Do wolonatriuszy

Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia na FB tematycznych fanpage. Zgłoszenia ślijcie na adresy z zakładki "Napisz do nas".

Szlak bojowy 27 WDP AK

 

Dołacz do akcji

Logowanie


Notice: Undefined offset: 63 in /27wdpak/libraries/src/Access/Access.php on line 608

Notice: Trying to get property 'rules' of non-object in /27wdpak/libraries/src/Access/Access.php on line 608

Notice: Undefined offset: 63 in /27wdpak/libraries/src/Access/Access.php on line 613

Notice: Trying to get property 'rules' of non-object in /27wdpak/libraries/src/Access/Access.php on line 613

Jak się dowiedzieliśmy z nieoficjalnych źródeł, bo zgodnie z tradycją OW ?wszystko  jest tajne?, na  miejsce ustępującego  prezesa zarządu jak na razie nie ma kandydata.

W tym miejscu przywołam kresową tradycję ?rodziny wielopokoleniowej ? , gdzie dzieci były skarbem, szczególnie na starość, bo było komu podać przysłowiową ?szklankę wody? i nie było problemu z przekazaniem spuścizny pokoleń. To tu mamy do czynienia z ?grzechem zaniechania?, zaniedbaniem wobec młodszych pokoleń, odizolowaniem się od nich, ba można by powiedzieć  sukcesywne zniechęcanie do współpracy i kontynuacji szczytnych tradycji 27 WDP AK. Za to  z nieznanych przyczyn istniało pozwolenie na pojawienie się w szeregach związku ludzi z wątpliwą reputacją i wnoszących niepotrzebny ferment w środowisko o jasno określonym rodowodzie. Dla przykładu sprawa środowiska w Lublinie, za którą powinien wstydzić się nie tylko prezes OW, ale cały zarząd. Pozwolenie na trwanie takich sytuacji, budzi obawy, kto będzie w przyszłości kierował OW i w jaką stronę ? Przed nami XVII  Światowy Zjeździe Kresowian pod hasłem; współdziałania w rocznicowych obchodach - traktując ową jedność jako wielki patriotyczny obowiązek i zaproszenie również dla kombatantów do czynne udziału. Ostatnie lata i poczynania w zakresie obchodów rocznicowych ze strony OW, budziły wiele wątpliwości i kontrowersji, czy nadal tak będzie? Utrzymywanie statusu towarzystwa wzajemnej adoracji i sobiepaństwa, nie tylko nie przystoi  takiemu związkowi , ale srogo się zemści na jego przyszłości. Czy zbliżający się zjazd to zmieni? Takie i inne pytania nurtują zarówno zaniepokojone  środowiska lokalne, jak i zmniejszającą się grupę sympatyków ŚZŻ AK OW. Kto będzie sukcesorem ? "Czy aby nie dojdzie do tzw. "wrogiego przejęcia" spuścizny po prawdziwych kombatantach 27 WDP AK ( obawy uzasadnione przypadkami z kraju)? Organizacje kresowe pozostawić chcą całą schedę kresową w rękach nie tylko młodych, ale nawet tych najmłodszych, bo ktoś pomyślał perspektywicznie, z prawdziwą troską i wyobraźnią. Zarząd Okręgu Wołyńskiego ŚZŻ AK, takiej potrzeby nie widział i teraz przyszłość spuścizny jest pod wielkim znakiem zapytania. Nie bez przyczyny mówi się, że grzech zaniechania jest gorszy od błędnego czynu.

Kresowy Serwis Informacyjny

Serwis o Wołyniu

Serwis o Kresach

Polecane filmy

Wieczna Chwała Bohaterom

PAMIĘTAJ PAMIETAĆ

Zostań sponsorem serwisu

poprzez zamieszczenie w TYM miejscu swojej reklamy.

Zamówienie banneru reklamowego kliknij TU

Statystyki

**Użytkowników:**
6
**Artykułów:**
509
**Odsłon artykułów:**
4359825

**Odwiedza nas **208 gości** oraz **0 użytkowników**.**

 
Copyright © 2004 r. 27 WDP AK
Wykonano w Agencji Reklamowej Bartexpo

**Konsola diagnostyczna Joomla!**

**Sesja**

**Informacje o wydajności**

**Użycie pamięci**

**Zapytania do bazy danych**

**Pliki językowe z błędami**

**Wczytane pliki języka**

**Nieprzetłumaczone frazy języka**