Do wolonatriuszy

Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia na FB tematycznych fanpage. Zgłoszenia ślijcie na adresy z zakładki "Napisz do nas".

Szlak bojowy 27 WDP AK

 

Dołacz do akcji

Logowanie

Informacja nieco przedawniona a to dlatego, ze o wypadku dowiedzieliśmy się kilka dni temu i zupełnie przypadkowo. Jak informuje na swojej stronie Komenda Miejska Straży Pożarnej: "Parę minut po godz. 21., tuż po tym jak zaczął padać deszcz, kierujący samochodem ciężarowym, jadącym Trasą Armii Krajowej w kierunku Marek, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energo i dźwięko chłonne.

W momencie przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów PSP (z JRG SGSP) w kabinie pojazdu pozostawały ranne dwie osoby. Po wykonaniu, przez ratowników PSP, dostępu zostały one ewakuowane z pojazdu i przekazane Zespołowi Pogotowia Ratunkowego. Dodatkowo na miejsce zdarzenia zadysponowano Specjalistyczną Sekcję Ratownictwa Technicznego z JRG 10 w celu wydobycia zakleszczonego TIRa z bariery dźwiękochłonnej oraz scholowaniu go do najbliższej zatoczki w celu udrożnienia pełnego ruchu pojazdów, na i tak już zakorkowanej Trasie Armii Krajowej.mł. kpt. Michał Konopka

foto.: Wojciech Bedyński "

----------

Konsekwencją wypadku jest zniszczenie części elementów kompleksu Skweru Wołyńskiego zwłaszcza fragmentu tzw. "pionowej panoramy" wkomponowanej w element ekranu akustycznego.

Uszkodzone elementy z pionowej "panoramy" zostały ułożone w między granitowymi płytami.

O sile uderzenia świadczą wyrwane wraz z betonem fragmenty konstrukcji oraz bariery która jak widać na fotografii została wymieniona.

Jak informuje Urząd Dzielnicy Warszawa Żoliborz, usunięcie skutków wypadku nie nastąpi szybko. W dalszym ciągu rozmowy dowiedziałem się o modernizacji całej al. AK w tym fragmentu S-8 przebiegającej obok Skweru Wołyńskiego a więc prace naprawcze na skwerze muszą być zsynchronizowane z modernizacją trasy.

Rzecznik Prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że biuro projektowe jest upoważnione do nanoszeniu poprawek przebiegu S-8 w trakcie realizacji inwestycji a więc sprawa jest dynamiczna i z pracami na samym skwerze należy poczekać do momentu realizacji inwestycji.

Na "tu i teraz" trudno zatem cokolwiek powiedzieć o tym, czy nowa S-8 zmniejszy/zwiększy powierzchnię Skweru Wołyńskiego.

.

Kresowy Serwis Informacyjny

Serwis o Wołyniu

Serwis o Kresach

Polecane filmy

Wieczna Chwała Bohaterom

PAMIĘTAJ PAMIETAĆ

Zostań sponsorem serwisu

poprzez zamieszczenie w TYM miejscu swojej reklamy.

Zamówienie banneru reklamowego kliknij TU

Statystyki

Użytkowników:
6
Artykułów:
498
Odsłon artykułów:
3286500

Odwiedza nas 119 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright © 2004 r. 27 WDP AK
Wykonano w Agencji Reklamowej Bartexpo