Do wolonatriuszy

Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia na FB tematycznych fanpage. Zgłoszenia ślijcie na adresy z zakładki "Napisz do nas".

Szlak bojowy 27 WDP AK

 

Dołacz do akcji

Logowanie

Ruch Społeczny Porozumienie Pokoleń Kresowych, Narodowa Warszawa wraz ze stołecznymi patriotami i miłośnikami Kresów/Wołynia jest mocno zaniepokojony stanem Skweru Wołyńskiego w Warszawie przy ul. Gdańskiej. Od kilku miesięcy, Skwer Wołyński obserwowany jest przez ww środowiska tym bardziej, że obok skweru prowadzone są prace modernizacyjne Trasy AK.

Dewastacja czy głupota.?

Widoczny z Trasy AK monument w kształcie miecza wbitego w ziemią rękojeścią, stał się miejscem "radosnej twórczości" dla okolicznej młodzieży lub kogoś komu na dewastacji pomnika zależało.

Na niemal wszystkich monumentach Skweru Wołyńskiego występują zacieki wraz z porostami a to fatalnie odbierają Warszawiacy, którzy mimo "schowania" skweru w jednym z miejskich zakamarków Żoliborza odwiedzają to jakże ważne dla historii polski miejsce.

Prowadzone obok prace modernizacyjne Trasy AK, to koszmarny widok historycznego skweru ale rozumiemy, że to konieczny stan przejściowy który za czas jakiś się zakończy. Nie liczymy jednak na to, że budowniczowie trasy dokonają renowacji całego Skweru Wołyńskiego.

Tym wpisem apelujemy do POLSKICH PATRIOTÓW o wskazanie sposobu na natychmiastową renowację tego miejsca. Skwer powstał z inicjatywy ŻOŁNIERZY WOŁYNIA z 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK, wołyńskiej konspiracji i samoobrony ale dzisiaj, ci ludzie, to zapomniani przez państwo 80-90 latkowie którzy sami wymagają pomocy.

Prosimy ludzi dobrej woli o pomoc i czekamy na konkrety za pośrednictwem danych kontaktowych tej strony.

Kresowy Serwis Informacyjny

Serwis o Wołyniu

Serwis o Kresach

Polecane filmy

Wieczna Chwała Bohaterom

PAMIĘTAJ PAMIETAĆ

Zostań sponsorem serwisu

poprzez zamieszczenie w TYM miejscu swojej reklamy.

Zamówienie banneru reklamowego kliknij TU

Statystyki

Użytkowników:
6
Artykułów:
498
Odsłon artykułów:
3314456

Odwiedza nas 213 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright © 2004 r. 27 WDP AK
Wykonano w Agencji Reklamowej Bartexpo