Do wolonatriuszy

Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia na FB tematycznych fanpage. Zgłoszenia ślijcie na adresy z zakładki "Napisz do nas".

Szlak bojowy 27 WDP AK

 

Dołacz do akcji

Logowanie

8 lutego w Kościele Garnizonowym w Szczecinie odprawiona została Msza Święta Msza poświęcona 70. Rocznicy powstania 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej. Mszę odprawił Ks Komandor Zbigniew Jaworski w asyście Ks. ppłk Piotra Sroki-Proboszcza parafii pw ŚW.WOJCIECHA.

Na msze przybyli kombatanci i potomkowie Środowiska Żołnierzy 27 WDP AK w Szczecinie, Kombatanci i potomkowie Kresowej Konspiracji i Samoobrony, kombatanci i potomkowie Szczecińskiego Okręgu Armii Krajowej, Kresowianie i mieszkańcy Szczecina w tym licznie stawiła się młodzież. Mszy towarzyszyła Orkiestra Wojskowa Garnizonu  Szczecin która wykonywała muzykę liturgiczną.

Podczas kazania które było nietypową lekcją historii zwłaszcza dla licznie zgromadzonej młodzieży można było wysłuchać pięknej historii 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej, która w tej części okupowanej europy była największą formacją Wojska Polskiego. W kazaniu wymieniono wybitnych oficerów którzy dowodzili dywizją jak: Płk Kazimierz Bąbiński ps. LUBOŃ,  ppłk. Jan Kiwerski ps. OLIWA, mjr. Jan Szatowski-Szatyński "Kowal" ps. KOWAL, kpt. Kazimierz Żaniak ps. "GARDA", płk Jan Kotowicz ps. "TWARDY" i mjr Tadeusz Sztumberk-Rychter ps "ŻEGOTA". Uczestnicy wysłuchali historii powstania 27 WDP AK w ramach Akcji Burza na Wołyniu i zapoznali się ze szlakiem bojowym tej formacji od momentu jej powstania do zdradzieckiego rozbrojenia na Lubelszczyźnie w miejscowości Skrobów.

Kresowy Serwis Informacyjny

Serwis o Wołyniu

Serwis o Kresach

Polecane filmy

Wieczna Chwała Bohaterom

PAMIĘTAJ PAMIETAĆ

Zostań sponsorem serwisu

poprzez zamieszczenie w TYM miejscu swojej reklamy.

Zamówienie banneru reklamowego kliknij TU

Statystyki

Użytkowników:
6
Artykułów:
504
Odsłon artykułów:
3593183

Odwiedza nas 249 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright © 2004 r. 27 WDP AK
Wykonano w Agencji Reklamowej Bartexpo