Do wolonatriuszy

Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia na FB tematycznych fanpage. Zgłoszenia ślijcie na adresy z zakładki "Napisz do nas".

Szlak bojowy 27 WDP AK

 

Dołacz do akcji

Logowanie

Jak tylko sięgnę pamięcią , we wspomnienia z dzieciństwa wśród wielu innych zwierząt znajdujących się w świątecznej szopce, zawsze znajdował się osioł.Dziś, kiedy modne stały się "żywe szopki", każda szanująca się musi mieć również swojego osła.Mimo pozorów, nie mam zamiaru pisać tu o tej świątecznej szopce z "dobra nowiną", ale o tym wszystkim co się dzieje wokół naszych wołyńskich i kresowych spraw.

Z PRL-u odziedziczyliśmy tradycyjne "szopki noworoczne" przedstawiające w krzywym zwierciadle osiągnięcia minionego roku.Nie mamy tu "dobrej nowiny" nadal bowiem funkcjonuje "Kłamstwo Wołyńskie" o innych sprawach nie wspominając.
Szopka wołyńska trwa i co najgorsze mamy tu do czynienia nie tylko z jednym osłem.Miejmy jednak nadzieję, że podczas wigilijnej nocy wreszcie przemówią, ponoć to noc cudów. Państwo Polskie zapomniało o swoich obywatelach z Kresów Rzeczypospolitej, a oni walczyli i umierali z pieśnią na ustach "Marsz Polonia", czy "Nie rzucimy ziemi skąd nasz ród".
Źle się dzieje w "Państwie Polskim"! Nie można też się pochwalić siłą przebicia środowisk Kresowych.
24 marca 2010 r.odbyło się długo oczekiwane Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Instytut Kresy Rzeczypospolitej. Ukazały cele i zadania, stojące przed nowym stowarzyszeniem, a także problemy, którym będzie trzeba stawić czoła. Nikt nie miał złudzeń - mimo iż ludobójstwo Polaków na Wołyniu i Kresach Południowo-Wschodnich nie jest już właściwie tematem tabu, można o nim mówić i pisać, ciągle funkcjonują liczne przekłamania, a "polityczna poprawność", "liberalno-lewicowy styl", wspomniana przez prof. Bogumiła Grotta "michnikowszczyzna" - dominują w polityce oraz mediach.Instytut ma bardzo wiele do zrobienia. Przede wszystkim, jak twierdzi p. Aleksandra Biniszewska, dyrektor prywatnego Muzeum Lwowa i Kresów Płd.-Wsch., trzeba walczyć o młodzież, sprawdzać, co się dzieje w szkołach, bo młodzież nie ma pojęcia o historii, nauczyciele przeważnie unikają tematu, a reforma edukacji jeszcze historię redukuje. Jak tak dalej pójdzie, to, bez młodzieży, ten Instytut za 10 lat nie będzie istniał!
Co się dzieje dookoła wszyscy widzimy, jak na razie nie ma się czym chwalić.Szkoda, że nie zrealizowano, bo tego nie zauważyłem, postulatów prof.Leszka Jazownika z Zielonej Góry. Przedstawił trzy;: aby Prezes Stowarzyszenia wszczął działania prawne w celu zaskarżenia formacji upowskich jako faszystowskich; aby Rada Naukowa objęła patronat nad treścią podręczników do historii i języka polskiego, w celu niedopuszczenia do przekłamań; aby prace naukowe, które mogą mieć charakter propagandy upowskiej musiały być recenzowane przez profesorów ze Stowarzyszenia. Warto również pomyśleć o specyficznych"wyróżnieniach" dla osób prowadzących działalność szkodliwą dla Polski- podobnie jak robi to Polonia, przyznając statuetki osła. O dwóch pierwszych nie ma co dyskutować, bo oczywiste, ale ten ostatni szczególnie przypadł mi do gustu.Na zakończenie apeluję do wszystkich o ustanowienie statuetki "honorowego osła" przyznawanego co roku  wybrańcowi z naszej elity politycznej, za tępotę i głuchotę w naszych sprawach.
Osioł do tej całej "szopki" pasuje jak mało kto!

Kresowy Serwis Informacyjny

Serwis o Wołyniu

Serwis o Kresach

Polecane filmy

Wieczna Chwała Bohaterom

PAMIĘTAJ PAMIETAĆ

Zostań sponsorem serwisu

poprzez zamieszczenie w TYM miejscu swojej reklamy.

Zamówienie banneru reklamowego kliknij TU

Statystyki

Użytkowników:
6
Artykułów:
504
Odsłon artykułów:
3590178

Odwiedza nas 217 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright © 2004 r. 27 WDP AK
Wykonano w Agencji Reklamowej Bartexpo