Do wolonatriuszy

Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia na FB tematycznych fanpage. Zgłoszenia ślijcie na adresy z zakładki "Napisz do nas".

Szlak bojowy 27 WDP AK

 

Dołacz do akcji

Logowanie

Ksiądz Podpułkownik Andrzej Jakubiak to pierwszy i jak na razie do wyboru następnego, jedyny Kapelan Okręgu Wołyńskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.  Zapoznałem Księdza Andrzeja mniej więcej w 2012 roku, bo chyba wówczas został Kapelanem Wołyniaków ŚZŻAK...  Wysoki, dobrze zbudowany mężczyzna z nieodzowną brodą, o wyrazistej twarzy i mocnym, wyrazistym głosie, idealnie pasował na kapelana, tak wojskowego, jak i byłych żołnierzy tułaczy z Wołynia, a więc Kombatantów... Od kiedy został, pozwolę sobie rzec, Naszym Kapelanem, od razu przypadł środowisku do gustu... Dał się lubić. Towarzyski, rozmowny, z tym swoim nieodzownym przerywnikiem "Kurka", gdy chciał podkreślić zaistniały problem, typowy swój chłop!

Uroczystości pogrzebowe śp. ppłk. rez. Andrzeja Jakubiaka (13 lutego 2018 r.) – zapowiedź

 9 lutego 2018 zmarł ks. ppłk rez. Andrzej Jakubiak, werbista, kapelan Ordynariatu Polowego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 13 lutego w Lindowie
Uroczystości pogrzebowe śp. ppłk. rez. Andrzeja Jakubiaka, werbisty, kapelana Ordynariatu Polowego odbędą się 13 lutego br., w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w m. Lindów.

„Burza” na Wołyniu. Wokół dziejów 27. Dywizji Piechoty Armii Krajowej” to temat Krajowej konferencja naukowej zorganizowanej przez Wydział Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej Warszawa-Rembertów, która odbyła się 29 stycznia 2018 r. Konferencji przewodniczył gen. bryg. dr inż. Ryszard Parafianowicz, rektor-komendant ASzWoj.

W 74. rocznicę powstania 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej, w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie odbyła się poświęcona tej rocznicy uroczysta Msza Św.
We mszy wzięli udział Żołnierze  27 ADP AK, ich potomkowie oraz  patrioci-sympatycy podtrzymujący tradycje tej formacji.

27 stycznia 2017r., o godz. 13:00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie odbędzie się Msza Święta z okazji 74. rocznicy Akcji Burza na Wołyniu i powstania 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK.   
Realizacja planu „Burza” rozpoczęła się na Wołyniu 15 stycznia 1944 roku. W tym dniu ogłoszono mobilizację Sił Okręgu.

Kresowy Serwis Informacyjny

Serwis o Wołyniu

Serwis o Kresach

Polecane filmy

Wieczna Chwała Bohaterom

Zostań sponsorem serwisu

poprzez zamieszczenie w TYM miejscu swojej reklamy.

Zamówienie banneru reklamowego kliknij TU

Statystyki

Użytkowników:
6
Artykułów:
457
Odsłon artykułów:
2527319

Odwiedza nas 117 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright © 2004 r. 27 WDP AK
Wykonano w Agencji Reklamowej Bartexpo