Do wolonatriuszy

Poszukujemy wolontariuszy do prowadzenia na FB tematycznych fanpage. Zgłoszenia ślijcie na adresy z zakładki "Napisz do nas".

Szlak bojowy 27 WDP AK

 

Dołacz do akcji

Logowanie

Otwarcie wystawy „Burza" odbyło się w środę, 5 listopada o godz. 17:00.

Ekspozycja przybliża problematykę walk Armii Krajowej na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej – ziemiach, które po II wojnie światowej Polska utraciła.

Na wystawie ukazane zostały dramatyczne losy Polaków na Wołyniu pod dwiema okupacjami: sowiecką i niemiecką oraz zbrodnie ukraińskich nacjonalistów na polskiej ludności w trakcie tzw. rzezi wołyńskiej. W syntetyczny sposób zaprezentowany został rozwój konspiracji cywilnej i wojskowej na terenach wschodnich oraz szlak bojowy 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK. Na wystawie wykorzystane zostały fotografie ze zbiorów Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz prof. Władysława Filara - żołnierza 27 WDP i autora monografii tej jednostki. Część z nich nie była nigdy wcześniej pokazywana publicznie. Podaje: Serwis MM Zielona Góra .

Muzeum AK w Krakowie potwierdza w/w fakt : "Burza zaczęła się na Wołyniu" w Zielonej Górze; Przygotowana przez Muzeum Armii Krajowej wystawa "Burza zaczęła się na Wołyniu" od 5 listopada prezentowana jest Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze przy al. Niepodległości 15.

http://www.muzeum-ak.pl/aktualnosci,burza-zaczela-sie-na-wolyniu-w-zielonej-gorze,599.html

Ekspozycja będzie czynna do 5 stycznia.

Kresowy Serwis Informacyjny

Serwis o Wołyniu

Serwis o Kresach

Polecane filmy

Wieczna Chwała Bohaterom

Zostań sponsorem serwisu

poprzez zamieszczenie w TYM miejscu swojej reklamy.

Zamówienie banneru reklamowego kliknij TU

Statystyki

Użytkowników:
6
Artykułów:
465
Odsłon artykułów:
2702906

Odwiedza nas 96 gości oraz 0 użytkowników.

 
Copyright © 2004 r. 27 WDP AK
Wykonano w Agencji Reklamowej Bartexpo