Drukuj
Kategoria: 27WDP AK
Odsłony: 10065

Nie widać końca konfliktu w szeregach Środowiska Żołnierzy 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Lublinie. Żołnierze nie zgadzają się na to, by prezes Środowiska, który w latach 50. był oficerem Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (jednostki walczącej z AK) dalej nim kierował. W niedzielę będą świętować 20-lecie istnienia Środowiska. Ale czy w zgodzie? Czytaj w piątkowym wydaniu Magazynu Kuriera.

Wprawdzie to tylko zwiastun większej całości która ukaże się w dzisiejszym "papierowym" wydaniu Kuriera ale już sam tytuł wystarczy na postawienie pytania, co zamierza z tym zrobić Pan Wolak,  prezes OW? To skandal, żeby po tylu artykułach w naszych serwisach i kilogramach dokumentów sprzeciwu wysyłanych przez żołnierzy do OW, Komisji Rewizyjnej OW i Sądu Koleżeńskiego OW, nie podjęto żadnych reakcji i stosownych decyzji.  Jak "wieść gminna niesie", były oficer KBW E.Pindych który sam się wybrał prezesem tego środowiska, zamierza podobno wyciągnąć "wnioski dyscyplinarne" i usunąć ze środowiska tych, o których on i członkowie Zarządu OW mówią "buntownicy".

(przyp. redakcji ) - Do sprawy, by ją wreszcie zakończyć jeszcze wrócimy. Treść artykułu z Kuriera opublikujemy w całości jak tylko otrzymamy wydanie "papierowe" lub przedrukujemy z v. elektronicznej która ukaże się jutro.