. Zgłoszenia ślijcie na adresy z zakładki "Napisz do nas".

Szlak bojowy 27 WDP AK

 

Dołacz do akcji

Logowanie

Nie chodzi tu o serial filmowy ostatnio wyświetlany w TV, chociaż należy tu powiedzieć, że zainteresował on młode pokolenia i z tego trzeba tylko się tylko cieszyć.
Czas honoru, to pojęcie związane z "kodeksem honorowym", obowiązującym w pierwszej kolejności oficerów i to nie tylko naszego wojska.Wywodzi się ono z zasad obowiązujących dawnych rycerzy, wyróżniający ich z tak zwanego pospólstwa.

Miałem  możliwość podczas swego żywota dość długo przebywać wśród rdzennych Wołyniaków i wiele od nich się dowiedzieć. Mawiali, u nas na Wołyniu " jak była zima, to była prawdziwa zima, śniegu po pachy a mrozy to, że ho, ho",podobnie mówili o lecie.Słyszałem to w czasach, kiedy u nas prawie nie było zimy a i latem trudno było się ogrzać.Dlaczego o tym piszę, a no dlatego, że teraz nie tylko w pogodzie mamy anomalia, ale dosłownie w każdej dziedzinie naszego życia.Nie zamierzam tu jednak dokonywać globalnej oceny, ale podkreślam tło tego co mnie bulwersuje.  Przeczytałem  ostatnio dwa z zamieszczonych, na tej stronie artykułów i przeżyłem dosłownie szok.To co się dzieje w ŚZŻ AK Okręg Wołyń, to nawet nie anomalia to klęska żywiołowa.Jak można w swoje szeregi wpuszczać ludzi, którzy jeszcze nie tak dawno byli po przeciwnej stronie barykady?Nie mogę tego pojąć, właśnie teraz, kiedy prostuje się i odsłania ukrywaną prawdę o podziemiu, o AK i z drugiej strony o tak zwanych "utrwalaczach" władzy "Kraju Rad"! Rozumiem że kiedyś władza dokonywała "infiltracji"  środowisk AK, by je skutecznie kontrolować i dbać o zewnętrzną "prawomyślność", ale teraz?Tylko jedno przychodzi mi na myśl, "kameleony" są wśród nas! Inaczej tego nie można określić, co to za oficer [tu major] co nie wie nic o "honorze". Moi Wołyniacy mawiali " u nas nawet złodziej miał swój honor", a tu co?W sieci znalazłem  kilku innych "utrwalaczy władzy" którzy nadal bronią swoich racji, otwarcie, bez zmiany barw.Można ich nawet nienawidzić, ale trzeba im oddać prawdę, że mają  swój honor.Wróg z honorem jest lepszy od fałszywego przyjaciela, stara prawda ale nadal aktualna.Przynajmniej wiemy kto jest kim, a to najważniejsze.Samo "światełko w tunelu" to za mało, musi powrócić również "Czas Honoru"-oficerskiego honoru! Inaczej ktoś będzie musiał to wszystko pozamiatać, a może nawet wyszorować!

Kresowy Serwis Informacyjny

Serwis o Wołyniu

Serwis o Kresach

Polecane filmy

Wieczna Chwała Bohaterom

PAMIĘTAJ PAMIETAĆ

Zostań sponsorem serwisu

poprzez zamieszczenie w TYM miejscu swojej reklamy.

Zamówienie banneru reklamowego kliknij TU

Statystyki

Użytkowników:
6
Artykułów:
504
Odsłon artykułów:
3590282

Odwiedza nas 486 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright © 2004 r. 27 WDP AK
Wykonano w Agencji Reklamowej Bartexpo