Drukuj
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 2487

Trwa odbudowa serwisu po włamaniu hakerskim. To przykre że komuś zależy na likwidacji strony pokazującej kawał zapomnianej i przemilczanej historii tej bohaterskiej dywizji. Najpierw "przejęto" i wystawiono na sprzedaż  domenę a gdy serwis postawiono na innej, dokonano spustoszenia włamując się. Zwracam się wiec do młodego pokolenia Wołyniaków, Kresowian i Polaków  o pomoc w odtwarzaniu i serwisowaniu tej witryny.

Ta strona powstała kilkanaście lat temu kiedy to żołnierze 27 WDP AK postanowili pokazać światu historie, szlak bojowy i powojenne losy żołnierzy ale najwyraźniej widać, że TA witryna pokazująca historię zapoczątkowanej na Wołyniu w styczniu 1944 roku "Burzy na Kresach" kłuje kogoś w oczy.

Dzisiaj żołnierze tej dywizji zamienili karabiny na klawiatury ale została ich garstka i nie są w stanie stawić czoła najnowszym wyzwaniom zdobyczy technik informatycznych. To upływający w szybkim tempie wiek a co się z tym wiąże kiepska kondycja fizyczna nie pozwalają tym ludziom na zapisywanie białych kart historii II RP dlatego my, ich potomkowie musimy wziąć sprawy w swoje ręce i pielęgnować pamięć bohaterskich obrońców Wołynia i Kresów II RP. Oczekujemy więc na webmasterów którzy w ramach wolontariatu zajmą się prowadzeniem tego serwisu.

Mile widziane byłoby wsparcie finansowe serwisu ale wobec aktualnych przepisów finansowych może to się odbyć jedynie na zasadzie zamieszczenia w serwisie reklam za które zleceniodawcy otrzymają F-ry VAT.